-1 NİSAN ŞAKA DEĞiL KATLİAM GÜNÜ?-

fahrettin tırınk

Site İmamı
1 nisan şaka günü değil
Katliam günüdür...

15. yüzyılın sonlarında, Haçlı ordusu Endülüs Müslümanlarının son kalesini kuşatır. Uzun süren bir kuşatma olmasına rağmen, kış aylarının da etkisiyle,kale korunabilmektedir. Durumun zorluğunu anlayan Haçlı ordusunun komutanı değişik taktikler düşünmektedir.

En sonunda 31 Mart gecesi Kalenin önüne giderek bir elinde Kur'an bir elinde İncil:

-Şu iki kitap üzerine yemin ederim ki, teslim olursanız bu akşam size bir şey yapmayacağım, der.

Gerekli görüşmelerden sonra canlarının kurtarılması karşılığında Müslümanlar kaleyi teslim ederler.

Ertesi sabah, yani 1 Nisan sabahı, Haçlı ordusu komutanı bütün Müslümanların öldürülmesi için emir verir. Bunun üzerine Müslümanlar:

-Yemin etmiştiniz, bize söz vermiştiniz' dediklerinde Haçlı ordusu komutanı:

-Benim sözüm size dün akşam içindi, bugün için size bir sözüm yoktur' diye cevap verir ve bütün Müslümanlar orada şehit edilir.

İşte o gün bugündür 1 Nisan Hıristiyanlar arasında 'Hile Günü' olarak kutlanmaktadır.
Maalesef, yüzlerce, binlerce Müslümanın katliam günü olan 1 Nisan'lar, bir şaka günü olarak kutlanmaktadır.gelin bu ve buna benzer oyunlara gelmeyelim.

eğer biz müslüman isek, onlar ne iyi günümüzde bizimle ne de kötü günümüzde bizimle olmadı olamazda, bu milleti taklid edenler bilsinlerki yarın haşr gününde onlar ile beraber olacaktırlar.
yeri gelmişken arz edeyim, gelin onların, yani haçlı zihniyetlilerinin çıkardığı günlere katılmayalım, nedir bu günler,nemi? sözde anneler günü, sözde babalar günü, sözde sevgililer günü, sözde yaş günü, yaş günümü evet, asla ve asla gelin yaş günlerimiz ismi altında bir günlere katılmayalım ne olur.
hani bzi müslümandık nerde kaldı müslümanlık?

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
ALLAH razı olsun hocam,,,,,çok faydalı oldu öğrenmiş olduk....Ben biliyordumda bu kadarını bilmiyordum,,,,Ağır şakalardan ALLAH muhafaza.....Kendi aramızda ufak şakalar yapardık.....Aşırı olmamak üzere muhabbet olsun diye.....Ama bu derece de olmayız olmasında inşallah.....

fahrettin tırınk

Site İmamı
ALLAH razı olsun hocam,,,,,çok faydalı oldu öğrenmiş olduk....Ben biliyordumda bu kadarını bilmiyordum,,,,Ağır şakalardan ALLAH muhafaza.....Kendi aramızda ufak şakalar yapardık.....Aşırı olmamak üzere muhabbet olsun diye.....Ama bu derece de olmayız olmasında inşallah.....

Amiiin.
ALLAH cc sizdende razı olsun değerli kardeşim VuSLaT, evet aramızda yaptığımız bazı şakalar kırıcı olmadığı müddetce bir mahsuru aolamz ancak gayri müslimlare benzeyecek ve onların yaptığı hiç bir şeyi asla yapmamak lazım...

Üst Alt