Aşk'a yolculuk

Muhtazaf

Yardımcı Yönetici (Şair|Yazar)
Yönetici
Konum
Almanya
Aşk’a Yolculuk – Veysel Karani
Daha önce Aşkın Gözyaşları kitabıyla, reklamsız bir şekilde en çok satan yazar olan Sinan Yağmur, Destek Yayınlarından yeni çıkan kitabı Aşk’a yolculuk Veysel Karani ile yeniden okuyucularla buluşuyor.
Kitaptaki en etkileyici satır başı ise şöyle;
Ey tüm zamanların, en dolu, en mahzun, en bol gözyaşları! Şimdi her zaman dua. Hilâlin sureti düşüyor suya. Ey aşka çılgınlar gibi koşanlar,haykırasıya bağıranlar. Bakın gökte yıldız yıldız, akın akın akıyor Esma-ül Hüsna. Şehadet kanıyla mahzun olur, tufan olur yüreğimiz.İşte şimdi şehadet vaktir.
Veysel Karani’nin aşk dolu yüreğini, bir resim gçizer gibi, betimliyor Sinan Yağmur Aşka Yolculuk kitabında.Öylesine sürükleyici,öylesine etkileyici bir anlatım,öylesine mana dolu bir kurguyla anlatıyor ki, bazen gözünüzden, bahsedilen o çılgın gözyaşlarının aktığını hissediyorsunuz.
Şöyle yazıyor Sinan Yağmur;

Veysel Karâni, avuçlarını toprağa, başını hırkaya değdirerek secdeye giderken, hain oklar sırtına doğru geliyordu.İlk ok birleşmişti sırtıyla.Diğer oklar peşpeşe geliyordu..Bakan biri sırtında sadece bir ok yığını görebilirdi, sırtını görmesi imkansızdı…
Damla damla kan akan dudaklarından son cümlesi dökülmüştü hırkanın üzerine: “Esselamü aleyke ya resulullah…”
Yıllarca hafızamızdan silinmeyecek olan Veysel Karani’nin, Peygamber Efendimiz’e(S.A.V) olan hürmeti,sevgisi ve bu yolda çektiği çileleri anlatıyor Aşk’a yolculuk.
Bir şehit daha! Ne kadar güzel bir ifadesi var! Görüyor musunuz, ne kadar tatlı, ne kadar huzur içinde ölüyor? Doksan yedi yıl boyunca secde etmiş bir yaşam, Allah yolunda ceng ederken, yine ona yakışan,ona uygun bir şekilde şehadetle veda ediyor fani dünyaya… Âşık, aşkına, maşuğuna kavuşmak,ulaşmak üzereydi artık!
 

Benzer konular

HASAN CAN

Administrator
Yönetici
Okunması gereken bir kitap. Daha öncede sohbetlerimizde konu olarak geçmişti kitabın adı. Yalnız bulamamıştım. aklımda olan , okumak istediğim kitaplardan biri.
Emeğinize sağlık. Allah razı olsun.
 

Facebook

Üst Alt