4 İpucu...

MURATS44

Özel Üye
1- TELEFONUN TUŞ KİLİDİ KAPALIYSA:

112 Eğer telefonunuz kapsama alanı dışındaysa ve acil bir durum var ise, 112'yi çevirin. Varolan herhangi bir network bulunup, yardım isteyebilirsiniz. Daha enteresanı, tuş takımınız kilitli olsa dahi, 112 çevrilebilir.

2) EGER UZAKTAN KUMANDALI ARAÇ ANAHTARINIZI ARACINIZDA KILITLIUNUTURSANIZ
Aracinizin yedek anahtari baska birinde varsa, aradaki mesafe
ne olursa olsun, o kisiyi cep telefonunuzla arayin. Aracinizin kapisina 25- 30 cm uzakta cep telefonunuzu tutun, karsi taraf da yedek anahtarin acma dugmesine(cep telefonuna yakin bir mesafede tutarak) basin. Kapiniz acilacaktir ve Bagaj icin de gecerlidir.

3) GIZLI PIL GÜCÜ :
Eger cep telefonunuzun pil seviyesi çok düsükse ve acil bir
telefon bekliyorsaniz; Nokialar, rezerve pile sahiptir. *3370# tuslarina basarak, telefonunuzu, rezerv pille çalisir hale getirebilirsiniz. Cihaziniz pil seviyesinde %50 artis gösterecek ve telefonunuzu sarj ettiginizde, rezerv piliniz de tekrar dolacaktir.

4) 444 0 911
Türkiye'deki tum hastaneler aynı numarada birleşti. Acil durumlarda " 444 0 911 " numarali telefon hattini arayan vatandaslar, en yakin hastaneye en hizli sekilde ulasabilecek, ilgili hastaneden ambulans aninda yola cikacak.Cep telefonundan aranma durumunda ise oturulan sehrin alan kodu ile birlikte " 444 0 911 " numarali hat aranacak. Ornegin cep telefonundan (0212) 444 0 911 numarayi arayan vatandas, Istanbul'da, kendisinin bulundugu noktaya en yakin hastaneye en hizli sekilde ulasabilecek. Sabit telefonla aramada ise herhangi bir kod cevirmeden direkt "444 0 911 " aranacak. Bu telefon arandiginda kisiye en yakin hastaneden ambulans olay yerine gönderilecek.
eferem

mahzungarip

Yönetici
Allah razı olsun.emeğine sağlık.bazılarını biliyordum diğerlerinide öğrenmiş oldum papatya a.r.o

Üst Alt