18 Şubat 2011 Cuma

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
Rabbimiz! Güçsüzlüğümüzü ve Senin isteklerini yerine getirmedeki yeteneksizliğimizi Sana şikayet ediyoruz. Üzüntümüzü ve tasamızı da yalnız Sana arz ediyoruz.
Özünün hakikati ve yüzünün nuru üzerine yemin ederiz ki, Sana duyduğumuz ihtiyaç, Senin zenginliğine denk! Sana olan ihtiyacımız Senin büyüklüğün kadar...
Bildirdiğin ve gizlediğin tüm isimlerini ve Kur'an-ı Kerim'i, kalbimizin baharı, gönlümüzün nuru, sıkıntımızın ilacı yap.
Hayırlı Cumalar

Rabbim Allah, fikrim zikrullah, kalbimin nuru Resullullah, evvelim Allah, ahirim Allah, La ilahe illallah Muhammedün Resullullah.

Cuma gibi günümüz var. Islam gibi dinimiz var. Muhammed gibi sahimiz var. Allah dedim, dostum dedim, 99 ismine mühür vurdum, üstüne.

Bugün Cuma günüdür. Dinim Islam dinidir. Dinimin Islam dini olduguna, yetmis binin nisfina, mühürledim üstüne.

Lailahe illallah üç muradim var, biri cennet, bir irmak diyarini görmek. Aç cemalini göster diyarini.

Yine takvim yaprakları Cuma'yı gösteriyor,Rabbim bu mübarek gün hürmetine günahlarımızı af buyursun.Bizlere esenlik versin.Ahir zaman fitnelerinden ,kazalardan ,belalardan ,sıkıntılardan ,şerli kimselerin ve şeytanın tuzaklarından bizi ve sevdiklerimizi korusun.Hakkımızda hayırlı olan hacetlerimizi kabul buyursun.Selam ve DUA ile hayırlı cumalar.

Ya Resullullah! Aman yarabbi ya rabbena her halimiz malumdur sana, gece gündüz yalvaririm sana. Her zaman sana muhtacim, cemalini göster bana.

Cennetine davet et Allahim kabrimizde rahatlik, siratta selamet, tatli canimiz sana emanet, son nefesimizde selametler ihsan eyle.

Kabir suallerimiz ahsan eyle, cennetinle cemalini cümleyle beraber bana da nasip eyle.

Lailahe illallah selalar duasi için, Muhammedün Resullullah arsi ala gölgesi için hastalara sifa, dertlilere deva, borçlulara edalar ihsan eyle Ya Rabbim.

Ya Celil, etme zelil, gönder delil. Ilahi Yarabbi hacetimi rahmet deryasini ulastir, duaya açilan elleri icabete eristir.

Ilahi Yarabbi son nefesimde kendime malik olmadigim zaman bu duami sana emanet ederim.

ceylannur

Yeni Üyemiz
e07d8087c79180124ff7368da018c76d_1270796448.jpg

Cenab-ı Hak BİR âyet-i kerîmede şöyle buyurur:
"Onlar cehennemde,« Ey Rabbimiz! Bizi buradan çıkar da dünyada * Ne Zaman yaptıklarımızdan Baska ameller işleyelim, çokça salih ameller yapalım diye ederler »feryâd. (Onlara şöyle denilir «Sizi, düşünüp ÖĞÜT alabilecek BİR kişinin düşünebileceği kadar ömür vermedik mi BİR? Boyut uyarıcı da gelmişti. Öyle İMKB tadın azabı! Çünkü zâlimlerin hiçbir yardımcısı yoktur. " (Fâtır, 37)
* * *
Resulullah-aleyhi ve sellem-Bir hadis-i şeriflerinde şöyle buyururlar SAV: "Pişmanlığın kötüsü tr, kıyâmet gününde duyulandır." (Vâkıdî, III, 1016-1017; Kudâî, Müsnedü'ş-şihâb, no: 1337)
* * *
Hasan Basri Hazretleri BİR cenazeye katılmıştı. Defin işlemleri bittikten Gale yanındaki BİR zâta sordu:
"-Vefat eden Ayşe Zat acaba Su Anda dünyaya Geri dönüp salih amellerini, zikirlerini artırmayı ve günahlarına daha fazla istiğfar etmeyi düşünüyor seri müdür?" Diye sordu. O Zat da:
"-Evet, tabiî ki düşünüyordur" Dedi. Uzerine Bunun Hasan Basri Hazretleri şöyle buyurdu:
"-O hâlde bize ne oluyor ki yanıma vefat eden kişi hazırsındır düşünmüyoruz?" -Hasenü 'l-(İbnü'l-Cevzî, el Basri)
"(Ey Muhammed!) Rabbin Adina de ki:" Ey iman eden Kullar! Rabbinize Karşı gelmekten sakının. Ayşe dünyada iyilik yapanlar Tıklayın (ahirette) BİR iyilik vardır. Allah'ın yeryüzü geniştir. Sabredenlere mükâfatları elbette hesapsız olarak verilir. " Zümer 10. Ayet-i kerime
"Ey iman edenler! Sabrederek ve namaz kılarak Allah'tan yardim dileyin. Şüphe YÖK ki, Allah sabredenlerle beraberdir." - Bakara 153
Allah Cuma'mızı hayırlara, sabırlara vesile eylesin ....

Cuma 'niz Mubarek Olsun ....

Ayyüzlüm

Yeni Üyemiz
cumas.jpg

Hüznü,
Acıyı,
Sızıyı,
Yalnız Bırakılmışlığı,
Çaresizliği En doruğunda Yaşarken Kardeşlerim...
Ben Gülemem,
Sevinemem,
Hiçbirşey olmamış gibi Yaşayamam,
Davranamam...
Zulme ASLA EyvaALLAH diyemem,demem...

Üstad Mehmet Akif'in dediği gibi;

"Adam aldırmada geç git diyemem Aldırırım,
Çiğnenir,Çiğnenirim HAKKI tutar kaldırırım."

hayırlı cumalar rasule hasret ailesi

Üst Alt