günün ayeti

Ayyüzlüm

Yeni Üyemiz
بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِِ'
BAKARA SURESİ 117. AYET:

İyilik, yüzlerinizi doğu ve batı taraflarına çevirmeniz(den ibaret) değildir. Asıl iyilik, Allah’a, ahiret gününe, meleklere, kitap ve peygamberlere iman edenlerin; mala olan sevgilerine rağmen, onu yakınlara, yetimlere, yoksullara, yolda kalmışa, (ihtiyacından dolayı) isteyene ve (özgürlükleri için) kölelere verenlerin; namazı ddoğru olanlardır. İşte bunlar, Allah’a karşı gelmekten sakınanların ta kendileridirosdoğru kılan, zekâtı veren, antlaşma yaptıklarında sözlerini yerine getirenlerin ve zorda, hastalıkta ve savaşın kızıştığı zamanlarda (direnip) sabredenlerin tutum ve davranışlarıdır. İşte bunlar,

Ayyüzlüm

Yeni Üyemiz
Günün Ayeti]"Ey Rabbim! Bana, babama, anama, mümin olarak evime girene ve bütün inanmış erkek ve kadınlara mağfiret buyur.
Zalimlerin de sadece helakini artır."
]

Nuh Suresi: 28

nefsimutmainne

Aktif Üyemiz
بِسْمِ اللّهِ الرَّحْمنِ الرَّحيمِ

Allah, hiç kimseye güç yetireceğinden başkasını yüklemez.

(Kişinin nefsinin) Kazandığı lehine, kazandırdıkları aleyhinedir.

"Rabbimiz, unuttuklarımızdan veya yanıldıklarımızdan dolayı

bizi sorumlu tutma.

Rabbimiz, bize, bizden öncekilere yüklediğin gibi ağır yük yükleme.

Rabbimiz, kendisine güç yetiremeyeceğimiz şeyi bize taşıtma.

Bizi affet. Bizi bağışla. Bizi esirge, Sen bizim mevlamızsın.

Kâfirler topluluğuna karşı bize yardım et." (amin)

(Bakara suresi 286)

nefsimutmainne

Aktif Üyemiz

Yeryüzünde hiçbir canlı yoktur ki rızk'ı ALLAH'a ait olmasın. her birinin dünyada duracakları yeride öldükten sonra konulacakları yeride o bilir. bunların hepsi apaçık bir kitapta (Levh-i Mahfuz'da yazılı) dır

(Hud suresi 6. ayet)

Ayyüzlüm

Yeni Üyemiz

Bismillahirrahmanirrahim

Günün Ayeti
”Birbirinizin mallarını haksız yere yemeyin...”

Bakara Sûresi: 188

Ayyüzlüm

Yeni Üyemiz

GÜNÜN AYETİ

11. Ey îman edenler! Toplantılarda size: "(Gelenlere) yer açın" denildiği zaman, hemen yer açın (genişletin) ki, Allah da size genişlik ver(ip darlığınızı gider)sin. "Kalkın (yer verin)" denildiğinde kalkın ki, Allah sizden îman edenlerle, kendilerine ilim verilmiş olanları derecelerle yükseltsin. Allah yaptıklarınızdan hakkıyla haberdardır.

Mücadele Suresi 11.AYET

Ayyüzlüm

Yeni Üyemiz

]İnsanlar, imtihandan geçirilmeden, sadece ”İman ettik” demeleriyle bırakılıvereceklerini mi sandılar.
]

]Ankebut Suresi: 2
]

fahrettin tırınk

Site İmamı
Ey iman edenler! Eğer siz ALLAH’ın dinine yardım ederseniz, O da size yardım eder ve ayaklarınızı kaydırmaz.” (Muhammed Sûresi 7.Âyet)
“De ki: Ben, buna karşı sizden bir ücret değil, ancak Rabbine doğru bir yol tutmayı dileyen kimseler (olmanızı) istiyorum.” (Furkan Sûresi 57.Âyet

Ayyüzlüm

Yeni Üyemiz

GÜNÜN AYETİ

11. Ey îman edenler! Toplantılarda size: "(Gelenlere) yer açın" denildiği zaman, hemen yer açın (genişletin) ki, Allah da size genişlik ver(ip darlığınızı gider)sin. "Kalkın (yer verin)" denildiğinde kalkın ki, Allah sizden îman edenlerle, kendilerine ilim verilmiş olanları derecelerle yükseltsin. Allah yaptıklarınızdan hakkıyla haberdardır.

Mücadele Suresi 11.AYET

Üst Alt