Sevket OKYAY Ana

Okyay

ÖZEL ÜYE
.
.

Tüm Annelerimizin Anneler günü kutlu olsun.

Moderatör tarafında düzenlendi:

MURATS44

Özel Üye
Hayatın gerçek "MANA"sını arayanlar, neden bazı şeyleri tersten okumayı yada görmeyi düşünmüyorlar?

Çok sevdiğim bir laf var. Bir noktayı açık açık anlatan en güzel cümlelerden biri.

4 kişilik bir sofrada 3 dilim pasta varsa , "BEN PASTA SEVMİYORUM" diyebilen tek kişi, Annedir.

Hiç bir evladını diğerinden ayırmayan , hepsini aynı sevgiyle büyütende annedir.Annelerimizdir. Ben , annelerimiz için yılda bir defa değil , yılın her günü ve her saniyesinde olduğuna inanıyorum.

İnancımız, annemize karşı davranışlarımızda temel bir ölçüyü ortaya koyar. Sevgili Peygamberimizin: “Cennet, annelerin ayakları altındadır” kutlu sözü bu konuda her şeyi açık bir biçimde belirtir. Annelerimiz cennetle birlikte anılır.
Onu mutlu kılmak, sevmek, onun isteklerini yerine getirmek... Öte dünyanın en güzel ödülü olan cenneti, ancak annemizi hoşnut etmekle kazanırız. Yalnız öte dünyada değil, bu dünyada da cennet mutluluğuna ulaşmak yine elimizde... Yüreklerimizdeki anne sevgisini; sözlerimizle ve davranışlarımızla her gün daha da büyüterek, gerçek ve sonsuz mutluluğu yakalamak tabii ki bizim elimizde.

Ne mutlu annebabalarını gönülden sevenlere ve onlara içtenlikle hizmet edenlere, Onları her zaman hatırlayanlara ve onların hayır dualarını alıp mutluluk kazananlara ve ahirette de kurtuluşa erenlere.
Ey Rabb'im,,, Onlar (anne ve babamız) bizi küçüklüğümüzde nasıl acıyarak , esirgeyerek büyütüp yetiştirmişlerse sen de onlara acı ve esirge, onları affet ve mağfiret eyle.Amin!

Ağzınıza sağlık Şevket Hocam. Aslında annelerimiz için söylenecek o kadar çok şey var ki,,,,,,
emeğinize sağlık.Çok güzel olmuş.Teşekkür ederiz güzel şiiriniz için.

Okyay

ÖZEL ÜYE
Afedersiniz Murat'ım Üç gündür hastayım, o yüzden güzel yorumunu cevaplayamadtım.
Konu hakkında harika bi konuşma yapmışsınız.
Tebrik ve teşekkürlerimi bildiriyorum.
Söylenecek sözlerin en anlamlı olanlarını seçmişsin.
Annelermiz hakkında aslında kitaplar dolusu söylenecek ulvilikler var.
Bizler naçizane bi şeyler bulup ortaya koymaya çalışıyoruz.
Bu duyguların idraki içinde olanlara ne mutlu.
Allah c.c. razı olsun.
Tüm annelerimize buradan saygı ve hürmetlerimizi sunuyoruz.

Gönülden

Yeni Üyemiz
Malesef günümüzde imansızlığın, maddeciliğin ve menfaatçiliğin esaretinde kalan insanoğlu önce anne yüreğini tahrip edip bir yangın ateşine atıyor..ve sonrada anne şefkatinden mahrum kalan gönül kendi yüreğindeki merhamet ve şefkatide öldürüyor...

Tıpkı batı alemi gibi kaybettiğimiz değerleri gösterişe dökerek anne sevgisini birgüne sığdırmayalım inşallah...anneler gününü inşaa ederken anneliği yüreklerimizde öldürmeyelim..

Değerli abicim foruma giremediğim için konuyu yeni görüyorum..Allah razı olsun k
aleminiz daim olsun inşallah çok manidar bir şiirdi

Okyay

ÖZEL ÜYE
"Gönülden" kardeşim,
Gözel gönlünüzden süzülüp gelen
duygulu ifadeler için teşekkür ederim.
Sağ olun siz.
Gene de bu yüksek değerimizin farkında olanlar çoğunlukta
mübkterih olunuz.
Rabbimiz uyanıklık ve duyarlık bahşetsin.

TaHKaR

Aktif Üyemiz
Ana' dediğiimiz Masal'ı çok güzel resmetmişsiniz Ustadım Tüm analara saygılar ve sevgiler.

MURATS44

Özel Üye
Ana dediğim varlık hayatımızın mana'sıdır her zaman. Hiç eskimeyecek bir şiir. Annelerimizi harflerle resimlemiş Şevket Hocamız. Her okumamızda sevgimiz biraz daha artıyor.

Okyay

ÖZEL ÜYE
Cevap: Ana (Şevket Okyay)

Tüm Annelerin Anneler günü kutlu olsun.

168072_173934109313957_6634657_n.jpg

167339_173934139313954_1634952_n.jpg

Son düzenleme:
Üst Alt