mahzungarip

Yönetici
http://www.cshtr.com/
ciname3d.jpg

Avatar'a 3 boyut yetmedi dördüncü boyuta geçti!

Eğer 3 boyutlu Avatar'ı sevdiyseniz 4 boyutlu Avatar'a bayılacaksınız. Ama biraz yol gitmeniz şart.

Daha önce çektiği Terminator serisi ve Titanic filmi ile büyük başarı yakalayan usta yönetmek James Cameron'un son filmi Avatar tüm dünyanın dört bir yanında halen sinemaseverlerle buluşmaya devam ediyor. Özel üç boyutlu çekim tekniği ile büyük beğini toplayan filmi Güney Kore'deki şanslı bir azınlık üç yerine dört boyutlu seyretme ayrıcalığını yakaladı.

CGV 4D plex adlı sinemada filme dördüncü boyutun eklenmesi ise tamamen sinemanın içerisinde oluşturulan özel efektler sayesinde mümkün oldu. CGV'de izleyiciler özel gözlükler ile filmi üç boyutlu izlerken koltuklar efektlere göre hareket ediyor, filmdeki patlayıcıların kokuları salona yayılıyor laser ışıkları görsel bir şölen sunuyor, özel pervanelerden gelen rüzgar izleyicilerin saçlarını uçuşturuyor ve bu da yetmezmiş gibi su damlacıkları ile deniz yakınında geçen sahnelerin gerçekçiliği arttırılıyor.

Tabi ki tüm bunların gerçek anlamda bir dördüncü boyut yarattığını söylemek mümkün değil ama izleyicilerin 5 duyusuna birden hitap eden bu özel gösterim özel bir ismi de hak ediyor. CGV'nin yöneticileri dünyanın başka hiçbir yerinde kendilerininkine benzer bir salon olmadığını da özellikle belirtiyorlar.

Chip

HASAN CAN

Administrator
Yönetici
İstedikleri kadar dünyada tek olduklarını söylesinler syın hocam. Ben Malatya ziyaretimde gitmiştim. Gerçekten de süper bir sistem. Aynn yazılanlar gibi. Hareketli koltuklar , yağmur yağma sahnesinde yukardan çok ince toz gibi su damlaları sesler ve gözlükler. Gerçekten de çok güzeldi. Kısacası tavsiye ederim derdim ama herkes malatyaya gidemez ki. :) Hem ülkemizde giderek yaygınlaşıyor. Bu sistemin mucidi de bir türk firması. Kimse üzerine almasın.Kimse sahiplenmesin.

mahzungarip

Yönetici
İstedikleri kadar dünyada tek olduklarını söylesinler syın hocam. Ben Malatya ziyaretimde gitmiştim. Gerçekten de süper bir sistem. Aynn yazılanlar gibi. Hareketli koltuklar , yağmur yağma sahnesinde yukardan çok ince toz gibi su damlaları sesler ve gözlükler. Gerçekten de çok güzeldi. Kısacası tavsiye ederim derdim ama herkes malatyaya gidemez ki. :) Hem ülkemizde giderek yaygınlaşıyor. Bu sistemin mucidi de bir türk firması. Kimse üzerine almasın.Kimse sahiplenmesin.
he tabi ne demek bi malatyada var o sistembee biz o su serpiştirme işini görüyoruz burda:) vangölü canavarımız yunus balığı gibi sudan çıkıp takla atınca 4 boyutlu değil 5 boyutlu olarak hissediyoruz o su serpme işiniHAHHAHA

MURATS44

Özel Üye
yunus balığı ne zamandan beri sodalı suda yaşıyor. Koca okyanus bitti canavarlı göldemi yaşayacak.O teknoloji malatyada var .kıskandın mı yoksa? hamza doğru demiş. var burda çokta büyük bişey değil yaneeeeeeee....

mahzungarip

Yönetici
yunus balığı ne zamandan beri sodalı suda yaşıyor. Koca okyanus bitti canavarlı göldemi yaşayacak.O teknoloji malatyada var .kıskandın mı yoksa? hamza doğru demiş. var burda çokta büyük bişey değil yaneeeeeeee....
dikkat edersen yunus balığı van denizinde yaşıyor dememişim örnek vermişim gibi demişim ;) malatyanın nesi var yavf gelde şeher gör başkanımdirol doğunun incisi van o kadar:birinci

MURATS44

Özel Üye
Doğunun incisi van diye senden duydum. Vanı da gördüm sayın müdürüm. Gelde şehir gör demene gerek yohhh annıyacaaannn :) van gölü canavarı havada taklalar atıp su fılkırtırken resmini çekseydin ya :)

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
su-fiskirtan-balina.jpg

Van gölü canavarı suyu fışkırtıyor ercişliler su sıkıntısı çekmiyorHAHHAHAHAHHAHAclappingclapping

MURATS44

Özel Üye
VuSLaT isimli üyeden alıntı :
Van gölü canavarı suyu fışkırtıyor ercişliler su sıkıntısı çekmiyorHAHHAHAHAHHAHAclappingclapping

Hay Allah razı olsun adminim ... Akşam çok güldürdün. HAHHAHAHAHHAHAHAHHAHA
Nerden buldun, nerden aklına geldide ekledin resmi . HAHHAHAHAHHAHAHAHHAHA
Bu arada van gölü canavari suyu püskürtiii ercişlilere su bırakmii HAHHAHAHAHHAHAHAHHAHA

mahzungarip

Yönetici
siz geçin dalganızıbee van denizinde de çok oli o dalgalardandirol van doğunun incisi o kadaragresivve

Üst Alt