çiçek kurabiye....:)

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
IMG_7764.JPG

Evde labnemin bol, kullanılmasının da şart olduğu bir günde en verimli ve en lezzetli ne yaparım derken enfes bir kek birde poğaça keşfettim. Labneli kek gerçekten farklı bir tat, labneli poğaça da yumuşak güzel bir poğaça oldu.Yine değişik bir lezzet arayanlara yada hadi bende labnemi kullanayım diyenlere önerilir.

Malzemeler:

200 gr (1 paket) labne peyniri
1 su bardağı sıvıyağ
2 adet yumurta (1 sarı üzeri için ayrılacak)
1 paket kabartma tozu
1 su bardağı süt
1,5 tatlı kaşığı tuz
4,5-5 su bardağı kadar un

İçine; zeytin ezmesi

Yapılışı; Tüm malzemeyi hamur yoğurma kabına alın, unu kontrollü ekleyerek yoğurun. Ardından dilediğiniz şekli vererek yada içerisine dilediğiniz malzemeyi koyarak poğaça hazırlayabilirsiniz. Benim yaptığım gibi çiçek şekli vermek isterseniz, cevizden daha iri büyüklükte parçalar alın içerisine zeytin ezmesi sürüp yeniden kapatın ve elinizle bastırın. Uçlarına kesi atın ve o parçaları kıvırıp bastırın. Çiçekleriniz hazır. Üzerine yumurta sarısı sürüp susam yada çörekotu ile tohumlarını yapın ve 180 derece fırında pişirin. Afiyet olsun.

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
IMG_7750.JPG

Buyrun size yapılışıda göstereyim:):) hünerleri görelim rakip tanımam kendime haaa

MURATS44

Özel Üye
böyle resimlerle olmaz. icraat lazım adminim. Bir tepsi yapacan ,siteye ikram edecen. Olay bu? Zaten acıktım. Pasta, börek,çörek resmi bende ters tepki yapıyor :D

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
Bende zaten sana ters tepki yapsın diye ekledim haaa yaptırıp yiyemiycen haaa

siteye bir değil 10 tepsi feda olsun keşke öyle birşey olabilse yapsam sitedeki canlar yese....

Üst Alt