Şevket OKYAY(Resimli) Asıl Sevgili

Okyay

ÖZEL ÜYE

rasulehasret_ASILSEVGL1.png

rasulehasret_ASILSEVGL2.png

rasulehasret_ASILSEVGL3.png

rasulehasret_ASILSEVGL4.png

rasulehasret_ASILSEVGL5.png

Moderatör tarafında düzenlendi:

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
ALLAH c.c razı olsun yüreği güzel değerli üstadım.....
İnsana özgü en güzel duyguları kaleme almışsınız.... sevginin ne hoş örnekleri izah buyurmuşsunuz.... İnsanın in­sanı mü'minin mü'mini sevmesi, in­sanın Allah'ı, Allah'ın insanı sevme­si gibi.... İslam'da her şeyden önce mücerred sevgi duygusu yüceltilmiştir inşallah....

Şöyle örnek verirsek: Yunus'un şiirlerinin baş konusu sevgidir.... Sevmek, sevilmek, hem de ön­yargısız, koşulsuz olarak sevmek,,, Yunus'da ilkedir.,,, Sevgiyi öyle yüce öl­çülere bağlamıştır ki, hiçbir olumsuz­luktan etkilenmez, yıkılmaz. "Yaradılmışı severiz-yaradandan ötürü", dizeleri, sevgiyi, dar kalıplardan kurtarıp evrensel öl­çülere bağlamaktadır....

Mevlana, sevgiyi insanoğlunun sa­hip olduğu veya sahip olması gerek­tiği sihirli güç olarak görmüştür.... "Sevgi ile bulanık, tortulu sular arı hale gelir". "Sevgiden ölüler dirilir, padişahlar kul olur, bakırlar altın kesilir" demiştir.....
Yunus'un da, Mevlana'nın da il­ham kaynağı hiç şüphesiz İslâm ve onun peygamberidir elhamdulillah....Evet değerli hocam sizin çizginizde belli sizi cani gönülden tebrik ediyorum...SAYGILARIMLA....

ceylannur

Yeni Üyemiz
Ya Rabbi! Sevdiğin, kullardan eyle,
Sevginle zikreden, dillerden eyle,
Aşkınla açılmış, ellerden eyle,
Resûlüne Salâvat, getiren eyle.

Sallü alâ Resûlüna Muhammed
Allahümme salli alâ Muhammed

sag ol payalasımın için sayın ustadım buyum emegıen yueregıen saglık yar yardımcın olsun slm ve dua ıle kal

MURATS44

Özel Üye
Okyay Adlı üyeden Alıntı:
Anne sevgisini düşündüm şöyle,
Bütün mahlukatta annelik öyle.
Ölümüne sevgi, böylesi sevda,
Rahmet deryasından, vermiştir Mevla.

Annemiz, küçüklük anlarımızda sadece bizim iyi yolda yürümemiz, bizde de iyi ve temiz özelliklerin bulunması için, en temiz duygularını harcamıştır. Genç gecelerini, ağlamaya başladığımız ve rahatsız olduğumuz anda bizim için tüketmiştir. Bize her zaman öğütler vermiştir. İyiye doğru gittiğimiz anda, bizimle iftihar etmiş, göğsü kabarmıştır. Kötüye gittiğimiz anda da, kederlerimizle üzülmüş, yürekten ağlamıştır.

Ağlarsa anam ağlar, gerisi yalan ağlar atasözünden de anlaşıldığı gibi hayatımıza giren çıkan yüzlerce insan vardır. Fakat hangisi bizi annemiz gibi koruyup kollayıp aynı zamanda da sevgisini ve şefkatini gösterebilir? Ya da o insanın kendince tanımladığı sevgi kavramı, anne sevgisinin ne kadar yakınından geçebilir?

Anne sevgisi, sevgilerin en büyüğüdür.
Fedakâr bir anneye her zaman iyi davranmalı, onu, yaptığımız her hareket ve başarılarımızla sevindirmeliyiz.

VuSLaT Adlı Üyeden Alıntı :
İnsana özgü en güzel duyguları kaleme almışsınız.... sevginin ne hoş örnekleri izah buyurmuşsunuz.... İnsanın in­sanı mü'minin mü'mini sevmesi, in­sanın Allah'ı, Allah'ın insanı sevme­si gibi.... İslam'da her şeyden önce mücerred sevgi duygusu yüceltilmiştir inşallah....

Şöyle örnek verirsek: Yunus'un şiirlerinin baş konusu sevgidir.... Sevmek, sevilmek, hem de ön­yargısız, koşulsuz olarak sevmek,,, Yunus'da ilkedir.,,, Sevgiyi öyle yüce öl­çülere bağlamıştır ki, hiçbir olumsuz­luktan etkilenmez, yıkılmaz. "Yaradılmışı severiz-yaradandan ötürü", dizeleri, sevgiyi, dar kalıplardan kurtarıp evrensel öl­çülere bağlamaktadır....

Mevlana, sevgiyi insanoğlunun sa­hip olduğu veya sahip olması gerek­tiği sihirli güç olarak görmüştür.... "Sevgi ile bulanık, tortulu sular arı hale gelir". "Sevgiden ölüler dirilir, padişahlar kul olur, bakırlar altın kesilir" demiştir.....
Yunus'un da, Mevlana'nın da il­ham kaynağı hiç şüphesiz İslâm ve onun peygamberidir elhamdulillah....Evet değerli hocam sizin çizginizde belli sizi cani gönülden tebrik ediyorum...SAYGILARIMLA....

ALLAH'ın Bize Sunduğu En Büyük Nimetin Kıymetini Bilelim...

İki mükemmel yorum.Her ikinizden de ALLAH ac razı olsun inşallah.Birinde mükemmel bir anlatım,o kutsal sevgiye harika bir yaklaşım,diğerinde mükemmel bir yorum.Bu kutsal sevginin en güzel resmini çizdiğiniz için sonsuz teşekkürler Şevket Hocam.Nefesinize sağlık.....
Bu resme güzel baktığın için gözlerine sağlık VuSLaT Adminim.

sevgi5-713758.jpg

Okyay

ÖZEL ÜYE

Senin hakkında yanılmadığımı her defasında temaşa ediyorum.
Ben de senin nurlu çizgini beğeniyor ve takdir ediyorum.
Rabbim bulunduğun çizgiden ayırmasın.
Ve sizin nurunuzdan feyzinizden yararlananlarınız ç ok olsun.
Elhamdülillah Rabbimiz Tealaya ve Habibine (s.a.v)
sevgi ve saygımızı sağlam tutmağa azimliyiz.
Mevlamız o sevgiden, o şeffaf çizgiden ayırmasın cümlemizi.
Duygu yüklü yorumunuza teşekkürler.
Sağ olun evlat
.

Okyay

ÖZEL ÜYE
Ya Rabbi! Sevdiğin, kullardan eyle,

Sevginle zikreden, dillerden eyle,
Aşkınla açılmış, ellerden eyle,
Resûlüne Salâvat, getiren eyle.

Sallü alâ Resûlüna Muhammed
Allahümme salli alâ Muhammed

sag ol payalasımın için sayın ustadım buyum emegıen yueregıen saglık yar yardımcın olsun slm ve dua ıle kal

"ceylannur" evlat burda bulunmanızdan çok sevinçliyim biliyormusunuz?
Şu söylediğiniz kelamlar tamamen saf ve tertemiz.
Bir evlat ancak bu kadtar saygılı olur.
Sağ ol sen . Seni sayanların çok olsun.
Rabbim sana iki cihanda ihsanlarıanı lütfetsin.

Okyay

ÖZEL ÜYE
Annemiz, küçüklük anlarımızda sadece bizim iyi yolda yürümemiz, bizde de iyi ve temiz özelliklerin bulunması için, en temiz duygularını harcamıştır. Genç gecelerini, ağlamaya başladığımız ve rahatsız olduğumuz anda bizim için tüketmiştir. Bize her zaman öğütler vermiştir. İyiye doğru gittiğimiz anda, bizimle iftihar etmiş, göğsü kabarmıştır. Kötüye gittiğimiz anda da, kederlerimizle üzülmüş, yürekten ağlamıştır.

Ağlarsa anam ağlar, gerisi yalan ağlar atasözünden de anlaşıldığı gibi hayatımıza giren çıkan yüzlerce insan vardır. Fakat hangisi bizi annemiz gibi koruyup kollayıp aynı zamanda da sevgisini ve şefkatini gösterebilir? Ya da o insanın kendince tanımladığı sevgi kavramı, anne sevgisinin ne kadar yakınından geçebilir?

Anne sevgisi, sevgilerin en büyüğüdür.
Fedakâr bir anneye her zaman iyi davranmalı, onu, yaptığımız her hareket ve başarılarımızla sevindirmeliyiz.

ALLAH'ın Bize Sunduğu En Büyük Nimetin Kıymetini Bilelim...

İki mükemmel yorum.Her ikinizden de ALLAH ac razı olsun inşallah.Birinde mükemmel bir anlatım,o kutsal sevgiye harika bir yaklaşım,diğerinde mükemmel bir yorum.Bu kutsal sevginin en güzel resmini çizdiğiniz için sonsuz teşekkürler Şevket Hocam.Nefesinize sağlık.....
Bu resme güzel baktığın için gözlerine sağlık VuSLaT Adminim.

sevgi5-713758.jpg

Seçtiğin resim bütün bu anlattıklarını içine alıyor.
Şu sevgiye bak. Şu merhamet ve şefkate bak.
Annenin, sevgiyle yoğrulmuş bu şefkati, elbette Rabbimiz Tealanın
gizli ve aşikar hikmetlerinin yansımasıdır..
Bu şefkat ve merhmet olmasaydı hiç tahammül edebilirmiydi?
Anne bu bu kadar yaptığı iyilikleri hepsini unutur da hiç bir karşılık da
beklemez.
Kos kocaman insanlar oluruz da, Annemizin yanında adeta çocuklaşırız.
Tek ki o alışageldiğimiz sevgi ve şefkatini tekrar tekrar tadalım diye.
Vel hasıl Anne sevgisi anlatmakla bitmez,
Bir de tüm mahkatta böyle bu. Onları seyrederken ,ibretle
kenmdimden geçerim. Rabbimizin rahmetinin genişliğini tefekkür ederim.
Alah c.c. razı olsun çocuklar.
Beni de böyle konuşturuyorsunuz işte.

ceylannur

Yeni Üyemiz
"ceylannur" evlat burda bulunmanızdan çok sevinçliyim biliyormusunuz?

Şu söylediğiniz kelamlar tamamen saf ve tertemiz.
Bir evlat ancak bu kadtar saygılı olur.
Sağ ol sen . Seni sayanların çok olsun.

Rabbim sana iki cihanda ihsanlarıanı lütfetsin.
sag ol güzel dıleklerın için allah celle celalehu senden razı olsun sayın büyüm saglıgına duacıyım rabım sana sonsuz saglıklar nasıp etsın yar yardımcnız olsun

Üst Alt