Bu kedi 6 fareye bakıyor

ceylannur

Yeni Üyemiz
69041.jpg

Kedi ve fareler birbirlerine olan düşmanlıklarıyla bilinir. Ancak 4 yaşındaki 'Boncuk' isimli kedinin, hamster cinsi 6 fare ile olan dostluğu görenleri hayrete düşürüyor.

Sakarya'da 4 yaşındaki kedi ile hamster cinsi 6 farenin dostluğu görenleri şaşkına çeviriyor.
Kedi ve fareler birbirlerine olan düşmanlıklarıyla biliniyor. Ancak Adapazarı ilçesinde bir mağazada çalışan Hicran Hoş'un 4 yaşındaki kedisi 'Boncuk' ile hamster cinsi 6 farenin dostlukları bunun her zaman geçerli olmadığını gösteriyor.

Birlikte oynayıp, birlikte uyuyan kedi ile farelerin dostluğunu görenler şaşkınlıklarını gizleyemiyor.

Hicran Hoş, 4 yıldır evinde beslediği Boncuk isimli kedinin, arkadaşlarının doğum gününde hediye ettiği hamster cinsi farelerle dostluk kurduğunu söyledi.

kedi_fare.jpg

Fareleri ilk eve getirdiğinde kedisinin onlara zarar verebileceğini düşündüğünü kaydeden Hoş, "Fareleri ilk eve getirdiğimde kedimin onları yiyebileceğinden korktum. Bu nedenle fareleri ayrı bir odaya koydum. O gece farelerin kokusunu alan kedim odanın önünde uyudu. Bir gün onları yan yana getirdim. Kedimin nasıl bir tepki vereceğini merak ediyordum. Kedim kafesten çıkardığım fareleri yaladığını ve onlarla oynadığını gördüm. Çok şaşırdım." dedi.

kedi_fare1.jpg

Kedisinin farelerle oynadığını ve onlarla birlikte uyuduğunu anlatan Hoş, farelerini işe giderken kedisine emanet ettiğini dile getirdi.

Kedisinin farelerin bulunduğu kafesin yanından ayrılmadığını kaydeden Hoş, şöyle konuştu: "Kedim fareler gelmeden önce sürekli yanımda yatıyordu. Ancak şimdi farelerin kafesinin yanından ayrılmıyor. Onlarla birlikte uyuyor. İşe gittiğimde farelerimi kedime emanet ediyorum. Birlikte oyun oynuyorlar. Çok iyi anlaşıyorlar. İşten geldikten sonra bir saatimi onlara ayırıyorum."

Kedisi ile farelerin dostluğunu gören arkadaşlarının büyük şaşkınlık yaşadığını belirten Hoş, "Fareleri bana hediye veren arkadaşlarım bile anlaştıklarını görünce çok şaşırıyorlar. Bir arkadaşım korktuğundan dolayı kedisini farelerden ayırmış." diye konuştu.

CİHAN

Üst Alt