Haftanın konuğu sırat-ı müstakim ..........

sırat-ı müstakim

Aktif Üyemiz
abla senin konuk olduğunu gördüm çok sevindim.siritma
dedim ki ablamın canı sıkılmasın, konuğumuzu güzel ağırlayalım.hemen bir kaç soru sordumzzsmokin alacağın olsun:uzgun:sinirliagresivve
gerçi sana pek yabancı değil bu sorularzzsmokin
sakın kopyala yapıştır yapıyım deme
kolay gelsin:gül
kolaysa başına gelsin

1... Burcun ne...? balık

2....ayakabı numaran...?37

3....en sevdiğin renk...?mavi ve tonları

4....eşinle nerde tanıştın....?istanbul

5....canın sıkılınca ne yaparsın kafa dağıtmak için....?pc ye kurulurum,dışarıda dolaşırım,çekirdek yerim

6....hergün makyaj yaparmısın....?hayır

7...beni seviyomusun....?sevmemmi hiç ah bi elime geçirsemm10clappinghalay

8...sabır mı alışmak mı? ikiside

9...aşk mı para mı? ikiside dengeli olsun

10..beklemek mi bekletilmek mi? sonuçta aynı kapıya çıkıyor

11...okumak mı çalışmak mı? ikiside

12...kendini bir cümleyle anlatmanı istesem yapabilirmisin ?duygusal,sevecen,romantik:gülbazen asabi

13...yaptığın en büyük sakarlık neydi ?
çok şükür bardak tabak kırmaktan başka bir şey yok

14...yarın hayatının son günü olsa ne yaparsın ?
tövbe eder,helallik alırım,zikir meclisinde bulunurum,namaz,oruç gibi ibadetlerle meşgul olurum

15...evde hayvan besliyormusun / besleyebilirmisin ?
hayır çocuklar yüzünden besleyemiyorum muhabbet kuşlarını çok severim fırsatım olduğunda bir tane yavru alıp eğitmeyi,konuşmayı öğreticem inş
allah.jpg
.köpekleri de severim ama bahçede beslemek tercihim

16...kendinle en çok ne zaman gurur duydun ?
kendimle övünmeyi sevmem

17...hayattan beklentin hayata dair planların nelerdir?
görelim MevLa neyler , neylerse güzel eyler

18...lakabın varmı ?annem küçükken boncuk derdi:)

19...sigara kullanıyormusun ?:213pasif içicilerdenim

20...en büyük çılgınlığın neydi ?hatırlamıyorum

21...hobilerin / fobilerin neler ?pc,mutfakta değişik tatlar denemek,alışveriş,okumak vs,/fobim kapalı bir yerde oksijensiz kalmak

22...en son ne zaman salıncakta sallandın ?geçen hafta

23...en çok hayalini kurduğun şey nedir ?çok mutlu olmak

24...yaşamak istediğin şehir neresi ?istanbul

25...en sevdiğin yemek ?makarna,cacık,karnıyarık,kısır,köfte yaw saydırma mübarek günde yemek seçmem işte

26...günlük gazete okurmusun ?hayır,

27...yapmaktan en çok keyif aldığın şey ?bu aralar keyifsizim

28...düzenli kitap okurmusun ?hayır

29...asla sinirlendiremez dediğin birileri varmı ?
yok
30..yemek yapmaktan anlarmısın ?
evet elbette özellikle hamur işi türlerine merakım vardı gençliğimde
-)).gif
annem evden uzaklaşınca gizlice kek yapmaya başlardım .çünkü malzemeleri boşa harcıyorum diye kızardı acemiyim ya.kıvamı tuturamazdım ilk zamanlar, köpeklere yedirirdim
yikildimal.gif
yikildimal.gif
artanları da evin etrafından uzak bir yere bırakır kuşlar yedimi diye kontrol ederdim.bir kere de un helvası yaptım ama beğenmedim lastik gibi olmuştu sonra onları ceviz büyüklüğünde yuvarlayıp mahallenin çocuklarına dağıttım kapış yaptılar şaşırdım bundan sonra kendime yeni kobaylar bulmuştum
yikildimal.gif
yikildimal.gif
yikildimal.gif
tabi ozamanlar15 yaşlarında falandım
-).gif
ey gidi gençlik

31..burçlara inanırmısın ?
özellikleri tutuyor genelde ama günlük haftalık burçlara inanmam

32...fal baktırımısın ?hayır

33...şuan bir fırsat verilse hangi mesleği yapmak istersin? ana okulu öğretmenliği-aşçılık

34...sana verilebilecek en güzel hediye nedir ?kitap,gül,pastada kabulüm

35..tv mi pc mi deseler hangisini seçersin neden ?pc gelince tv .nin hükmü kalktıhalay

36...sana göre tv nin iyi yönleri neler ?haberler,hava durumu,eğitici çocuk,programları,sağlık köşesi,sırlı olaylar

37..dizi takip edermisin hangileri ?bu aralar etmiyorum

38..en sevdiğin film hangisi neden ?pas

39..seni en çok etkileyen olay nedir ?hatırlamıyorum

40...aşka inanırmısın ?evet

41...aşk mı sevgimi neden ?sevgi -uzun ömürlü

42..sanaldaki aşklara inanırmısın ?hayır fasa-fiso sonu hüsranla bitiyor

43...çocukken büyüyünce ne olmayı hayal edersin ?polis

44...yaptığın en delice şey neydi?kötü örnek olmayayım;)

45...sana siyah dediğim zaman nasıl birşey aklına gelir yada şöyle diyeyim dünyaya siyah baktığın zaman gördüğün nedir?
aklıma beyaz gelir.siyah mı bakayımcoolsmiley nayır nolamaz kör oldum galiba

46...ezan sesi sana ne hissettirir? huzur

47...yaşam ile ölüm arasındaki çizgi nasıl sana göre? saliselik,çok ince

48...dünya sence neye benziyor? dünya futbol yani içi hava dolu bir top .o topun peşinden kopşturup dururuz ömür boyunca.bazen gol atarız 221jkbazen yenilirizicon9

49...hiç gün batımını izledin mi? her güneşin batışında ömründen bir günün gidişi seni üzüyor mu? izledim .bazen

50...bir karanlık sana ne verebilir? tefekkür ölümü düşünürüm

51...belkilerin olmadığında hepsini çoktan geçtiğinde ne düşünürsün?
her zaman bir çıkış kapısı vardır köşeye sıkıştıysam olayları akışına bırakırım

52...hayat bi yap boz tahtası olsa hangi parçası olursun?
tamamlayıcı son parça

53..Sorular sorarız cevaplarınızı alamadığımız kime ait olduklarını bilmeden oyalanıp durduğumuz…nedir senin soruların cevaplarını bulamadığın…
anladıysam arap olayımzzplash
54...Arkadaslarını seçerken ne gibi özellikler ararsın? duyarlı,dürüst,güvenilir,sırdaş

55...dünyada nereye gitmek isterdin? kutsal topraklara

56...seni sen yapan deger nedir? müslüman olmakla Muhammed ümmeti olmakla şereflenmişiz ELHAMDÜLİLLAH

57..birinden öldürmeyi düsünecek kadar nefret edebilir misin? hayır ama bazen 1 kaşık suda boğmak istediklerim olmuştur

58...karamsar mısın yoksa umutlu mu? eh fifty% fifty

59...hayatında asla unutamam dedigin olay? annem ve babamın hacca gitmeleri

60...en cok almak istedigin üc sey? üzerimde hakkı bulunanlardan helallik,istanbuldan bir ev,aile boyu otomobil:p

61...herkesten farklı olarak yani standart seyler dısında hergün yaptıgın sana özel bir sey varmı varsa nedir?
yok maalesef
62...Gündemi takip edermisin?bazen

63...elinde sihirli bir değneğin olsa hayatındaki neyi değiştirirdin .son zamanlarda çok sinirleniyorum o yüzden sinirlerimi aldırırdım önce halay,geçmişe dönüp sil baştan yapardım,dünyayı dolaşırdım,terör sorununu ortadan kaldırmak isterdim,krizi düzeltir işsizliğe son verirdim,para basar fakirleri,çocukları sevindirirdim,kimsesiz çocukların varsa ailelerini bulurdum,huzur evinde yaşayanların yaşlıların akıllarından geçen onları sevindirecek şeyleri okur gerçekleştirirdim hele verin bakem o değneği ben yapacağımı bilirim;)

64...Üfff çok sıkıldım dedin ve ne yaparsın?kız kardeşimi,annemi arar dertleşirim,hamur yoğurmak strese iyi geliyor,kontürüm varsa mesaj çekerim,pc başına geçerim,dışarı çıkarım,yani muhakkak bir meşgale bulurum olmadı çekirdek yerim.bir de çikolata iyi geliyor
-)).gif

65..En son okuduğun kitap?Anneciğim ! lütfen bir dakika Beni Dinlermisin (çocuk gelişimi üzerine)

66...En son gittiğin sinema filmi?hiç sinemaya gitmedim merak etmiyorum

67..En sinir olduğun evde en sevmediğin hangi iştir?o anki ruh halime göre değişir bazen bulaşık,yemek,ütü

68..Akşam hemen yastığı başına koyar koymaz uyurmusun?ah nerdeeelazykeşke

69..Rüya görürmüsün?çok sık

70..En son gördüğün rüyayı hatırlıyormusun?evet

71..Uzun yıllar görüştüğün arkadaşın varmı?evet en eskisi 13 yıllık

72..Ev oturmalarına gidermisin?bazen

73...Altın günü yaptınmı hiç?Yada havlu günü hayır

74...Hayalperestmisin?evet ama hayal dünyasında yaşamam

75.ideallerin nelerdir?pas

76..mesleğinle ilgili unutamadığın bir anın varmı?meslek derken ev hanımıyım.çok var ama yazmakla bitmez

77..mesleğinle ilgili yaptığın sakarlık varmı ?

her evde olabilecek şeyler ama biri aklıma geldi dalgın olduğum bir gün çaydanlıkta su kaynamıştı demliğe aktardım bir kısmını, demlediğimi sandım kahvaltı yapmak için eşimle oturduk sofraya bardağına çay doldurayım derken bir de ne göreyim demlikten çay değil su akıyorblushgenelde süt taşırırım ocak batar

sırat-ı müstakim

Aktif Üyemiz
geç geldik ama konuk koltuğunuz hayırlı olsun inşpapatya
rabbim kolaylıklar versin soruları görünce anladımki baya duaya ihtiyacınız var allah yardımcın olsun kardeşim .

malum hepimiz yalan dünya der nefsimizi bağlamamakt için uğraşırız ne kadar çabalasakta bu tam başarmış değiliz ve peygamber efendimizin buyurduğu gibide:bana dünyada 3 şey sevdirildi KADINLAR,GÜZEL KOKUVE GÖZÜMÜN NURU NAMAZ!

benim sorum ŞU: dünyada en sevdiğin 3 şey nedir? ibadetlerin hariç;)
kolay gelsin güzel kardeşimzgd

sağolunuza.r.oailemden ağır basan bir sevgi yok,sonrasında yaşamak için gerekli olan şeyler

Üst Alt