Bir Takvim Yaprağında İki Yürek...

MURATS44

Özel Üye
Bir Takvim Yaprağında İki Yürek...
biz iki çocuktuk...

…gözlerimizde med ler vardı cezir leri unutmuş…seninkiler yeşilimsi…benimkiler kahverengi…ve ikisi de asi…
fc6ce473iuc8hztyka.gif

…iki çocuktuk…
…bir takvim yaprağı bulmuştuk…
…iki kayıp zamandan…aynı takvim yaprağında buluşmuştuk…yıllar öncesinde bir rüzgarın sürükleyip götürdüğü…
…söğüt yaprağı tirilliğindeydik…kimi korkuya dönerdi yüzümüz…kimi heyecan…
…boştu her yan…ve bir çift yürekte… kocaman…sen…ve…ben vardık…
…sevişmesini bilirdik elbet nefes almak kadar…ve günahıda bilirdik sevişmek kadar…ihanete kapalı birer gözdük …yumulu…

061q3bu71pwh0.gif

…temiz…ve …saf…iki çocuk yüreğiydik… aynı anda atan…
…yüreğinin çarpıntılarına koydum başımı…ki ne çarpıntı…sarsıla sarsıla boynundan aşırıp başımı saçlarına gömdüm yüzümü…aynı anda vursun diyerek yürek…
…ihanet…haşa…geçmedi aklımın ucundan…ve bilirim seninde…
…hani katır tırnağı en demindeydi bayıltan kokusunun…ve en deminde en sarısının ve ben sana birkaç dal koparmıştım sarı sarı…birkaç dal amber…beklide en güzel hediyemdi…
…dingindi deniz…en hayalı en edepli halinde…ve bir hırsız çalarken buse yanağımdan…başını öne eğerdi…
…buselik…buselik konuştun…(sahi … biz neden konuşmadık???)…yada ben konuştum…sen sustun…sen konuştun ben sustum…ben ıhlamurumsu sesini kaynatıyordum kulaklarımda…ya sen..??.. sesim güzelde değil benim…
…sevişmedi konuşmalarımızda dolanıp bir birlerine… ellerini atıp boyunlarına……nihavend susuşlardı…buselik konuşmaların ardında…
…bir elini terlettim elimde…
…bir elini öptüm…
…bir kirpik ucunu…alnını birde…ve eğer bu ihanetse…atsınlar bizi uçurumlara…ihanet hiç geçmedi aklımızdan…haşa…
…kutsal pınarlarında durulttuğum…arındırdığım sevda…ki tapılası adın…güzel kadın… ve senden güzel yüreğin…
…veryansın ettisi tutmuştu güneşin sen geldin diyeydi…belki susarımda…ama bilmez ki adını bir defa söylemem yeter susuzluğuma…ama bilmez ki sen aklımdayken çatlamaz dudaklarım…ama bilmez ki… bilmez…bilemez… dağları dolanı dolanı… yakaraktan portakal ağaçlarını geçi verdi başımızdan…ve arkamıza aşırdığında gölgemizi alıp denizden… kudurdu deniz ve büyüdü sandalların gözleri korkudan…
…ve saatin ayrılığa vurduğu vakit…uzak yollarımın yorgun yolcusu…eyvallah ını sevmedim senin bilesin ama en güzel güle gülelerim vardı saklanmış…gün yüzü görmemiş…onlardı sana verdiğim…gül diye ve gülerek git diye…
…gülmek…uzak…

061q3bu71pwh0.gif

…denizler çılgınlaştı gözlerimizde …gözlerimizde med ler vardı cezir leri unutmuş…seninkiler yeşilimsi…benimkiler kahverengi…ve ikisi de asi…
…sana kal diyemedim…oysa sen asivemavi ye en yakışandın…denize yani…

Üst Alt