Şevket OKYAY(Resimli) Ramazan Ayrı Güzel Benim Memleketimde

Okyay

ÖZEL ÜYE
ramazan-ayri-guzel-benim-memleketimde-rasulehasret-com-sevket-ok.jpg

©Rasulehasret.com

Moderatör tarafında düzenlendi:

MURATS44

Özel Üye
Gerçekten ramazan bizim memleketimizde bir başka güzel. Satırlarda kalmayan bir gerçek. 6 yıldır her ramazan ayında evden uzakta ramazan ayının huzurundan uzak kalmak zorunda kaldım. Bulunduğumuz yer de bir müslüman diyarıydı ama bizim Ramazan kültürümüz gerçekten çok farklı. Burda Ramazan ayında olduğumuzu biliyoruz. Bir davul sesi bile bizleri yıllar öncesine götürüyor. Hele hazırlıklar , ramazan ayına hürmeten yapılanlar......

Kısacası bizim memleketimiz her yönden farklı olduğu gibi Ramazan ayında da başka güzel.

Bu eseri her okuduğumda hep ülkemin güzellikleri geliyor aklıma. Ramazanı şerifin farklı ortamı geliyor aklıma. Ellerinize yüreğinize sağlık üstadım. Tabloluk resimler. Tahkar adminimde rengarenk coşturmuş :) Ramazan coşkusu gibi . Allah ac sizlerden razı olsun inşaallah..

TaHKaR

Aktif Üyemiz
Şiirinizi okudukça düşündüm,düşündüm.Şiir bana çok şeyleri anlatır oldu. Ramazanın basamakları böyledir.İnsanın yaşamı süresince umutlar daima var olmalı beğeniyle okudum..Tebrikler Hocam..Hayırlı ramazanlar..Dediğiniz gibi Ramazan rahmet olsun tüm memleketlerde..

TaHKaR

Aktif Üyemiz
Gerçekten ramazan bizim memleketimizde bir başka güzel. Satırlarda kalmayan bir gerçek. 6 yıldır her ramazan ayında evden uzakta ramazan ayının huzurundan uzak kalmak zorunda kaldım. Bulunduğumuz yer de bir müslüman diyarıydı ama bizim Ramazan kültürümüz gerçekten çok farklı. Burda Ramazan ayında olduğumuzu biliyoruz. Bir davul sesi bile bizleri yıllar öncesine götürüyor. Hele hazırlıklar , ramazan ayına hürmeten yapılanlar......

Kısacası bizim memleketimiz her yönden farklı olduğu gibi Ramazan ayında da başka güzel.

Bu eseri her okuduğumda hep ülkemin güzellikleri geliyor aklıma. Ramazanı şerifin farklı ortamı geliyor aklıma. Ellerinize yüreğinize sağlık üstadım. Tabloluk resimler. Tahkar adminimde rengarenk coşturmuş :) Ramazan coşkusu gibi . Allah ac sizlerden razı olsun inşaallah..

Adminim yorumunuz yıldız yıldız parlamakta oldukça super....

NuSReT

Aktif Üyemiz
Güzel memleketimin her şeyi güzel. Ramazan güzelliği ile birleşince daha da güzel. Rabbim bu güzelliği bozmasın inşaallah.

Yine kusursuz , muhteşem ve özel bir konu. Konu Ramazan olunca fazla söze gerek kalmıyor. Şiir ve rsimler için Rabbim sizlerden ebediyyen razı olsun inşaallah.

romeo

Yeni Üyemiz
Ramazan ayı bir başkadır benim memletimde....

Başlık bile nefis. Dünyanın en güzel ülkesinde islamla yoğrulmuş bir medeniyetimizde herşey ne kadar güzelse ramazan ayımızda o kadar güzel. Gerçi eskiye nazaran biraz değişmiş görünse de sonuçta kıyamete kadar devam edecek bir ay.

Ramazanın günlük telaşları içinde , kendimize hakim olmayı daha iyi kavradığımız bir zamanda inşaallah Rabbim aciz kullarınız niyetlerine düşüncelerine göre karşılık verir. Böyle bir ay sadece islam ümmetine nasip . Rabbimizin lütfu.

Allah cc razı olsun inşaallah. Daha önce okumuştum ama bir daha okudum . Okumakla eskimeyecek şiirler. Allah cc razı olsun sizden.

Üst Alt