Ben miyim, hangi dilin ecrindedir halim!

MustafaCİLASUN

Özel Üye

3c6f1cca.jpg

[FONT=Georgia, serif]Yıkılmış duvarlar çıkıyor karşıma
[FONT=Georgia, serif]Hıncın hoyratça seslendiği mekanlarda, sıkılan kurşunlar onlarca
[FONT=Georgia, serif]Kayıp hallerin vicdanı ne kadar suskunsa, ruhun figanı duyulmayacak kadar ahsa
[FONT=Georgia, serif]Kalbimin hicranı başlıyor bir hıçkırıkla, dinmeyen saaller hüzün zerkediyor usulca

[FONT=Georgia, serif]Kimi anlamalı, ahına kanmalıyım
[FONT=Georgia, serif]Avuntularından arileşmediği müddetçe nasıl inanıp yaslanmalıyım
[FONT=Georgia, serif]Dert sandığı her meret için vakit mi ayırmalıyım, azmi ve iradesine bakmalıyım
[FONT=Georgia, serif]Ne kadar aklıyla yol alıyor, vicdanını ihmal etmeden dikkate alır, buna inamalıyım

[FONT=Georgia, serif]Gecenin yoksulluğunda melalim
[FONT=Georgia, serif]Her ne kadar azimle çaba göstersem de yazmaya fakiridir lisan-ı halim
[FONT=Georgia, serif]Edebin feyzinden esinlenir her ümidim, tefekkür etmek adına meşktir nihayetim
[FONT=Georgia, serif]İştişareye niçin ehemmiyet veririm, bin hüzün için bahtıma boyun büker sevinirim

[FONT=Georgia, serif]Gençlik yıllarım geldi aklıma
[FONT=Georgia, serif]Her ne zaman farkındalığını anlamadığım hicran halimden uzaktaysa
[FONT=Georgia, serif]Hoyratlık mazur görülen gamdı,beyhude geçen zaman ele geçmeyecek bir figandı
[FONT=Georgia, serif]Akidem muğlaktı, amel kalbimde ki feryattı, iradem zafiyetlere meyleden bühtandı

[FONT=Georgia, serif]Etrafımda ki canlar dağınıktı
[FONT=Georgia, serif]Her biri sanki dertlerin yumağıydı, asabiyet içinde ki hal cabasıydı
[FONT=Georgia, serif]İman adına ne kaldıysa vicdanın sukutundaydı, ruhundan bihaber insanlardı
[FONT=Georgia, serif]Günü gün etmek adına koşturan soluklardı,okunan ezan sanki bilinmeyen lisandı

[FONT=Georgia, serif]Çocukluğum ne kadar perişandı
[FONT=Georgia, serif]Sahipsizlik her vakit yanımdaydı, oysa babam ve annem yaşayandı
[FONT=Georgia, serif]Her ne hikmetse mahsun kalmak bahtımdı, sukut etmek vazgeçemediğim gamdı
[FONT=Georgia, serif]Şevk ve sürur nedenine nvakıf olmadığım uzaklardaydı, umut zaten zorunlu şiardı

[FONT=Georgia, serif]Ne zaman babama nazar etsem
[FONT=Georgia, serif]Sanki başka dünyaların insicamında yaşayan ve sukuta adanandı
[FONT=Georgia, serif]Annem henüz anlamaya müdrik olamadığı yaşlarda nafaka için koşturan hicrandı
[FONT=Georgia, serif]Hüzün içinde bir çehresi vardı, yılgınlık her vakit yanındaydı, sabır içinde ki candı

[FONT=Georgia, serif]İçimde bekleyen hevesimi söylesem
[FONT=Georgia, serif]Hasretini çektiğim heyecanın şavkını hissetmek için gönül versem
[FONT=Georgia, serif]Her zaman umutla beklediğim mütebessim hali görmek için hüzünle gayret etsem
[FONT=Georgia, serif]Çaresiz boynumu bükerdim ,söylemeye takatimin yetmeyeceğini niyse hissederdim

[FONT=Georgia, serif]Mustafa CİLASUN

Üst Alt