Cenâb-ı Allah'ın Güzel İsimleri ve Faziletleri

Nur Hanım

Aktif Üyemiz
Bilirsiniz Allah (C.C)'nin en güzel 99 ismi vardır ve her biri sadece ona özel ve onu anlatır ve inanılmaz faydaları vardır bu isimleri ananlara Allah akla hayale gelemeyecek ihsanlar buyurur ve huzura kavuşursunuz.Şahsen Şahidim

Evet Yüce Allah'ın ilk ismini anlamıyla ve faydalarıyla birlikte sizlere sunuyorum.

Ama başlamadan önce Kuran-ı Kerim'den bir kaç ayet yazmak istiyorum.

Allah'ın isimleriyle ilgili Kuran-ı Kerim'deki ayetler...

1 - En güzel isimler Allah'ındır.O halde o O'na o güzel isimlerle dua edin. ( Araf Suresi/ 118.Ayet \

2 - Allah O (Allah)dır ki kendisinden başka hiç bir ilah yoktur.En güzel isimler O'nundur./Taha Suresi 8.Ayet \

ve işte herkes için bence önemli bir müjde...

Şüphesiz ki!..
Allahu Tealâ'ya mahsus doksan dokuz isim vardır.Her kim bu isimleri ihsan eder(sayar,ezberler,dilinin tesbihi haline getirir ve anlamlarına dikkat ederse) Cennet'e girer. / Tirmizi, İbn-i Hibban - Hâkim

Yazdıklarım hiç bir siteden alıntı değildir tek tek kendi ellerimle elimde olan kitaplardan sizlere sunuyorum...

Evet ilk isim Allah

Yüce Allah'ın en güzel ismi ve Esmaü-l Hüsna'nın sultanıdır...

Bütün isimlerinin özelliklerini içerir.O'na mahsus olarak kullanılan özel bir isimdir.
Ve biz müslümanlar; ALLAH ismi şerifini,O'nun zatına işaret ettiği için Namaza " Allah-u Ekber " diyerek başlarız.

Allah ismi şerifi İsm-i Azam'dır denilmiştir.

---------------------------------------------------
"-Ya Allah" diyen bir kimse, Cenab-ı Hakkı bütün isimleriyle,bütün sıfatlarıyla anmış olur. İşte bu hususiyetlerinden dolayı, sayılan Esmaü-l Hüsna içinde ALLAH ismi şerifi İSM-İ AZAM'dır.Onun için şanı büyük,bereketi daha bol, feyzi ve inayeti daha süreklidir. Bu sebepten bu ism-i şerif daima; aşıkların gıdası,sadıkların nevası olagelmiştir.

Bu ismin Bizlere Altın Faydaları :

1 - İmam-ı Gazaliye göre Cuma günü bin kere YA ALLAH diye okuyanlar evliyalar sınıfına katılırlar.

2 - Yine Cuma günü namazdan önce yüz defa "YA ALLAH , YA HU" diyen kimsenin hayırlı dileği gerçekleşir.

3 - Her gün bin defa "YA ALLAH" diyen kimse mesafe katederek temiz bir kalbe ,yani Kalb-i Selim'e ulaşır.

4 - Bir hastaya iki yüz kere okunsa eceli gelmedikçe şifa bulur.

5 - Vakit namazlarının sonunda yüz defa "LA İLAHE İLLA HU" demeye devam edenler: kalp katılığından,gafletten ve unutkanlıktan kurtulurlar.

6 - Dualarımıza "ALLAHÜMME" yani Allah'ım diyerek başlamak duaların kabulüne işarettir.

7 - "VALLAHÜ GALİBÜN ALÂ EMRİHİ" Yusuf suresindeki bu ayeti yetmiş bir defa okumak hayırlı bir işte başarılı olmaya vesiledir.

TaHKaR

Aktif Üyemiz
Maşallah ne güzel..uzaklardan bir ses buna en az dört kere ALLAH razı olsun dıyor

Üst Alt