Abdullah Gül, Emre Altındiş'e ağzının payını verdi

MURATS44

Özel Üye
http://image.cdn.haber7.com/haber/haber7/photos/abdullah_gul_o_isme_agzinin_payini_verdi_1401508927_6249.jpg

Abdullah Gül o isme ağzının payını verdi


ABD'de yaşayan bir Türk akademisyen Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü provoke etmeye çalıştı ama amacına ulaşamadı.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, oğlu Mehmet Emre'nin mezuniyet töreni için bulunduğu Harvard Üniversitesi'nde katıldığı "Güncel Bölgesel Konular ve Geleceğe Bakış" başlıklı panelde dinleyiciler arasında bulunan Harvard Tıp Merkezi'nden Dr. Emre Altındiş'in yaklaşık 3 dakika süren soruları ile karşılaştı.

Soru sorarken haddi aşan cümleler kuran, Türkiye Cumhuriyeti'nin imajını zedelemek için çaba sarfeden, ülkenin yöneticileri hakkında hakaretvari sözler kullanan Altındiş, Cumhurbaşkanı Gül'e karşı olan küstah tavırlarıyla dikkat çekti.
Altındiş'in tahrik eden sözleri karşısında Cumhurbaşkanı Gül'ün sukûnetini koruması ise dikkatlerden kaçmıyor.

Dr. Emre Altındiş şöyle konuştu:
"Bildiğiniz gibi şu an Gezi olaylarının yıldönümündeyiz. Geçen sene Nobel ödüllü meslektaşlarımızla Science (Bilim) dergisinde bir makale yayınladık. Sizin başında olduğunuz Türkiye Cumhuriyeti devletini, 8 vatandaşını öldürdüğü, 90 insanımıza kafa travması yaşattığı, 9 insanın gözünü yitirdiği, binlerce insanı gaza boğdu için protesto ettik. Fakat Türkiye'de şiddet devam ediyor. Günde 3 kadın öldürülüyor. 4 işçi iş kazalarında katlediliyor. Roboski katliamında sizin başında olduğunuz ordu 34 kişi öldürdü. 17'si çocuktu. Siz Ankara'da yaşıyorsunuz. Kızılay'da Ethem Sarısülük başından kurşunla vuruldu. Katili dışarda. Siz böyle bir devletin başında olmaktan utanmıyor musunuz? Nasıl bize burada demokrasi yalanları söylüyorsunuz? Geceleri nasıl uyuyorsunuz? Berkin Elvan 14 yaşındaydı. Sizin başbakanınız 14 yaşındaki çocuk için terörist diyor. Lütfen sorum tercüme edilsin..."

BİLGİ
Bu Emre ve onun zihniyetindekiler yüzzünden bunlar yaşandı. Utanmadan da içinde olduğu eylemleri savunarak devleti suçlu çıkarmaya çalışıyor. Herke biliyor kimin ne olduğunu. Kendisi artık her kimin kuklası ise, içindeki zehiri böyle akıtmış. Bu halde bile söyledikleri, kendisinin bir vatan haini olduğunu, başkalarının adına konuştuğunu ve bu ülkenin bi ferdi olmadığını ıspat etmiştir.
Sizin başbakanınız........
bizim başbakanımız , sevmese bile kendisinin de başbakanıdır. Bu sözü söyleyen birini ne muhatap almaya değer, nede insan yerine koymaya değer. Hizmet ettiği insanlarla beraber hüsrana uğramaya mahkumdur. Sözleri gerçekleri değil , baştan sona yalanlarını ortaya sermektedir.
 
Üst Alt