Allah (a.c.) İçin Olan Dostluk Ve Kardeşlik ...

MURATS44

Özel Üye
dostluk2dhadis2ejpgce8.jpg

Bilinmelidir ki, bir kimse ile Allah (cc) için dostluk ve kardeşlik yapmak din yolunda üstün ibadetlerden ve büyük işlerdendir
Peygamber Efendimiz (SAV) buyurur ki: “Allah Teâlâ bir kimseye hayır irade buyurursa, din yolunda ona hayırlı bir dost ihsan eder Allah Teâlâ’yı unutursa, dostu, ona hatırlatır, hatırlarsa, dostu ona yardım eder;”
Yine buyurur ki: ‘İki mü’min bir araya gelirse, mutlaka birbirlerinden dini faydalar görürler’,
Yine buyurdu ki: ‘Bir kimse bir kimseyi Allah yolunda kardeş edinirse, Cennette ona hiçbir amelle verilmiyecek yüksek derece verilir’
İdris-i Hûlani Muaz bin Cebel’e: “Ey Muaz! Ben seni Allah için severim, dedi Muaz: Ey İdris! Sana müjdeler olsun Çünkü Peygamberimizden duydum, Buyurdu ki:
“Kıyamet gününde Arşın etrafında kürsüler kurulur Üzerlerine bazı insanlar oturur ki, yüzleri ayın ondördü gibi parlarBütün insanlar korku ve endişe içinde iken, onların ne korkusu, ne de endişesi yokturOnlar kimlerdir ya Resûl dediler Allah için birbirlerini sevip dost edinenlerdir, buyurdu
Yine buyurdu: ‘Allah için sevenlerden hangisi diğerini çok severse, Allah da onu daha çok sever’
Allah Teâlâ buyurur ki: ‘Benim için birbirlerini ziyaret edenlere, benim için sevenlere, benim için yardımlaşanlara sevgim vâcip olur’
Allah Teâlâ kıyâmet gününde buyurur ki:
“Dünyada benim için sevip dost olanlar nerdedir?”
İnsanların sığınacağı hiçbir gölge olmayan bu günde, onları arşımın altında gölgelendiririm............
:güll:güll:güll

mahzungarip

Yönetici
“Dünyada benim için sevip dost olanlar nerdedir?”
İnsanların sığınacağı hiçbir gölge olmayan bu günde, onları arşımın altında gölgelendiririm............

Allah razı olsun.emeğine sağlık.
selam ve dua ile...

Üst Alt