24.11.2010 Haftanın Konusu

mahzungarip

Yönetici
Selamün aleyküm değerli RasuleHasret gönüllüleri! Bugün Facede gördüğüm bi konuyu paylaşmak istiyorum ve bu konuda yorumlarınızı bekliyorum inş.

68743_453054405689_185615510689_5242222_3710576_n.jpg

Müslümanları görseydim Müslüman olmazdım, iyi ki İslamı Kur'an’ dan öğrenmişim."

mahzunee

Aktif Üyemiz
Dönüp bir kendimize soralım önce ve tamamen vicdanımızla hiç düşünmeden diyelimki biz islamiyeti kurandaki gibi yaşıyormuyuz yoksa kuranı kendi hayatımıza göremi yorumlayıp müslümanız diyemi geçiniyoruz eminimki bu zamanda hiç kimse hz.ebubekir gibi yaşamıyordur islamiyeti yada hz.ali,osman gibi çok doğru bi saptamada bulunmuş yusuf islam bu zamanda bizlerde dahil isalmiyeti hakıyla değil cebinde marka gibi taşıyan insanlarara bakılarak müslüman olunmaz çünkü insanlar öle bir hal almışki en basit örnek baş örtüsü emri verilmiş ama herkes onu emir olarak görüyor fakat verilen ölçülere uymuyor dar elbise çıplaklık hükmüne geçiyor kur'anda ama insanlar bile bile bü hükmü ters uygulayıp yanış göSteriyor. Etrafımıza bakarsak birde şimdi müslümanlarla diğer dine mensup olan insanları ayır etmek mümkünmü değil işte bu yüzden islamiyeti kurandan öğrenmek en doğrusu yoksa biz gibi müslümanlara bakılırsa HİÇ MÜSLÜMANLAĞIN FARKINDA DEĞİLİZ MALESEF ALLAH BİZLERİ AF ETSİN İNŞ

MURATS44

Özel Üye
bu arada facelerde gezdiğini de öğrenmiş olduk :)
Ben bu konuya iki yönden de bakıyorum. Söylediği hem doğru ,hemde yanlış olarak görüyorum.İslamiyet en doğru Kur'ân-ı Kerim , Peygamber efendimiz(sav) ,hadisler ve islam alimlerinden öğrenilebilir. Bir müslüman islamı çok iyi bilip yaşantısına yansıtmayabilir belki. İnsanı örnek alacağına asıl kaynağından örnek alıp söylse daha hoş olurdu. Acaba müslüman olmak isteyen biri bu insanın hayatına bakıpta örnek alır mı acaba? bu insanın hayatını görerek, islami yaşantısını görerek müslüman olur mu acaba? ALLAH ac Hidayet vermiş müslüman olmuş. Gerisini karıştırmasın bence :)

Üst Alt