Anadolu Sağırlar Federasyonu İstanbul Temsilciliği Kadıköy de açıldı

TaHKaR

Aktif Üyemiz
Anadolu Sağırlar Federasyonu tarafından İstanbul da açılması kararlaştırılan temsilcilik binası çalışmaları tamamlanarak , temsilcilik binası hizmet vermeye başladı.
Konuyla ilgili gazetemize açıklama da bulunan Anadolu Sağırlar Federasyonu İstanbul Baş Temsilcisi Serkan Ural , Anadolu Sağırlar Kulübünün 2008 yılında kurulduğunu ifade ederek sözlerine şöyle devam etti; “2008 yılında İşitme Engelli kardeşlerimize Güzel yurdumuzun özellikle Anadolu illerinde hizmet için kurulan, oradaki eğitimsiz, işsiz insanlarımızı topluma kazandırma aşkı ile büyük çabalar sarf eden, Anadolu Sağırlar Federasyonu ,Anadolu da açtığı ayakkabı imalat atölyesi, galoş üretim atölyesi, el sanatları atölyeleri gibi çalışmalar ile hem engelli gençlerimize eğitim vererek iş sahibi olmalarını sağlamış, hem de isteyen arkadaşlarımızı yine atölyelerinde istihdam ederek kendi ekmeklerini kazanma fırsatı açmıştır.

İstanbul gibi büyük bir metropolde kendi ismi ile özdeşleşen Anadolu yakasında bir temsilcilik açma kararı vererek, buradaki İşitme Engelli kardeşlerimize istihdam ve eğitim imkanları sağlamak gayesiyle, İşitme Engelliler camiasın da , daha önce İşitme Engelliler Federasyonu Genel sekreterliği ,Beyaz İşitme Engelliler Derneği Genel Sekreterliği yapmam ve yine halen Kadıköy de faaliyet gösteren İşitme Engelliler Spor Kulübünün 2 dönemdir Asbaşkanlığı’nı yapmakta olmam nedeniyle , Anadolu Sağırlar Federasyonu Genel Merkezimiz beni Anadolu Sağırlar Federasyonu İstanbul Baştemsilcisi olarak görevlendirmişlerdir. Anadolu Sağırlar Federasyonumuzun İstanbul Temsilcilik binasını süratle hizmete sokmak için gece gündüz demeden çalıştık. Bunun neticelerini de almaya başladık. Açıldıktan 2 gün sonra klasikleşmiş Bilgisayar, Grafik kursu gibi çalışmaların dışına çıkarak 10 kişilik işitme engelli grubuna eğitim verilmesi öngörülen Matbaacılık Eğitimi projesi hazırlanarak İşkur'a onaylanması temennisi ile yolladık. Ayrıca Türk İşaret Dili'nin geliştirilmesine yönelik çalışmalar için Türk Dil Kurumuyla görüşmelere de çok yakında başlayacağız.. Sıraya koyulmuş onlarca eğitim ve istihdam amaçlı projenin hayata geçirilmesi için gereken tüm gayreti göstereceğiz. İstanbul temsilciliğimize gelmek isteyecek İşitme Engelli kardeşlerimiz için ulaşımın kolay olması düşünülerek Kadıköy ün en merkezi yeri olan Altıyol’da Boğa Heykeli'ne 50 metre mesafede Kuşdili Caddesi Azam Palas Apt. Kat.1 Daire.8 KADIKÖY adresinde tuttuğumuz temsilcilik binamız faaliyete geçmiştir. Tüm vatandaşlarımızdan isteğimiz, çevrelerinde eğitime ihtiyaç İşitme Engelli bireyler varsa kendilerinin temsilciliğimizle bağlantıya geçmesi için yardımcı olmalarıdır. Ayrıca İşitme Engelli ailelerinin bizlerle irtibat halinde bulunmasına yardımcı olunması, İşitme Engelli kardeşlerimiz için büyük fayda sağlayacağına inanıyoruz. İşitme Engellilerle ilgili her türlü düşünce, istek ve önerilerini iletmek isteyen tüm vatandaşlarımız bizleri ziyaret edebilirler. Ziyaret için 0216 550 89 88 no'lu telefonumuzu arayarak Sibel Hanımdan randevu alınması yeterli olacaktır. Engellerin olmadığı, Engelsiz bir yaşam dileği ile bizlere kendimizi ifade etme ve Anadolu Sağırlar Federasyonu İstanbul Temsilciliğimizin açılışını duyurma fırsatını veren Kartal Gazetesine sonsuz teşekkürlerimi sunarım.” Diyerek konuşmasını tamamladı.

Kaynak: kartalgazetesi

Üst Alt