Ramazan boyunca;Her gece bir namaz ve yasin,her gün bir sünnet

Deniz Feneri

Yeni Üyemiz
9i3idwse.jpg

Deniz Feneri

Yeni Üyemiz
14.Ramazan gecesi(9.6.2017-cuma gecesi):ALLAH rızası için istediğimiz surelerle dört rekat namaz kılalım inş.sahurdan 10-15 dakika önce kalksak çok rahat kılarız inşaALLAH.
mükafatı:bu namazı kılanın;rızkı bereketli olup mühim istekleri verilir.yıl içerisinde ölürse şehit mertebesine ulaşır

14.Ramazan gecesi yasinimiz(9.6.2017-cuma gecesi):
bu geceki Ashabı Kiramın ruhları için

14.Ramazan günü sünneti:
bugün Efendimiz(sav) in sünneti olan;yeme-içme ve birşeyler doldurma işinde hep sağ elimizi kullanalım bugünde inş

15. teravih namazının fazileti(9.6.2017-cuma akşamı):Melekler arş ve kürsü taşıyanlar onun bağışlanması anında selat okurlar.

14.Ramazanda çekilecek tesbih: Yâ Gaffârazzünûb (Ey günahları bağışlayan-EN AZ 100 DEFA )

DİKKAT

* 14’inci hatırlatma:
Hazret-i MUHAMMED’in peygamberliğini ve ilahî mesajını kabul etmeyen, insanlığın kurtarıcısı o yüce zata yalancı diyen, Kur’ân-ı Kerim’e düzmece kitap diyen, İslâm’a bâtıl din diyen kâfir ve zâlimleri ehl-i necat ve ehl-i cennet olarak gösteren sapıklara müsamaha etmeyelim (hoşgörü göstermeyelim), onlarla işbirliği yapmayalım, hele onları doğrudan doğruya ve dolaylı olarak asla desteklemeyelim, yardımcı olmayalım. Çünkü zulme ve bâtıla yardım haramdır.

Ramazan'da her güne bir dua

دعاء اليوم الرابع عشر: اللهمّ لا تؤاخِذْني فيهِ بالعَثراتِ واقِلْني فيهِ من الخَطايا والهَفَواتِ ولا تَجْعَلْني فيه غَرَضاً للبلايا والآفاتِ بِعِزّتِكَ يا عزّ المسْلمين.

14. Günün Duası:
“ALLAHumme la tuahiznî fîhi bi’l-aserat, ve egilnî fîhi min’el-hataya ve’l-hefevat, vela tec’alnî fîhi ğarazan li’l-belaya vel-afat, bi-izzetike ya izz’el-muslimîn.”

Anlamı: ALLAH’ım! Bu günde ayak sürçmelerimden dolayı beni cezalandırma; hata ve yanlışlarımı bağışla. Bu günde beni bela ve afetlerin hedefi etme; izzetinle, ey Müslümanların izzeti!

3zrykyd9.jpg
©Rasulehasret.com

Deniz Feneri

Yeni Üyemiz
15.Ramazan gecesi(10.6.2017-cumartesi gecesi):ALLAH rızası için istediğimiz surelerle altı rekat namaz kılalım inş.sahurdan 10-15 dakika önce kalksak çok rahat kılarız inşaALLAH.
mükafatı:bu namazı kılanın;4 büyük kitabı hatim etmiş sevabı alır

15.Ramazan gecesi yasinimiz(10.6.2017-cumartesi gecesi): bu geceki K.Kerim’in nuruna müstağrak olmak niyyetiyle

15.Ramazan günü sünneti:bugün Efendimiz(sav) in sünneti olan;çıplak ayak namaz kılmayalım ve namaz tesbihini parmaklarımızla çekelim inşaallah bugünde

16. teravih namazının fazileti(10.6.2017-cumartesi akşamı):ALLAH teala o kimse için cehennem ateşinden kurtulduğuna dair beraat fermanı yazar.

15.Ramazanda çekilecek tesbih:
Yâ Gaffârazzünûb (Ey günahları bağışlayan-EN AZ 100 DEFA )

DİKKAT
* 15’inci hatırlatma:
Camilere gelen zâlim dünya büyüklerini alkışlamayalım. Camiler şamata, soytarılık, gösteriş alanı değildir. ALLAH için ihlâsla geliyorlarsa alkış istemezler. Kalplerinde nifak olduğu halde gösteriş için geliyorlarsa alkışlar onların azabını artırır.

دعاء اليوم الخامس عشر: اللهمّ ارْزُقْني فيهِ طاعَةَ الخاشِعين واشْرَحْ فيهِ صَدْري بإنابَةِ المُخْبتينَ بأمانِكَ يا أمانَ الخائِفين.
15. Günün Duası: “ALLAHummerzugnî fîhi taat’el-haşiîn, veşreh fîhi sadrî bi-inabet’il-muhbitîn, bi-emanike ya eman’el-haifîn.”

Anlamı: ALLAH’ım! Bu günde bana huşu ehlinin itaatini nasip eyle; mütevazı insanlar gibi dönüş yapıp tövbe etmemle göğsümü genişlet; emanınla, ey korkanların emanı ve güveni!

x5mqnd5j.jpg
©Rasulehasret.com

Deniz Feneri

Yeni Üyemiz
16.Ramazan gecesi(11.6.2017-pazar gecesi):ALLAH rızası için istediğimiz surelerle iki rekat namaz kılalım inş.sahurdan 10-15 dakika önce kalksak çok rahat kılarız inşaALLAH.
mükafatı:bu namazı kılanın;90'ı ahiret 10'u dünya,100 çeşit duası kabul edilir

16.Ramazan gecesi yasinimiz(11.6.2017-pazar gecesi):
bu geceki Ruhunu kolayca teslim edebilmeye vesile için okunur.

16.Ramazan günü sünneti:bugün Efendimiz(sav) in sünneti olan;akşam namazından sonra evvabin namazı kılalım inş

17. teravih namazının fazileti(11.6.2017-pazar akşamı):Kendisine Peygamberlerin sevabına denk sevap verilir

16.Ramazanda çekilecek tesbih: Yâ Gaffârazzünûb (Ey günahları bağışlayan-EN AZ 100 DEFA )

DİKKAT
* 16’inci hatırlatma:
DİKKAT

Cami görevlilerine: Ezan okundu mu, vaazı, konuşmayı, Kur’ân okumayı bırakalım ve ibadete başlayalım. Hele cuma namazlarında, ibadeti beş-on dakika geciktirmeyelim. Günahtır, cemaate zulümdür. Çok güzel ve tesirli vaaz ediyorsan sana her zaman cemaat bulunur

دعاء اليوم السادس عشر: اللهمّ وَفّقْني فيهِ لِموافَقَةِ الأبْرارِ وجَنّبْني فيهِ مُرافَقَةِ الأشْرارِ وأوِني فيهِ بِرَحْمَتِكَ الى دارِ القَرارِبالهِيّتَكِ يا إلَهَ العالَمينِفين.

16. Günün Duası: “ALLAHumme veffignî fîhi li-muvafeget’il-ebrar ve cennibnî fîhi murafagat’el-eşrar, ve avinî fîhi bi-rahmetike ila dar’il-garari bi-ilahiyyetike ya ilah’el-alemîn.”

Anlamı: ALLAH’ım! Bu günde iyi insanlarla arkadaş olmaya beni muvaffak kıl ve kötü insanların arkadaşlığından beni uzaklaştır. Rahmetinle bana ebediyet ve sükûnet yurdu olan -cennette- yer ver; ilahlığın hakkına, ey âlemlerin ilahı!

u8eowv5l.jpg
©Rasulehasret.com

Deniz Feneri

Yeni Üyemiz
18.Ramazan gecesi(13.6.2017-salı gecesi):ALLAH rızası için istediğimiz surelerle dört rekat namaz kılalım inş.sahurdan 10-15 dakika önce kalksak çok rahat kılarız inşaALLAH.
mükafatı:bu namazı kılanın;anasından yeni doğmuş gibi günahsız olur

18.Ramazan gecesi yasinimiz(13.6.2017-salı gecesi): bu geceki münker ve nekirin sualleri kolay olsun diye

18.Ramazan günü sünneti:bugün Efendimiz(sav) in sünneti olan;yemekten bir saat kadar sonra meyve yiyelim inş

19. teravih namazının fazileti(13.6.2017-salı akşamı):ALLAHu Teala firdevs cennetinde derecesini yükseltir

18.Ramazanda çekilecek tesbih: Yâ Gaffârazzünûb (Ey günahları bağışlayan-EN AZ 100 DEFA )

DİKKAT
* 18’inci hatırlatma:
Sadaka vermeden seyahate çıkmayalım. Verecek birini hemen bulamazsak, evimizdeki veya işyerimizdeki sadaka kutusuna veya zarfına koyalım ve ilk fırsatta hakeden birine verelim. (Sadaka profesyonel dilenciye atılan üç-beş kuruş değildir. ALLAH rızası için yardımdır.)

دعاء اليوم الثامن عشر: اللهمّ نَبّهْني فيهِ لِبَرَكاتِ أسْحارِهِ ونوّرْ فيهِ قلبي بِضِياءِ أنْوارِهِ وخُذْ بِكُلّ أعْضائي الى اتّباعِ آثارِهِ بِنورِكَ يا مُنَوّرَ قُلوبِ العارفين.
18. Günün Duası: “ALLAHumme nebbihnî fîhi li-berakati esharih, ve nevvir fîhi galbî bi-ziyai envarih, ve huz bi-kulli â’zâî ile’t-tibai asarih, bi-nûrike ya munevvira gulûb’il-arifîn.”

Anlamı: ALLAH’ım! Bu günün seherlerinin bereketlerinden yararlanmak için beni uyandır; nurların ışığıyla kalbimi aydınlat ve bütün uzuvlarımı bu günün eserlerinden, bereketlerinden yararlandır; nurun ile, ey ariflerin gönüllerini aydınlatan!

55k4yhj2.jpg
©Rasulehasret.com

Deniz Feneri

Yeni Üyemiz
19.Ramazan gecesi(14.6.2017-çarşamba gecesi):ALLAH rızası için istediğimiz surelerle dört rekat namaz kılalım inşaallah.sahurdan 10-15 dakika önce kalksak çok rahat kılarız inşaALLAH.
mükafatı:o kişi kıyamet korkularından kurtulmuş olur,günahları sevaba döner

19.Ramazan gecesi yasinimiz: bu geceki Kur’an, kabrini aydınlatmasına vesile olması için

19.Ramazan günü sünneti:bugün Efendimiz(sav) in sünneti olan;kendi evimize geldiğimizde içeriye selam vererek girelim.evde kimse olmasa bile melekler var unutmayalım inşaallah(kimse yoksa selamı geri alalım içeri girdiğimize)

20. teravih namazının fazileti
(14.6.2017-çarşamba akşamı):Şehitlerin ve Salih zatların sevaplarına denk sevap verilir

19.Ramazanda çekilecek tesbih: Yâ Gaffârazzünûb (Ey günahları bağışlayan-EN AZ 100 DEFA )

DİKKAT
* 19’inci hatırlatma:
Yüce İslâm dininde zaruret olmadıkça açık yerlerde herkese göstererek yemek içmek yoktur. Bilhassa Ramazan çarşılarında ve etkinliklerinde ayakta, yürüyerek, herkesin içinde sucuk ekmek, kokoreç, börek, lahmacun yemek terbiyeli ve görgülü Müslümana yakışmaz. (Bu konuda daha fazla bilgi almak isteyenler ehl-i sünnet âlimlerine sorsunlar. Reformculara sormasınlar, çünkü onlar her şeyin fetva ve ruhsatını kolayca verirler.)

دعاء اليوم التاسع عشر: اللهمّ وفّرْ فيهِ حَظّي من بَرَكاتِهِ وسَهّلْ سَبيلي الى خَيْراتِهِ ولا تَحْرِمْني قَبولَ حَسَناتِهِ يا هادياً الى الحَقّ المُبين.

19. Günün Duası:
“ALLAHumme veffir fîhi hazzî min berakatih, ve sehhil sebîlî ila hayratih, vela tehrimnî gabûle hasenatih, ya hadiyen ile’l-hagg’il-mubîn.”

Anlamı: ALLAH’ım! Bu günün bereketlerinden nasibimi bol et; hayırlarına ulaşma yolumu kolaylaştır; iyi amellerinin kabulünden beni mahrum bırakma; ey apaçık hakka hidayet eden -Rabbim-!
vifphwdl.jpg
©Rasulehasret.com

Deniz Feneri

Yeni Üyemiz
20.Ramazan gecesi(15.6.2017-perşembe gecesi):ALLAH rızası için istediğimiz surelerle altı rekat namaz kılalım inş.sahurdan 10-15 dakika önce kalksak çok rahat kılarız inşaALLAH.
mükafatı:kabri aydınlık olur,suali kolay olur

20.Ramazan gecesi yasinimiz(15.6.2017-perşembe gecesi): bu geceki Kur’an kabrinde yoldaş olması niyyetiyle

20.Ramazan günü sünneti:bugün Efendimiz(sav) in sünneti olan;orucumuzu hurma ile açalım inş

21. teravih namazının fazileti(15.6.2017-perşembe akşamı):ALLAHu teala onun için cennette nurdan bir ev kurar

20.Ramazanda çekilecek tesbih: Yâ Gaffârazzünûb (Ey günahları bağışlayan-EN AZ 100 DEFA )

DİKKAT
* 20’inci hatırlatma:
Oruçlu, mümkün olduğu kadar ben demesin, biz desin.

دعاء اليوم العشرين: اللهمّ افْتَحْ لي فيهِ أبوابَ الجِنانِ واغْلِقْ عَنّي فيهِ أبوابَ النّيرانِ وَوَفّقْني فيهِ لِتِلاوَةِ القرآنِ يا مُنَزّلِ السّكينةِ في قُلوبِ المؤمِنين.

20. Günün Duası: “ALLAHummefteh lî fîhi ebvab’el-cinan, ve eğlig annî fîhi ebvab’en-nîran, ve veffignî fîhi li-tilavet’il-gur’an, ya munzil’es-sekîneti fî gulûb’il-mu’minîn.”

Anlamı: ALLAH’ım! Bu günde cennet kapılarını (yüzüme) aç; cehennem kapılarını -yüzüme- kapat; bu günde Kur’ân okumaya beni muvaffak kıl; ey müminlerin kalplerine sükunet ve huzur indiren -Yüce ALLAH-!

iba6osl7.jpg
©Rasulehasret.com

Deniz Feneri

Yeni Üyemiz
21.Ramazan gecesi(16.6.2017-cuma gecesi):ALLAH rızası için istediğimiz surelerle iki rekat namaz kılalım inş.sahurdan 10-15 dakika önce kalksak çok rahat kılarız inşaALLAH.
mükafatı:yıl boyunca kaza ve beladan kurtulur,rızkı artar.o yıl içinde ölürse şehit mertebesine ulaşır

21.Ramazan gecesi yasinimiz:
bu geceki Mizanında hayrının ağır gelmesine vesile olması için,
21.Ramazan günü sünneti:bugün Efendimiz(sav) in sünneti olan;yemekten sonra tabağımızı sünnetleyelim inşaallah

22. teravih namazının fazileti:Kıyamet günü her türlü gamadan ve kederden emin olur

21.Ramazanda çekilecek tesbih:
Yâ Atigarrigâb (Ey iyileri koruyan-EN AZ 100 DEFA )

DİKKAT
* 21’inci hatırlatma:
İslâm’da söz orucu (yani hiç konuşmamak) diye bir şey yoktur. Ancak dinimiz bizi lisan âfetleri konusunda uyarmıştır. Bilhassa Ramazan’da çok konuşmayalım. Konuşursak zarurî, faydalı, hikmetli, iyi şeyler konuşalım. Doğrudan doğruya veya dolaylı olarak günah olan konuşmalardan kaçınalım.

دعاء اليوم الحادي والعشرين: اللهمّ اجْعَلْ لي فيهِ الى مَرْضاتِكَ دليلاً ولا تَجْعَل للشّيْطان فيهِ عليّ سَبيلاً واجْعَلِ الجَنّةِ لي منْزِلاً ومَقيلاً يا قاضي حَوائِجَ الطّالِبين.

21. Günün Duası: “ALLAHummec’al lî fîhi ila merzatike delîla, vela tec’al li’ş-şeytani fîhi aleyye sebîla, vec’al’il-cennete lî menzilen ve megîla, ya gaziye havaic’it-talibîn.”

Anlamı: ALLAH’ım! Bu günde beni hoşnutluğuna götürecek bir kılavuz kıl bana; bu gün Şeytan’ı bana ulaştıracak hiçbir yol bırakma; benim yerleşeceğim ve rahat edeceğim yeri cennet kıl; ey arayanların hacetlerini yerine getiren -Rabbim-!

eizamp4w.jpg
©Rasulehasret.com

Deniz Feneri

Yeni Üyemiz
22.Ramazan gecesi(17.6.2017-cumartesi gecesi):ALLAH rızası için istediğimiz surelerle dört rekat namaz kılalım inş.sahurdan 10-15 dakika önce kalksak çok rahat kılarız inşaALLAH.
mükafatı:Peygamberimizin şefaatine mazhar olur

22.Ramazan gecesi yasinimiz(17.6.2017-cumartesi gecesi): bu geceki Sırat’ı kolay geçmeye vesile olması için

22.Ramazan günü sünneti:
bugün Efendimiz(sav) in sünneti olan;yemeğimizi yer sofrasında ve sağ dizimizi kaldırıp sol ayağımızın üzerine oturarak yiyelim

23. teravih namazının fazileti(17.6.2017-cumartesi akşamı):
ALLAHu teala onun için cennette şehir kurar

22.Ramazanda çekilecek tesbih:
Yâ Atigarrigâb (Ey iyileri koruyan-EN AZ 100 DEFA )

DİKKAT

* 22’inci hatırlatma:

Âhir zamanda bulunduğumuzu bir an bile hatırımızdan çıkartmayalım. Küçük Alâmetlerin hepsi, Büyük Alâmetlerin bir kısmı zuhur etmiştir. Dünya fitne, fesat, zulüm, savaş yangınları içindedir. İslâm dünyasına karşı bir savaş başlatılmıştır. Korkunç fırtına ve kasırgalar, dehşetli zelzeleler, azgın seller, önüne geleni silip süpüren korkunç deniz dalgaları dünyanın çeşitli yerlerinde büyük felaket ve facialara yol açmaktadır. İstanbul büyük bir zelzele beklemektedir. Önümüzdeki karanlık günler için azık hazırlayalım. Belâ ve felâketleri sadaka ile, dua ile önlemeye çalışalım. İsyandan itaate, fısk u fücurdan salâha, bid’atten sünnete, cimrilikten cömertliğe, câhillikten ilme, nifaktan ihlasa, şerden hayra hicret edelim. Gaflet içinde aldatıcı keyifler sürmeyelim. Bu dünyayı kendimize yalancı bir cennet haline getirmek sapıklığına kapılmayalım. Dünya mihnet, çile, imtihan, deneme yeridir.

دعاء اليوم الثاني والعشرين: اللهمّ افْتَحْ لي فيهِ أبوابَ فَضْلَكَ وأنْزِل عليّ فيهِ بَرَكاتِكَ وَوَفّقْني فيهِ لِموجِباتِ مَرْضاتِكَ واسْكِنّي فيهِ بُحْبوحاتِ جَنّاتِكَ يا مُجيبَ دَعْوَةِ المُضْطَرّين.

22. Günün Duası:
“ALLAHummefteh lî fîhi ebvabe fazlik, ve enzil aleyye fîhi berakatik, ve veffignî fîhi li-mucibati merzatik, ve eskinnî fîhi buhbûhati cennatik, ya mucîbe davet’il-muztarrîn.”

Anlamı: ALLAH’ım! Fazl-ü rahmetinin kapılarını bugün yüzüme aç; bu günde bereketlerini üzerime indir ve beni hoşnutluğuna vesile olacak şeylere muvaffak kıl; beni cennetlerinin ortasına yerleştir; ey perişanların duasını kabul eden -ALLAH-!

gpanvu9z.jpg
©Rasulehasret.com

Üst Alt