Teröristbaşı Gülen'in sözleri ne anlama geliyor?

MURATS44

Özel Üye
Teröristbaşı Gülen'in sözleri ne anlama geliyor?

Vatan Haini FETÖ
Vatan Haini FETÖ
Teröristbaşı Gülen'in sözlerinin içinde var olan şifreler deşifre oldu.

Teröristbaşı Gülen'in 8 Eylül'de yayınlanan konuşmasının şifrelerini ortaya koyduk. Sürekli konuşmalarında talimat ve şifre veren teröristbaşı bakın bu kez neler söylemiş:
İlk 5 dakika boyunca tezekkür, tedebbür ve tefekkür ile insanın kendisini geliştirmesini anlatıyor. Düşüncenin yeşerebilmesi içinde faydalı bir ortama inmesi gerektiğini söylüyor. Burada dolaylı yoldan mevcut ortamın düşünce gelişimine engel olduğunu anlatmış oluyor. Gelen şeylerin kabulü ortamın müsait olmasına ve derinliğine bağf diyor. Düşüncenin önündeki engelin şartlanmlık, ego/ egosantrizm olduğunu söylüyor.

Tezekkür, tefekkür, tedebbür şeklinde düşünmeyi tavsiye eden Kur'an ayetlerini anlatarak buna örnek olarak hiç eğitim görmeyen ümmi peygamber efendimizi örnek veriyor. "İnsandaki kibrin ve ben bilirim düşüncesinin" hakikati görmeye engel olacağını söylüyor. (TABİİ KASIT BELLİ CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN)

Burada örtülü bir şekilde yurt dışında yaşamaktan başka çaresi kalmayan örgüt mensuplarına her fikirden istifadeyi önerirken ölçü veriyor: "Kendi fikirlerinizi değiştirmeden dünyadaki bütün fikirlerden yararlanın.

Göz görmedik, kulak işitmedik yeni fikirlere ulaşacaksınız" diyor. DÜNYAYA SIZMANIN TALİMATLARI DA BUNLAR.

Her gittiğiniz yerin kültürünü, kitaplarını alın ve içselleştirin diyor.

BAŞKALARININ FİKİRLERİNİ SERMAYE GİBİ KULLANMA BİR TAKTİKTİR.

Tam ters fikirleri bile atak, fikirlerinizin kabul görmesi için onların fikirleriyle konuşun diyor. "Sadece fikir vermeye çalışmayın her gittiğiniz yerde belki de ulaşamayacağınız çok güzel fikirleri bulursunuz. Onlar da alın değerlendirin" diyor. Mısır, Suriye, Horasan, Buhara diye sayması ayrıca ele alınması Iazım. "Başkalarından fikirler alıp kendi düşüncelerimize blokaj oluşturarak dünyayı fethe deriz" diyor. Osmanlı da alacaklarını alıp yeni terkipler kurarak dengeyi buldular. Sizde bunu yapacaksınız diyor. Damlayı derya yapmak böyle olur. (ARTIK YURT DIŞINDA YAŞAMAK ZORUNDA KALMIŞ FETÖ MENSUPLARINA MORAL VE TAKTİK VERİYOR)

21,.20 Kısa sürede okunan kitaplardan az zamanda okunulursa anlaşılmaz.

ASLINDA ANLATTIĞI ŞU: SİZ BU DARBEYİ KISA SÜREDE PLANLADINIZ VE YETERİ KADAR GÖRÜŞ VE DESTEK ALMADINIZ. BU KONUDA DAHA NE YAPILACAĞINA DAİR ULUSLARARASI UZMANLARLA YENİDEN BİR ARAYA GELİP, YAPTIĞINIZ HATALARI VE OLAYLARI YENİDEN YORUMLAYIP DAHA CİDDİ BİR HAREKET YAPIN.

22.10 "Başınıza karga gibi musallat olup sonra kartal kesilen ve sizin düşüncelerinizle olmayanlar.

(Cumhurbaşkanından komutanlara) bir tane kitap okumamışlardır. Bir dönemde kariyer yapmış olsalar bile (Davutoğlu) dün başka bu gün başkadır" diyor.

(RESMİ İDARECİLERİN KİTAP OKUMAYAN BASİT İNSANLAR OLDUĞUNU SÖYLÜYOR).

Artık tek başına değil, üç beş kişi bir ataya gelerek müzakere edilmesi lazım diyor. Bazı kitapları okuyunca ufkunuz genişler diyor. (Mutlaka bu kitaplar ve şahısların ismini söylemiştir, burada altını çiziyor)

24.20 Şimdi bir cümleyi önemine binaen tekrar ediyor: 'BİR İNSANI TEMBİH YANİ UYANDIRMAK İÇİN derince düşünmeye ve bütüncül bir nazara ihtiyaç var" diyor. 'BÜTÜNCÜL BAKIŞ VEYA MAHRUTİ YANİ GLOBAL BAKIŞ, DEMEK ARTIK STRATEJİLERİNİ DÜNYAYI DÜŞÜNEREK YAPMAK, TÜRKİYE’Yİ ÖNEMSEMEMEK DEMEKTİR.”

Bir ayet okuyarak tefekkürün önemini tekrarlıyor.

27.44 Taklit ile gidenler ancak çuvaldız boyu yol alırlar. Burada diriltmeyi anlatan ayeti okuyarak, her şeyin dirileceğini bu sebeple örgütün mevcut ölüm durumundan dirilişe geçeceğini vadediyor. "

“Allah’a güvenirseniz dirilirsiniz” diyor. Felsefi akımların deizm, materyalizm gibi fikirlerin Kur'an'la test edilemediği için saptığını anlatıyor.
(Kur'an'la yürüme iddiasında olan örgütün sapma nedeni de Kur'an'dan uzaklaşmaktır. İroni olan bunu kendisinin anlatmasıdır) "Gafilane bakan]ar ben yaptım der arifane bakanlar küllün min indillah yani yapan O'dur derler" diyor.

(Şimdi de bir ariften örnek veriyor yani kıtmirden, yani bağışlayın terbiyesi müsaade etse, kendisinden) Oh be nihayet ben diyebildik.

30.20 Hatırlarsanız bir yağmur duasına çıkmıştık. Kıtmir de sizinle beraberdi. Arkadaşlarımızın samimi dualarına da yağmur, KAR ŞAKIR ŞAKIR yağmıştı.

Nefsimden emin değilim ve bilmiyorum aklıma geldi mi ama buna rağmen kıtmir de sürekli hep. "Her şey Allah'tan" diyordu.

(GENE MUHTEŞEM MİŞ GİBİ SAFHASIDIR BU. ONLARLA YAĞMUR DUASINA ÇIKIYOR VE TABİİ ONUN HÜRMETİNE YAĞMUR YAĞIYOR.

Ama o konuşurken bile samimi arkadaşlarımızın hürmetine ve her şey Allah'tan diyor. Bu olayı anlatırken aslında karın kendisi hürmetine yağdığını ama tevazuundan kabul etmediğini vurguluyor.

(Ona o soruyu sorun da kesin Osman Şimşektir)

Dünyanın her yerinde okullar, anahtarların size verilmesi kalplerin heyecana uyanması sizden değil.

Eğer o kalpleri buna uyandırmasa idi sizde miskinler gibi yerinizde oturarak ve başkalarını karalayarak kendiniz tatmin ederdiniz diyor.

YANi, 170 ÜLKEDE OKULU BİZ YAPTIK AMA ALLAH YAPTIRDI. ÖBÜRLERİ BUNU BECEREMEDİLER SADECE BİZE DÜŞMANLIK YAPARAK KENDİLERİNİ TATMİN EDİYORLAR.

32.45 "Ey gani(en zengin) sen ğina duygusunu kalplerimize vermeseydin biz bunların yüzde birini yapamazdık" diyerek mevcut durumu ALLAH'A BAĞLAYIP KUTSAMIŞ oluyor. Bir taraftan da bütün güçlerini harcamalarına rağmen yurt dışında aynı başarıyı yakalayamadıklarını söylediği siyasilere giydiriyor. "Şahit istiyorsanız yalancıların şehadeti bu mevzuda delildir" yani yalancılar bile sizin bu başarılarınızı takdir ediyorlar diyor.

15.2ü Önce "Bana iştirak etmemekte serbestsiniz" diye bir ön hazırlık yapıyor. İslam dünyası ve Türkiye'de düşünce uykuda diyor. Bütüncül bakış ve başka düşüncelere saygı yok. Egoizm ve narsisizm varsa düşünce doğru olamaz. ( Buraya kadar siyasileri ve hassaten Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı kastediyor). Her şeyi ikbal ve istikbale bağlamış ve geleceğe dönük bir şeyiniz yoksa az gittik olur.

"Alem-i İslam'ın (ve öbürleri derken Türkiye'yi kastediyor) genel durumu budur" diyor. Bir çuvaldız boyu yol alınamamş. (AK Parti’nin yaptıklarını küçümsemek bir taktik) "40 yıldır kendi içlerinde hatta aileleri içerisinde bile problemleri halledememişler. Dünyayı idare ediyoruz zanneden sergerdanlar diyor( Aile içi problemleri bildikleri tapeler vardır örgüt geneli bunları dinlemiştir). "Siyasilerin aralarını tutan şey suni düşmanlık şeytani faslı müştereğidir" diyor. (Tabii ki yansıtma mekanizması ile aslında kendisini ve örgütü anlatıyor)

BURADAN SONRASI MESAJIN ANA NOKTASINI OLUŞTURUYOR

"Kapadokya' da uyuyan beyinlerden yola çıkarak mesajın hedefini belirliyor ve civcivin yumurta kabuğunu kırıp çıkmasından bahsediyor. Bunlar hep sonuca doğru adım adım yaklaşmadır. MESAJ BAŞLIYOR: "Bir araya geldiğim iz zaman birbirimizi rehabilite etmemiz lazım" diyor. (Yeniden moral verme/ yeni okumalar ve uyanış için bu şarttır).

10 MiLYAR BEYiN HüCRESİ HAREKETE GEÇMEK İÇİN tedebbür, tefekkür ve TEMBİH YANİ UYARILMA BEKLİYOR. ALLAH o KADAR ASKERİ ORAYA KOYDUĞUNA GÖRE BOŞUNA DEĞİL. ONLARLA ÇOK ŞEY FETHEDEBİLİRSİNİZ.

AMA ZANNEDİYORUM ONLARDA UYKUDA DİYOR. Çalıştırılmadıklarından okumadıklarından ve zorlanmadıklarından dolayı uyuyorlar diyor ve beraber müzakere ederek okumayı tavsiye ediyor. Bu yeni bir talimat, ve moral vermektir.

GENEL DEĞERLENDİRME

1 - Tezekkür, tefekkür yolu ile düşünceyi geliştirmek ve insanlar TEMBİH EDEREK UYANDIRMAK.
2- Gidilen farkIı yerlerin kültür dilini kavrayarak ONLARA NÜFUZ ETMEK BÖYLECE DÜNYAYI FETHETMEK
3- TÜRKİYE’NiN BEYNi HÜKMÜNDE OLAN ASKERİYEDEKİ UYUYAN HÜCRELERİ YENİ PLANLARLA, YENİDEN VE DAHA UZUN DÜŞÜNEREK YENİ KİTAPLAR OKUYARAK VE DIŞ UZMANLARDAN DESTEK ALARAK HAREKETE GEÇİRMEK.
4- Artık daha global düşünerek hareket etmek ve MISIRDAKİ SURİYE’DEKİ İSTİHBARATÇI KARDEŞLERİYLE EL ELE VEREREK BERABER HAREKET ETMEK.
5- Yapılan her şeyin Allah'tan olduğuna inanmak. Bu hareket ABD uşağı değil Allah'ın desteğiyle gelişen bir harekettir. (Yersen tabi)
6- OLAN HER ŞEY BENİM DUAM VE VARLIĞIM HATIRINA OLUYOR AMA BEN KITMİRİNİZ OLARAK BUNU SİZİN SAMİMİYETİNİZDEN VE ALLAH’TAN BİLİYORUM. YOKSA BU İŞLER BU KADAR GELİŞMEZ
7- Allah’ın size desteği olmasaydı, bunca gayretlerine rağmen siyasiler de sizin yaptığınızı yapabilirlerdi. Ama yapamıyorlar demek ki onları Allah desteklemiyor.

Üst Alt