Bir bardak su!

Muhtazaf

Yardımcı Yönetici (Şair|Yazar)
Yönetici

"Bir zaman, bir karı koca hiç geçinemiyor sürekli tartışıyorlarmış, bu hal epey böyle sürüp devam ederken kadın bir komşusundan bir olay dinler : Yakınlarda oturan bir saliha kadın bazı kişilere dua edip bazı tavsiyelerde bulununmuş ve her ne hikmetse çoğu da derdinin dermanına kavuşmuş. Bunu duyan kadın kendi halleriyle ilgili danışmak için bu kadını ziyarete gitmeye karar verir.
Gelir ve durumunu anlatıp yardım ister.

Ziyaretine gittiği kadın mutfağa gider bir bardak su doldurur, getirip kocasıyla geçinemediğini söyleyen kadına verir ve ekler
"Ne zaman kocan sana karşı kötü davranarak kavga çıkartacak bir hal sergilerse bu sudan bir yudum ağzına al ve sinirin geçene kadar yutma." Kadın okunmuş olduğunu düşündüğü suyu da alarak bu tavsiyeyi bir müddet uygular ve sonrasında tekrar aynı kişiye gelir ve teşekkür ederek artık mutlu bir yaşantısının olduğunu söyler. "

Buradan da anlaşılacağı üzere hayatımızda birçok zaman bizi çok kızdıran, öfkeden deliye döndüren haller olmuştur ve bu gibi durumları ortaya çıkaracak sebepler olmaya da devam edecektir.
İşte böyle durumlarda ağzımıza bir yudum su almış gibi susup öfkemizi yenebilirsek ne mutlu bize...

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
Emeklerinize sağlık çok güzel bir hikaye aynende öyle yapmak gerekir...

SUSMAK bir cüsse işi…
Derin denizlerin işi…
Serin sular en hafif rüzgarları bile coşturabiliyor

O zaman anladım ki, susmak bir cüsse işi Derin denizlerin işi
Sığ suları en hafif rüzgarlar bile coşturabiliyor
Derin denizleri ise ancak derin sevdalar
Anladım ki, derin ve esrarengiz olan her sey susuyor
Anladım ki susan her şey derin ve heybetli…işte böyledir canlar....:)

[TR]
[TD="width: 100%, align: left"]
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 100%, align: left"]
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 100%"][/TD]
[/TR]
[TR]