Vefat Haberi - HACI ŞEVKET OKYAY

BULUT

Aktif Üyemiz
Yönetici
Esselamu aleyküm...

Uzun süredir göremediğimiz çok çok değerli büyüğümüz , hepimizin amcası , abisi, dedesi.... şairimiz , sevdiğimiz, saydığımız o çok değerli HACI ŞEVKET OKYAY üstadımız Hakk'ın rahmetine kavuşmuştur.

Dün gece girdiği bütün sitelere bakmaya çalıştım. Acaba başka bir sitede ismini görebilir miyim diye.. Yakın tarihte. Karşıma bir haber sitesi çıktı. Acı haberi okuyunca facebook sayfasından yakınlarının adreslerini inceledim. Yeğeninin sayfasında da aynı haber aynı tarihte vardı.

image.png

image.png

Sevgili , sevimli Amcamız HACI ŞEVKET OKYAY , 28 Şubat 2018 günü sessizce , helalliğimizi alamadan HAKK'a yürümüştür. Ne acıdır ki bunu çok geç öğreniyoruz. Bizim en ufak bir hakkımız olmamasına rağmen üzerimizde çok büyük emekleri ve hakları vardı. Varsa bizim hakkımız helal olsun... helal olsun... helal olsun... İnşaallah sen de bize haklarını helal etmişsindir.

Yaklaşık 11 yıllık bir tanışıklığımız olmasına rağmen bunca süre soyunca kimseyi incitmeyen , bu süre zarfında hep iyiliklere yönlendiren, insanları ayırmadan birbirine yaklaştıran , insanlara hep dostluk ve sevgi aşılayan , yaşına rağmen karşısındakini yaşıyla muhabbet eden, hürmetinden eksilmeyen, hitaplarında ve konuşmalarında hep Ruha dokunan , sevgi ve saygı dolu , narin yapısı ve hep iyi niyetiyle ilk adımı kendisi atan , karşısındakine değer veren , kendisini sevdirip saydıran , sayısız insan üzerinde etki bırakan o değerli üstadımız, amcamız, dedemiz, abimiz artık yok ... Senin gibi birini tanımaktan çok mutluyuz üstadım. Acımız ve üzüntümüz sonsuz....

Mekânın CENNET , Hz. Muhammed (sav) efendimiz yoldaşın ve komşun , Bizlere hatıra bıraktığınız şiirleriniz Rabbimiz katında Ecr'in olsun inşaallah.

Rabbim merhamerini üzerinden eksik etmesin inşaallah.

GÖNÜL İKLİMİNDEN ESİNTİLERLE , Rabbimizin merhamet ikliminin esintilerinde kalasınız inşaallah.

Şiirleriniz öksüz kaldı.aaglaaagla

Şiirleriniz, eserleriniz bize en büyük hatıradır . Unutmayacağız. Her daim dualarımızda ve eserlerinizle her zamanki yerinizde olacaksınız. Şiirlerinizi Allahın izniyle elimizden geldiği kadar okuyup okutmaya çalışacağız inşaallah.

Son düzenleme:

BULUT

Aktif Üyemiz
Yönetici
Ads_z.png

Ellezîne izâ esâbethum musîbetun, kâlû innâ lillâhi ve innâ ileyhi râciûn(râciûne).
Bakara suresi / 156. Ayet-i Kerime

Onlar o kimselerdir ki, kendilerine bir bela geldiği zaman (teslimiyet göstererek); Biz Allah’ın kullarıyız ve biz ona döneceğiz derler.

Duâlarımızı eksik etmeyelim. Aklımızda geldikçe Birer fatihamızı okuyalım inşaallah.

Nur Hanım

Aktif Üyemiz
Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun büyük ustamızdı değerli bir insansandı şiirleri öksüz kaldı

K

Kayıtsız Üye

Guest
Çok üzüldüm uzun zamandır haber alamıyorduk merak ediyorduk,ALLAH Rahme eylesin kabri nur mekanı cennet olsun.

Şüphesiz Biz Allah'tan Geldik ve O'na Döneceğiz. İnna Lillâhi Ve İnnâ İleyhi Raciûn

...Bu arada şifremi unuttum tekrar şifre alamıyorum siteden uzun zamandır giriş yapamıyorum....SiLa..

Nur Hanım

Aktif Üyemiz
Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun büyük ustamızdı değerli bir insansandı şiirleri öksüz kaldı herzaman kalbimizde hocamız :

K

Kayıtsız Üye

Guest
Çok üzüldüm uzun zamandır haber alamıyorduk merak ediyorduk,ALLAH Rahme eylesin kabri nur mekanı cennet olsun.

Şüphesiz Biz Allah'tan Geldik ve O'na Döneceğiz. İnna Lillâhi Ve İnnâ İleyhi Raciûn

...Bu arada şifremi unuttum tekrar şifre alamıyorum siteden uzun zamandır giriş yapamıyorum....SiLa..

Sevgili , sevimli Amcamız HACI ŞEVKET OKYAY , 28 Şubat 2018 günü sessizce , helalliğimizi alamadan HAKK'a yürümüştür. Ne acıdır ki bunu çok geç öğreniyoruz. Bizim en ufak bir hakkımız olmamasına rağmen üzerimizde çok büyük emekleri ve hakları vardı. Varsa bizim hakkımız helal olsun... helal olsun... helal olsun... İnşaallah sen de bize haklarını helal etmişsindir.

ne acıdırki bunca zaman sonra haber dar olduk şiirleriyle bizlere unutulmıyacak bir hatıra bıraktı benden yana varsa hakkım helal olsun inşaallah oda helal eder.:(

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
Sözün bittiği yer.....
Duygularimin kefaretsiz kaldığı an....
Değerli üstadım,cannn dastumuz en değerli insan.
Çok çok üzgünüm...bu habere yıkıldım...
Mekanın nur,kabrin cennet bahçesi olsun üstadım...
İyi insan olmak zordur...keşke bizde senin kadar iyi olabilsek.eserlerinle İslami anlattın,Allah ve Resul aşkını herkese anlatmaya calistin...gönüllerimiz rehber oldun güzel insan...sen hep yaşarken hakkını helal ederdin...bizim hakkımız canı gönülden helal olsun...iyiki seni tanıdım.....şiirlerin sitelerde seni unutturmayacak....dualarım seninle Allah'ım rahmet eylesin..

BULUT

Aktif Üyemiz
Yönetici
Buraya en son yazmak istediğim yazılardan biriydi. 11 yıldan sonra gün gelecek bu konuyu açacaktım :(

Çok güzel geçen muhabbetlerden sonra , artık o muhabbetlerin olmayacağını bilmek, Şevket amcamızın artık gelip selam veremeyeceğini bilmek, o muhteşem şiirlerini okuyamayacağımızı bilmek ... gerçekten anlatılamaz.

Kaybımız gerçekten çok büyük..

Rabbim merhametini üzerinden eksik etmesin inşaallah..

Nur Hanım

Aktif Üyemiz
amin ...Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun büyük ustamızdı değerli bir insansandı şiirleri öksüz kaldı herzaman kalbimizde hocamız..

Muhtazaf

Yardımcı Yönetici (Şair|Yazar)
Yönetici
كُلُّ نَفْسٍ ذَآئِقَةُ ٱلْمَوْتِ ۗ وَنَبْلُوكُم بِٱلشَّرِّ وَٱلْخَيْرِ فِتْنَةً ۖ وَإِلَيْنَا تُرْجَعُونَ

Her nefis ölümü tadacaktır. Sizi bir imtihan olarak hayır ile de şer ile de deniyoruz. Ancak bize döndürüleceksiniz.
Enbiya Suresi Ayet:35.

Hazret-i Mevlânâ: “Dirilmek için ölünüz!” buyurur.

Değerli Şevket Abim, Amcam, Üstadım hakkın rahmetine kavuştu ve O'ndan geldik dönüşler hep O'na. Zaman kum saati gibi aslında ne kadar değerli. Canın gibi sevdiğin saygı duydığun insanlar aniden sessizce yanından ayrılıp gidiyorlar. Öyleyse insanın sağlığında kıymetini bilmeliyiz. Allah mekanını cennet, tahsiratını affetsin. Dost, akraba, sevenlerine sabırlar versin. Senelerdir kalbi muhabbet beslediğim, ramazanlarda maniler yazdığımız güzel yürekli koca şairimiz aramızdan ayrılalı aylar olmuş bizim haberimiz yok. Allah kabrini cennet eylesin ey koca yürek. Senden bizlere şiirlerin ve kitabın kaldı. Hakkımız varsa helâl olsun. Yazdığın yazılarından biliyoruzki mümin müslüman olduğuna şahidiz. Ruhuna el-fatiha.

Üst Alt