Alıntılar | Kahraman TAZEOĞLU

Adilbey

Aktif Üyemiz
Sen , yaşamak denen şeyi hayat denen şeye çevirensin .Onca büyüksün işte benden .Ve onca yaralı ............Senin tecrübe edindiğin herşey daha bende bebek adımı .Ama tecrübe her zaman büyütmez adamı .Bazen geçmişe bakıpta utandığımız anlar olur .İşte o anda seni ikna edemez hiç bir tecrübe gülümsemeye .Belki geçmişte kalmıştır .Evet ! Yaşanmıştır. Yanlıştır ama doğruyu da getirmemiştir beraberinde ...
İşte o zamanlarda yalnızca '' Güçlü olmak '' seni ayakta tutmuştur. Çünkü o zamanlarda herkesten daha fazla ihtiyacın vardır güçlü olmaya ,güçlü kalmaya ...Evet haksızsındır ve bunu karşısında bir tek ''Güçle'' ayakta kalabileceksindir. O gün güç ,tecrübenin yerini almıştır.Yok gibi vardır .Var gibi yoktur .Dedim ya ,tecrübe her zaman büyütmez adamı...
Hayattan alamadıklarının hesabını benden sorma.Zamana bırak kalbini.Zaman denen ilaç herkese iyi gelir....Bİr tek kendine ilaç olamaz

Küçücük göz bebeğimden hayatıma girdin de kocaman kalbimin neresine sığamadında gittin??

Kalp topraklarımın çorağa yüz tuttuğu bir devranda çıkıp geldin yağmurunla ....Şimdi soruyorum insan yağmurdan yanar mı???

Tıpkı nefes gibisin .İçimde tuttuğum sürece benimsin .Bırakırsam gidiceksin,bırakmazsam öldüreceksin. .....

Eğer kör bir aşıksan ,karşındakinin tüm yanlışlarında tek bir doğru ararsın ve yüzlerce yanlışarasında bulduğun o tek doğruya aşk bitmesin diye sarılırsın

Atlatırım sandım ,'' Bu da geçer'' dedim kendi kendime .Geçmedi.Geçmek nedir bilmedi.Allah beni kahretti .İçimde söndüm ,içime sövdüm.Sildim bizi gözyaşı bezlerimle.Düşürdüm kendimi gözümden .Boşa gittim ne acı

Kuşlar yalnız uçar bazen.Özgürce süzülürler bulutların arasından .Ve bütün bir gökyüzükuşlarındır.Ama hiçbir kuş gökyüzünde yaşayamaz!Yaşmak için konmaya ihtiyaçları vardır .Bazen bir ağaca ,bazen toğrağa ....Ben sana rahatça konabileceğin tek daldım;şimdi kırıldım .Bak herkes aynı ölmüyor Gülüm.Beni bu kırılmışlığın öldürecek,seni özgürlüğün
Gittiysen gittin.Belli ki bir daha dönmeyeceksin.Ben böyle eksik de yaşarım ama sen yine de giderken götürdüün beni geri getir .Yokluğumu nasıl yaşatacaksın kim bilir!?

Zaten herşeyi bilmek ,herşeyi bilmemekten değil midir?Gidiyorsam aşkının geçmişime hesap sormasından korktuğum içindir.Ben geride bıraktıklarımla yaşamam ,geride bıraktıklarım benimle yaşasın.Tozlu anıları silerken bir kıymık gibi batıyor elime pişmalıklar .Ve Anladım ki iyileştirilemeyen tek şey anılar

Yola çıktığımda aşkın ,ömrün en uzun ,en sessiz üç harfi olduğunu bilmiyordum.Aşk bir kelimeyse ,bin kelimesizlikti çünkü

Seni bir kentte bir kere daha yazarken kendi okunaksızlığım dilinde dönmemeye devam ediyor.Okumuyorsun yazdıklarımı,içimi okumuyorsun

Ah deli çocuk yanım! Sana düşer miydi ,onun yangını?Ve sen göremeyecek kadar çocuk kalıyordun aşkın yanında !

K.Tazeoğlu// Söz

ceylannur

Yeni Üyemiz
Küçücük göz bebeğimden hayatıma girdin de kocaman kalbimin neresine sığamadında gittin??

evet bazen gıdılıyorrrrrr

ceylannur

Yeni Üyemiz
Kuşlar yalnız uçar bazen.Özgürce süzülürler bulutların arasından .Ve bütün bir gökyüzükuşlarındır.Ama hiçbir kuş gökyüzünde yaşayamaz!Yaşmak için konmaya ihtiyaçları vardır .Bazen bir ağaca ,bazen toğrağa ....Ben sana rahatça konabileceğin tek daldım;şimdi kırıldım .Bak herkes aynı ölmüyor Gülüm.Beni bu kırılmışlığın öldürecek,seni özgürlüğün
Gittiysen gittin.Belli ki bir daha dönmeyeceksin.Ben böyle eksik de yaşarım ama sen yine de giderken götürdüün beni geri getir .Yokluğumu nasıl yaşatacaksın kim bilir!?

Adilbey

Aktif Üyemiz
bazen gidiliyor gerçekten. Yalnız bu gidişlerin bir nedeni olmalı. Nedensiz olunca gidiş, ne anlamı kalır. Önce gidene sormak gerektir. Neden?
eğer bir cevabı varsa tamam. Birde cevaba bakmak lazım , acaba ne kadar gerçek? gitmekten gitmeye fark var. Gidişe değdimi acaba?

ceylannur

Yeni Üyemiz
bazen gidiliyor gerçekten. Yalnız bu gidişlerin bir nedeni olmalı. Nedensiz olunca gidiş, ne anlamı kalır. Önce gidene sormak gerektir. Neden?
eğer bir cevabı varsa tamam. Birde cevaba bakmak lazım , acaba ne kadar gerçek? gitmekten gitmeye fark var. Gidişe değdimi acaba?

Deydımı acaba....yyyyyy

ceylannur

Yeni Üyemiz
Öylesine sıradan ki yaşamak,öylesine basit..oysa bir anlamı olmalı
Alınan her nefesin,tüketilen her bir saniyenin bir anlamı olmalı.
Arkana dönüp baktığında,yaşanılan o bir saniye bir saat gibi olmalı
Doldurmalı yüreğini,sarmalı sımsıkı bedenini
Yaşadığın her saatin bir anlamı olmalı…

Kuru gürültüler,kuru soğuklar,ıslak yağmurlar…
Ve anlamsız yaşananlar
Oysa;
Gürültüyü duymamalı,soğukta üşümemelisin
Yağmurda ıslanmamalı..
Yada;
Canını yakmamalı böylesi şeyler,
Keyif vermeli aksine,haz vermeli,doyurmalı seni tıka basa
Yaşadığın her saniyenin bir anlamı olmalı…

Bir gün;
Kapılıp gittiğinde eski günlerine,
Eski günlerinin bir anlamı olmalı..
Bugünü nü öylesine dolu yaşamalısın ki
Bugünün eskidiğinde
Dünün anlamı olmalı….

Deli dolu aşık olmalısın,aşkının anlamı olmalı
Kara sevdaya tutulmalısın,yüreğin onsuz çarpmamalı
Yürek çarpışının anlamı olmalı….

İmkansız olsa da aşkın,peşinden koşmalısın
İmkansız aşkının bir anlamı olmalı…

Pervasızca sevmelisin,deli dolu