VuSLaT

Yönetim
Yönetici
burdada kardeslerimizle bu konuyu paylasa biliriz insallah Tekrar selamun aleyküm
kusura bakmayın başınızı ağrıttığım için bilgim yok
ismim hacı mahmut kendim bayburtluyum şuan almanyada oturuyom
kendi en büyük dedemizde yanlış anlamayın çok büyük bir evliya 150 yıl olmuş vefat edeli bayburtun ermene köyünde
anlatmak istediğim konusu kendimde Abdurrahim Reyhan efendiden dersliydim vefat edeli en az 10 yıl oldu
sağlığında şöyle haller yaşadım: bir gün ders almaya gittim ders verirken göğsün içinde iki meme arası olan yere birşey oldu ve eve gittim ellerim birbirine geçti ve birden başladım cezbeyle estağfurullah çekmeye ellerim ayrılmaya başladı
neyse yanımdaki ailem korktular müdahale etmeye çalıştılar ama başaramadılar ve böyle 5 veya 6 ay gezdik
bursada oturuyordum o zaman ve bir gece Abdurrahim efendim bana diyor ki “vuslat elbisen geliyor almanyadaki kardeşlerimizden” ve sabah uyandım evden dışarı çıktım bir ihvan abi rasgeldi “efemdim vefat etti geliyonmu erzincana” “geliyom” dedik ve gittik orda bir himmet oldu vuslat elbisesini bir şekilde giydirdiler ve cenazeden sonra bursaya döndük
4 ay sonra efendim beyaz elbiseler içinde sakalı yüzü nuralanur karşıma durdu ve bu olay zuhurat olarak geldi bana diyor ki “bir noktada kaldın ilerde çok büyük evliyaullah olacaksan” söyledi bende öyle Allah diye bağırdım ve kaybuldu gitti
o gün bu gün hiçbir değişiklik yok anlıyacağınız
adım attırmıyorlar bir noktadan öteye yani
almayaya evlilik yoluyla geldik akraba burdada onlar karşı bu yollara
niye diyeceksiniz bilirsiniz kafayı oynatan oldu burda onun için aile şeyleri çıkmasın diye çalışıyom resturantta mutfakta
boş saatlerimde tasviye edilen kitaplardan okuyom
inşallah sorum anlaşılmıştır
ha diyecekseniz ki halife bırakmadı mı kendi gözelerimle görmedim ve duymadım çokları çıktı kimyese gitmedim cevabınızı beklerim
birde mübarek vefat etmeden çok öncede vekiliyle o zaman köydeydik o köyde çok sevdiğim ihvanım var ona çok selam söyleyin diyor yolumuzun büyüklerine
sorum bunlar inşallah iyi olur hepinize teşekkür ederim
yolunuz ve yolumuz açık olsun esen kalın mutlu kalın

Ve Aleykumselam ve rahmetullah değerli ihvan kardeşim.......
Öncelikle,,,Sizi tanıdığımıza çok memnun olduk.....Rahatsızlık söz konusu olamaz biz burda bir aileyiz inşallah.....ALLAH için sever ALLAH için buğuz ederiz.....Ne hoşdurki bir mubareğin torunusun bunu ifade edyim.....Şimdi kardeş şurayı anlamadım,,,,efendimle sizle geçen haller zahiren mi yoksa rüyadamı zuhur etti.....Eğer rüya ise rüya ile amel olmaz.....Haşa ben sana açıklık getirecek kadar ilim sahibi değilim bizlerde bu yolda talebeyiz ama ilk akla o geliyor.....Efendim ihvana rüyadada bazı işaretlerle anlatmak ister.....şöyleki siz efendimden dersi aldınız elhamdullillah,ve bir süre devam ettiniz....Sonra evlendiniz,bazı haller yaşadınız bu ihvanda (gabz halidir)kolay değildir bu yol bilirsiniz.....anladığım kadarıyla aileniz bu halinizden muzdarip değil,yani yaşadığın hallerden,,,,Hani onlara göre kafayı yemek oluyor ya.....Subhanallah ne kadar yanlış bir düşünce......evet evlendiniz tasavvufa aile karşı.... ilerleyemiyorsunuz işde burda zuhur ediyor.....
adım atamıyorsunuz bir noktadan öteye ilerleyemiyorsunuz,,,,,işde bu hal sizdeki.....ama teslimiyet gerek,,,,ailenize bir şekilde anlatmalısınız sohbetlere gitmelisin,günlük zikirleri çekmelisin yoksa hep aynı noktada kalırsınız.....Efendim Reyhan Hz bir sohbetinde şöyle buyurdu,,,,,o zamanlar 14 yaşında idim....İhvan kardeşlerim sakın olaki dağılmayın,,,,.'''sürüden ayrılan kuzuyu kurt kapar'''hiç unutmam bu söz şimdi anlaşılıyor.....Biliyoruz ki bu kapı NAKŞİBENDİ kalbe nakış nakış işlenmiştir.....onu muhafaza etmek gerek.....Avrupada çok t......m.....z var ihvanlar çok onlarla iletişim kurunuz...ALLAHIN ipine sarılan kurtuluşa erer kardeşim.....Aile seni etkilemesin onlara anlat bu yolun güzelliğini.....Hani diyorlarya onlar kafayı yemiş,,,,,Eskiden deliye veli denirdi,,,şimdide veliye deli denir oldu ALLAH diyen kafayı yermi hiç KEŞKE HERKES KALPTEN ALLAH DİYEBİLSE.....

mirdir

Yeni Üyemiz
tasavvuf

coksagolun anlatmak istedigim zahirdeki olaysu birgün ders almaya gittim ozaman bekardim tepecikte efemdim dedim dersimi tazelemek istiyorum tazelerken elimden tuttu ve nabiz deden seyi gögsün ortasina getirdi orasi ney oluyor bilmem insallah anladin ve eve gittim bagdas oturdum ellerim birbirine gecti cezbeyle birlikte estagfurullah diyerek ellerim yavas yavas acilmaya basliyor bir sekilde bu olay bitti ve ders verirken 7 bin cek dedi ve epey cezbe basti bizi ve bu olay hayattayken oluyor diger vuslat elbisesi efemdim buyuruyorki vuslat elbisen geliyor meger efemdim ogece dünyasini degistiriyor sabah yola ciktim bir igvan abim rasgeldi efemdim vefatetti sasirdim hemen eve gittim erzincana giydiyom dedim yola ciktik ogün birsekilde bize vuslat elbisesini giydirdi bu olaydan sonra efemdim beyazlar icinde rüya degil zuhurat geldi birnoktada kaldin ilerde cokbüyükevliyaullah olacaksan dedi gözümle gördüm öyle allah diye bagirdimki ondan sonrada evlilik yoluyla almanyaya geldim kötük cikmasin diyede gitmiyom cahil insanlar daha öncede abimle böyle olaylar yasanmisti amcamlar oise benzemesin diyorum bilgim yok insallah anladiniz

Üst Alt