Kabe İmamı anlatıyor*çok etkileyici mutlaka okuyalım

Deniz Feneri

Yeni Üyemiz
Kabe İmamı anlatıyor

Kur’an öğrettiğim gruba katılmak için küçük bir çocuk geldi.
Dedim ki çocuğa: Kur’andan ezberinde bir şey var mı? Evet dedi.
Dedim ki ona “ Amme cüzünden bir şey okur musun?” Okudu.
Sonra dedim Tebrake suresi ezberinde mi?
Yaşı küçük olmasına rağmen, okuyuşu hoşuma gitti, beğendim.
Ve Nahl suresini sordum. Onu da ezberlemişti, hayranlığım arttı.
Uzun sureleri sordum bu kez: “Bakara suresi ezberinde mi?”
Evet dedi ve hatasız okudu.
Bu kez sordum yavrucuğum sen hafız mısın?
Evet dedi.
SubhanAllah maşaAllah tebarekAllah..
Ertesi gün velisiyle birlikte gelmesini istedim ondan.Ben hayretlerdeyim. Bir baba nasıl böyle olabilirdi, nasıl böyle bir çocuk yetiştirmişti?
Ve geldi velisi. Babanın gelişi benim için büyük sürpriz oldu. Çünkü babanın görünüşü hiç de sünnete uygun yaşıyormuş izlenimini vermiyordu. Sözü ilk o aldı ve dedi ki:
Biliyorum sen onun babası olduğuma hayret ettin. Ben seni merakta bırakmayacak, ve söyleyeceğim, bu gördüğün çocuğun arkasında bin adam değerinde bir kadın var! Ve müjde vereyim sana evde 3 oğlum var ve hepsi de Kur’an hafızı. Bir de 4 yaşında bir kızım var, o da Amme cüzünü ezberliyor şimdi.
Hayret ettim, bu nasıl olur? Dedi ki bana: Anneleri çocuk konuşmaya başladığı andan itibaren Kur’an ezberletmeye başlatıyor ve çocukları hep bu yönde teşvik ediyor.
Kim önce ezberlerse, o günün akşam yemeğini, o seçiyor.
Kim ezberini önce verirse, hafta sonu tatilinde nereye gidileceğini, o belirliyor.
Kim önce hatim yaparsa, o yıl senelik tatilde nereye gidileceğine, o karar veriyor..
İşte böylece çocuklar arasında Kur’an ezberlemede, hatim yapmada tatlı bir yarış ahlakı oluştu.
Evet işte hayırlı evlat yetiştiren saliha kadının hali bu.. Eğer kadın ıslah olursa, evi, ailesi, yetiştireceği nesiller de ıslah olur.*

NuSReT

Aktif Üyemiz
İbretlik ve güzel. Örnek olması gereken bir hayat hikayesi. Maşallah. Ne güzel bir anneymiş. Helal olsun. Allah her kimse kendisinden razı olsun inşaallah.

Üst Alt