Bahİra'nin sevİncİ 30 gÜn

ceylannur

Yeni Üyemiz
BAHİRA'NIN SEVİNCİ

Rahip Bahira, kervandaki insanların arasından Muhammed'i (s.a.v) seçip tanımıştı.Gül yüzlü çocuk içeri girerken Bahira heyecandan titriyordu.

Muhammed(s.a.v) gayet terbiyeli, gösterilen yere geçip oturdu.İkram edilen yemeyi kibarca yemeye başladı.Yemeğini bitirene kadar rahip onu izledi.Yemek bittikten sonra yanına yaklaştı.Onu biraz daha yakından incelemk istiyordu.

Tıpkı kitaplarda tarif edildiği gibiydi çocuk.Yüzünde bir parlaklık vardı.Rahip ona sorular sordu.Muhammed(s.a.v), Bahira'nın merak ettiği bir şey daha vardı.Eğer sırtında peygamberlik beni de varsa artık hiçbir şüphesi kalmayacaktı.İzin isteyip Muhammed'in (s.a.v) sırtına baktı.Evet; işte çocuğun sırtında kitapların tarif ettiği peygamberlik beni vardı!Artık emindi.BU çocuk her yerde beklenen son peygamber Muhammed Mustafa'ydı.

Heyecanını gizlemeye çalışarak Ebu Talip'e sordu:"Bu çocuk neyin olur?"

Ebu Talip, yeğeninin başına bir şey gelmesinden korktu.Bunun için doğruyu söylemedi. "O benim oğlumdur " dedi yavaşça.

Rahip şaşırdı."Bu olamaz!Kitapların yazdığına bakılırsa bu çocuğun babası yok.O senin oğlun olmamalı" dedi.

Ebu Talip, Rahip Bahira'dan bir zarar gelmeyeceğine inandı.Bu kez doğruyu söyledi:"Evet; o benim oğlum değil, yeğenimdir." dedi.

Rahip, sorularına devam etti:"Babasına ne oldu?"

"Annesi ona hamileyken babası öldü"

Rahip, "Kitaplarda da öyle yazıyor." diyerek başını salladı.Sonra Ebu Talip'in kulağına eğilerek fısıldadı:"Çocuğu al ve hemen evine geri dön!"

"Neden?Birşey mi oldu?" diye sordu Ebu Talip.

Bahira ona şöyle dedi:"Bu çocuk uzun zamandır beklenen peygamber Muhammed'dir.Kutsal kitaba göre o, son peygamber olacak."

Şu an yollarda hep bu çocuk gözleniyor.Şam'a götürürsen onu heme tanırlar.Ona kötülük yapmak isteyebilirler.Bana kalırsa durma! Onu al ve heme evine geri dön!

Ebu Talip, Rahip Bahira'nın sözlerinden etkilenmişti.Biricik yeğeni Muhammed'in(s.a.v) başına bir eşy gelmesini istemezdi.Onu kötülükleden korumak için her şeyi yapardı.Hemen oracıkta eşyalarını satıp dönüş yoluna koyuldu.Amca ile yeğen, Şam'a gitmeden Mekke'ye geri döndüler.

Rahip Bahira kitapların tarif edildiği peygamberi görme şerefine erişmiş, ona zarar gelmesini önlemişti. Bunun için çok mutluydu.

Üst Alt