Akşam ile Yatsı Arası Okunması Faydalı Dualar

MURATS44

Özel Üye
http://www.yadicemil.com/d/wp-content/uploads/2012/01/Gece-Dua-Eden-Muslim.jpg

اللهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ
الحمد لله رب العالمين والصلوة والسلام علي سيدنا محمد و على اله و صحبه اجمعين

AKŞAM İLE YATSI NAMAZI ARASINDA OKUNMASI MUCERREB VE ÇOK FAZİLETLİ OLAN AYET-İ KERİMELER VE DUALAR
Her zaman, özelikle akşam ve yatsı ortasında otuz-üçer defa okunması çok faziletli bulunan aşağıdaki mübarek kelimelerin herbirinin çok nurlarından birer nurunu gösteren altı duadır. (Lem’alar—1.Lem’a)

1 (Hz.Yunus’un(as) duası ) “Karanlıklar içinde niyaz etti: ‘Senden başka ilâh yoktur. Seni her türlü noksandan tenzih ederim. Gerçekten ben kendine zulmedenlerden oldum.” Enbiyâ S, 21:87.

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ
وَذَا النُّونِ إِذ ذَّهَبَ مُغَاضِباً فَظَنَّ أَنْ لََنْ نَقْدِرَ عَلَيْهِ فَنَادَى فِي الظُّلُمَاتِ أَنْ(بردفعه)Bir defa

لاَّ إِلَهَ إِلاَّ أَنْتَ سُبْحَانَكَ إِنِّي كُنْتُ مِنَ الظَّالِمِينَ (Otuz üç defa)

2 ( Hz. Eyyub’un(as) duası )” Rabbine şöyle niyaz etmişti: ‘Bana gerçekten zarar dokundu. Sen ise merhametlilerin en merhametlisisin.‘” Enbiyâ Sûresi, 21:83.
وَأَيُّوبَ إِذْ نَادَى رَبَّهُ (بردفعه) Bir defa

رَبّىِ إِنِّي مَسَّنِيَ الضُّرُّ وَأَنْتَ أَرْحَمُ الرَّاحِمِينَ (Otuz üç defa)

3( Hz. Muhammed’in (asm) duası ) “Eğer senden yüz çevirecek olurlarsa de ki: Allah bana kâfidir. Ondan başka ibadete lâyık hiçbir ilâh yoktur. Ben Ona tevekkül ettim. Yüce Arşın Rabbi de Odur.” Tevbe Sûresi, 9:129.
فَإِن تَوَلَّوْا فَقُلْ (بردفعه) Bir defa

حَسْبِيَ اللَّهُ لاَ إِلَـهَ إِلاَّ هُوَ عَلَيْهِ تَوَكَّلْتُ وَهُوَ رَبُّ الْعَرْشِ الْعَظِيمِ (Otuz üç defa)

4 ( Hz. Muhammed(asm) ve Hz. İbrahim’in(as) duası: “Allah bana kâfidir.O ne güzel vekildir.” Âl-i İmrân S,3:173.
بِسْمِ اللهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيم
اَلَّذِينَ قَالَ لَهُمُ النَّاسُ إِنَّ النَّاسَ قَدْ جَمَعُوا لَكُمْ فَاخْشَوْهُمْ فَزَادَهُمْ إِيمَاناً وَقَالُوا (بردفعه) Bir defa

حَسْبُنَا اللَّهُ وَنِعْمَ الْوَكِيلُ (Otuz üç defa)

5 “Havl ve kuvvet, ancak her şeyden yüce ve nihayetsiz azamet sahibi olan Allah’a aittir.
بِسْمِ اللهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِِ
فَانقَلَبُوا بِنِعْمَةٍ مِنَ اللَّهِ وَفَضْلٍ لَمْ يَمْسَسْهُمْ سُوءٌ وَاتَّبَعُوا رِضْوَانَ اللَّهِ وَاللَّهُ ذُو فَضْلٍ عَظِيمٍ (بردفعه)

لاَ حَوْلَ ولاَ قُوَّةَ إِلاَّ بِاللَّهِ الْعَلِىِّ الْعَظِيمِ (Otuz üç defa)

6 “Bâkî kalan ancak sensin, ey Bâkî. Bâkî kalan ancak sensin, ey Bâkî.
بِسْمِ اللهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيم
ِكُلُّ نَفْسٍ ذَآئِقَةُ الْمَوْتِ وَإِنَّمَا تُوَفَّوْنَ أُجُورَكُمْ يَوْمَ الْقِيَامَةِ فَمَنْ زُحْزِحَ عَنِ النَّارِ وَأُدْخِلَ الْجَنَّةَ فَقَدْ فَازَ وَما الْحَيَاةُ الدُّنْيَا إِلاَّ مَتَاعُ الْغُرُورِ (بردفعه)

يَا باَقىِ أَنْتَ الْبَاقىِ يَا باَقىِ أَنْتَ الْبَاقىِ (Otuz üç defa)

أَنْتَ الْكَافىِ أَنْتَ الْوَافىِ أَنْتَ الْشَّافىِ أَنْتَ الْمُعَافىِ هُوَ اللَّهُ Bir defa okunacak.

Üst Alt