Geceleri kandiller süsler şehrimin kubbesini,,,

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
mor_laleler.jpg

Geceleri kandiller süsler şehrimin kubbesini. Birbirine günahsız ağızlardan dökülür bir yağmur tanesi. Cübbeni aldın mı sırtına bezmi elestten yüklendiğin sözün ağırlığı vurulur boynuna. Siyah ve beyaz arasında dönen senaryolarda gerçekliğine inanılmayan doğrular sıkışır parmak arasına. Tüm siyahlar beyaz içindir esasında. Ertelenmiş yaşamlarda takvim dalı kadarken zaman, ezberden geçirilmiş yinelenişlerdir ân… Aşk diyarında ölüdür yalan.

Kuraklaşmış Evs ve Hazrec gönlümüze Mus’ab b. Umeyrler… Alnımızdan düşen çizgilerin parantez içlerine çizilirken hayat, hafızamda bir Mecnun dilleniyor şimdi; Leyla senden,,,
Gün, seni geceden bekliyorum. Gel ve söndür rahlemde yanan mum ışıklarını. Arta kalmış hesapların sorulmamış suallerini göm geçmişe. Git gide başkalaşan dünyaya başka bir telden dem vur. Dile gelsin aşık maşuk… Dile gelsin yedi kat sema…

Kaç önsöz diye geçti kervanlar. Ve kaç son söze ulaştı yazanlar.
Yarınlarımın ellerini dünden kirletenler,,, Yıkarsa aşk yıkar bu elleri…

MURATS44

Özel Üye
baharın kokusu yayılır duayla süslenmiş semaya; yüreği kavrulmuşların nefesleri arş’ın direği olur . yalnızlığa medhiye okuyan yürekler, karanlığın gizinde eşyanın hakikatini aralar, bir olan’ın yakınlığını dilerler. yalnızlığın beraberliğindeki huzurla avunuırlar gün geceye dönerken.

yalnızlığının kuytusunda, huzurun dilencisi olan yürekler hatrına hayat bahşedilir şimdilerde arsız bedenlere. sükûtu semaya niyaz olarak yükselenler hatrına; nefes alacaklıyız. cana kafes olan bedenimiz hala hayata yol bulur bu girift dünyada, hala çırpınır soluklanmak adına.

Allah razı olsun. Zevkle ve beğenerek okudum . Yüreğne sağlık adminim

TaHKaR

Aktif Üyemiz
usta iki kalem olduğu her halinden anlasılıyor Vuslat ve Murat Adminlerimin . tebrıkler saygılarne güzel yazıyorsunuz...

Üst Alt