Çocukları şekerlerle gömmüş

ceylannur

Yeni Üyemiz
Çocukları şekerlerle gömmüş
fft2mm553539.jpg

Kayserili 3 çocuğun gömüldüğü yerde inceleme yapan polis, çocuklara ait kemik ve elbise parçalarının yanı sıra şeker ve şeker kağıtları da buldu

28 Mart 2011 - 09:18
Yazı Boyutu:

Çocukların Yozgat’ın Çayıralan ilçesindeki Yahyasaray Barajı yakınlarında gömüldükleri yerde inceleme yapan polisler çocuklara ait kemik ve elbise parçaları yanında şeker ve şeker kağıtları da buldu.

Özel torbalar içindeki kemik ve elbise parçaları görevliler tarafından Keçiören’deki Ankara Adli Tıp Kurumu’na getirildi.

Yetkililer yapılacak DNA ve kriminal incelemenin 1-2 gün süreceğini belirterek, kemik parçalarının daha sonra ailelere teslim edileceğini bildirdi.

3 ÇOCUĞUN KATİLİ KORKUDAN TİTREDİ

Müşahade bölümünde U.V.G.’nin 23 Şubat 1999’da Çayıralan Asliye Hukuk Mahkemesi’ne başvurduğu ve mahkeme kararıyla “09.09.1980” olan doğum tarihini “09.09.1978” olarak değiştirdiği tespit edildi.

Katil zanlısı, sorgusundan sonra önceki akşam getirildiği Kayseri Adliyesi’nde linç girişiminde bulunulması üzerine çok sıkı korumaya alındı.

Tutuklu ve hükümlülerin saldırısına uğrayabileceği ya da canına kıyabileceği ihtimali dikkate alınarak U.V.G., tek kişilik özel bölümde tutuluyor

ceylannur

Yeni Üyemiz
Kayseri'deki çocuk katili: Dilruba'nın çırpınışını unutamadım

T24 - Kayseri'de 1,5 yıl önce Ramazan Bayramı'nda şeker toplamaya çıktıktan sonra kaybolan 6 yaşındaki Dilruba ve 8 yaşındaki Ahmet Tuna kardeşlerle komşuları 10 yaşındaki Türkan Ay'ı öldürüp bavullara koyarak götürdüğü memleketi Yozgat'ın Çayırlı İlçesi yakınlarındaki gölet kenarına gömen fabrika işçisi Uğur Veli Gülışık'ı, kurbanların duvardaki 'kan lekesi' ile 'saç ve kıl örnekleri' ve 'cep telefonu sinyali' ele verdi.
Yozgatlı olan ve Almanya'da evlendiği memleketlisi eşinden boşandıktan sonra Kayseri'ye gelen fabrika işçisi 33 yaşındaki Uğur Veli Gülışık'ın işlediği vahşetin ayrıntıları hem verdiği ifadeler, hem elde edilen delillerle ortaya çıktı. Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkan Yardımcısı Ercan Taştekin'in başkanlığındaki özel ekibin aylarca yürüttüğü çalışma ve 4 ay adım adım takibi sonucu 3 çocuğun katili olduğu iddiasıyla Uğur Veli Gülışık, cuma günü saat 17.30'da çalıştığı işyerinde gözaltına alındı. Önce suçlamayı reddeden ve olayla ilgisinin bulunmadığını süren Uğur Veli Gülışık, polis delilleri önüne koyunca her şeyi ayrıntılarıyla anlattı.

"Dilruba'nın çırpınışını unutamadım"
Soğukkanlı olan ve sorgulama sırasında bu tavrını sürdüren Gülışık, tek başına kaldığı ve yurt dışında bulunan eniştesine ait olan Pembeköşk Apartmanı'nın üçüncü katında öldürdüğü 3 çocuktan en çok Dilruba Tekin'in çırpınışlarının kendisini çok etkilediğini söyledi. Geçen 1,5 yılda kurbanlarıyla ilgili gazetelerde çıkan, televizyonlarda gösterilen haberleri dikkatle takip ettiğini belirten Uğur Veli Gülışık, sorgusunda cinayeti nasıl işlediğini anlatırken şöyle dedi:
"Bayram günü şeker toplamak için kapımı çalan Türkay Ay ile Ahmet Tuna ve Dilruba Tekin'i evde kimsenin de olmamasından ve yalnız kalmamdan yararlanarak ayrı ayrı odalara aldım. Ellerini bağlayıp, ağızlarını koli bandı ile bantlayıp alıkoydum. Daha sonra Türken Ay'a tecavüz edip, bıçakla öldürdüm. Etrafa kanlar sıçradı. Kanları temizledikten sonra, beni gördükleri ve tanıdıkları için Ahmet Tuna ve son olarak Dilruba'yı, arkalarından sırayla tek tek sol elimle ağızlarını kapatıp, sağ elim ve kolumla boyunlarını sıkarak öldürdüm. Dilruba kollarımda çırpına çırpına öldü. Onun bu hali gözümün önünden hiç gitmedi."

"Cesetleri iki bavul ve bir valize koydum"
İşlediği vahşetin ardından 3 çocuğun cesedini önce banyoya koyduğunu anlatan Uğur Veli Gülışık, nasıl götürüp gömdüğünü de şöyle anlattı: "Bayramın 3'üncü günü (22 Eylül 2009), Cumhuriyet Meydanı'ndaki bir marketten iki bavul satın aldım. Türkan ile Ahmet'in cesetlerini ayrı ayrı 2 bavula, Dilruba'nın cesedini de evdeki bir valize koyup, kiraladığım otomobilin bagajına evden gece karanlığında tek tek indirip, doğum yerim olan Yozgat'ın Çayıralan İlçesi'nde, Yahyasaray Göleti'nin orada kazdığım 1 metrelik çukura üst üste koydum. Cesetleri gömdüğüm yerde daha önce piknik yapmıştım. O nedenle oraya götürdüm. Beni bavulları taşırken ve cesetleri gömerken gören kimse olmadı. Köyde bir iki gün kaldıktan sonra Kayseri'ye döndüm. Çocukları öldürdüğüm anlar, özellikle Dilruba'nın hali gözümün önüne geldiği ve geride delil bırakmamak için o evden ayrılıp Hürriyet Mahallesi'nde işyerime yakın bir ev tuttum. Vicdan azabı çekiyordum."

Polis 3 önemli delilden sonuca gitti
Soruşturmayı yürüten özel ekip, binlerce kimlik bilgisini inceleyip tüm ihtimalleri değerlendirirken, kendilerini sonuca götüren 3 önemli delil olan 'kan izi', 'kıl örneği' ve 'telefon sinyali' oldu.
Şeker toplamak için kapısını çaldıkları evde öldürülen 3 çocuktan, tecavüze uğradıktan sonra bıçakla katledilen Türkay Ay'ın duvara sıçrayan kanları, şüpheli Uğur Veli Gülışık tarafından silinmesine rağmen, aylar sonra özel cihazlarla saptandı. Yapılan tahlil sonucu kan izinin Türkan Ay'a ait olduğu kesinleşti.
Şüpheli Uğur Veli Gülışık'ın cinayetten 15 gün sonra boşalttığı ve sonradan başka birine kiralanan evde yine özel cihazlarla yapılan aramada, öldürülen çocuklara ait olduğu saptanan saç ve kıllar bulundu.
GSM operatörünün kayıtlarından Uğur Veli Gülışık'ın, olayın meydana geldiği Ramazan Bayramı'nın üçüncü günü olan 22 Eylül 2009 tarihinde Yozgat'ın Çayıralan İlçesi yakınlarındaki Yahyasaray Göleti çevresinde olduğu saptandı.
Bu arada delil olarak, şüpheli Uğur Veli Gülışık'ın bavulları satın aldığı Cumhuriyet Meydanı'ndaki alışveriş merkezi ile araç kiraladığı şirketin güvenlik kamera kayıtları incelemeye alındı. Ancak kame görüntülerinin 2 ay sonra silindiği için bunlarda sonuç alınamadı.

Cezaevinde müşahede bölümünde tutuluyor
Uğur Veli Gülışık'ın sorgusundan sonra dün akşam getirildiği Kayseri Adliyesi'nde linç girişiminde bulunulması üzerine çok sıkı korumaya alındı. Öfkeli kalabalığın 'Vur vur inlesin, cezaevi dinlesin' , 'O katili bize verin', 'Kayseri sahipsiz değil' sloganları atarak saldırdığı Uğur Veli Gülışık tutuklandıktan sonra saat 01.00 sıralarında Kayseri Kapalı Cezaevi'nde götürülüp teslim edildi.
Tutuklu ve hükümlülerin saldırısına uğrayabileceği ya da canına kıyabileceği ihtimali dikkate alınarak Uğur Veli Gülışık, tek kişilik özel bölümde tutuluyor.
Hukukçular, Uğur Veli Gülışık'ın adam öldürme, alıkoyma ve tecavüz gibi üç ayrı suçtan yargılanacağını ve ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına çarptırılabileceğini söyledi.

Kurbanların kemikleri defnedilecek
Çocukları vahşete kurban giden Tekin ve Ay aileleri, Dilruba ve Ahmet Tuna Tekin kardeşlerle Türkan Ay için cenaze töreni yapmaya hazırlanıyor.
Yozgat'ın Çayıralan İlçesi yakınlarındaki Yahyasaray Göleti kıyısında bir çukura üst üste gömülen ve yabani hayvanlar tarafından parçalanan çürümüş cesetleri bulunan çocukların kemikleri, kesin kimlik tespiti için Adli Tıp'a gönderilmişti. Yapılacak DNA incelemesinin ardından 3 çocuğun kemikleri, Talas İlçesi'ndeki mezarlıkta toprağa verilecek.
İki çocuğu öldürülen Hamza Tekin, "Çocuklarımızın kemiklerinin en kısa sürede bize teslim edilmesini istiyoruz. Acımız büyük ama onları Talas'ta belediyenin bize verdiği mezara koyacağız" dedi.

ceylannur

Yeni Üyemiz

Haber baglantisi
sp.gif

Kayseride Ölen Çocukların Katili Komşuları Çıktı Yozgatın Çayıralan İlçesinde yapılan kazı çalışmasında cesetleri bulunan 3 çocuğun katili komşusu çıktı

Yozgat’ın Çayıralan İlçesi’nde yapılan kazı çalışmasında cesetleri bulunan 2′si kardeş 3 çocuğun katil zanlısı komşusu çıktı. Zanlı, polise korkunç cinayeti nasıl işlediğini anlattı. Acı haberi alan aileler ise yıkıldı.

Ramazan Bayramı başına geleceklerden habersiz güle oynaya şeker toplamaya çıkan Dilruba Tekin ile kardeşi Ahmet Tuna Tekin ve komşuları Türkan Ay, eve birdaha gelmedi. Çocuklarının eve gelmemesiyle endişelenen Tekin ve Ay ailesi, durumu polise bildirdi. Oluşturulan ekiplerle kapı kapı gezerek komşularının ifadesini alan ve araziler ile kuyularda inceleme yapan polis, çalışmalarını daha fazla genişletmesine rağmen bir ipucuna rastlayamadı.

21 Eylül 2009 tarihinde kaybolan çocukların haberiyle ailelerini ziyaret eden Cumhurbaşkanı eşi Hayrunnisa Gül ise her iki aileye sabır dilemiş, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ise konuyla yakından ilgileneceğini söylemişti.

Kayseri Emniyet Müdürlüğü’nün oluşturduğu ekip arama çalışmalarını bir yandan sürdürürken, TBMM’de ise kaybolan çocuklar için komisyon kuruldu. Öte yandan Emniyet Genel Müdürlüğü’nden gönderilen ayrı bir ekip ise, kent merkezindeki güvenlik kameraları, sitelerin güvenliğini sağlayan kameralar incelemeye alındı.

BABA HAMZA TEKİN İKİ KEZ AMELİYAT GEÇİRDİ

Çocuk hasretiyle bir günü dahi adeta bir ömür gibi geçen ailelerden Tekin ailesinin reisi Hamza Tekin ise üzüntüden iki kez anjiyo oldu. Çocuklarını bir an olsun aklından çıkaramayan ve belirsizliği süren olayın perdelenmesi için bekleyişini sürdüren ailelerin gözyaşları ise adeta sel oldu.

ANKARA’DAN GELEN ÖZEL EKİP OLAYI AYTINLATMAYI BAŞARDI

Ankara’dan gelen 10 kişilik ekip, topladığı deliller ile katil zanlısını yakalarken, ifadesinde isminin Uğur Veli G. olduğu öğrenilen şahıs suçunu itiraf etti ve çocukları öldürdüğü yeri söyledi. Gece saatlerinden itibaren Yozgat’ın Çayıralan ilçesi Yahyasarayı Barajı yakınına gömdüğünü söylediği cesetlerin tespiti için olay yerine giden polis, cesetlere ulaştı.

KATİL ZANLISI KOMŞUSU ÇIKTI

Organize Sanayi Bölgesi’nde çalıştığı öğrenilen katil zanlısının çocukların evlerine yaklaşık 80 metre uzaklıktaki bir evde ikamet ettiği belirlendi. Emniyet, herhangi bir olaya mahal vermemek adına, evine saldırı olabileceği şüphesiyle bölgeye çevik kuvvet ekibi sevk etti. Katil zanlısının emniyetteki ifadesi sürerken, adliyeye ne zaman çıkarılacağı netlik kazanmadı.

Talas Belediyesi tarafından Tekin ailesinin evinin önüne taziye çadırı kurulurken, baş sağlığına gelenlere yemek ikram edildi.

TECAVÜZ EDİP ÖLDÜRMÜŞ

Emniyet Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Şüpheli şahsın avukat nezaretinde alınan ifadesinde, olay tarihinde evde yalnız bulunduğu esnada çocukların şeker toplamak maksadıyla evine geldiklerini, çocukları içeri alarak farklı odalarda ağızlarını bağladığını, Türkan A. isimli çocuğa tecavüz ettikten sonra bıçakla öldürdüğünü, diğer iki çocuğu da boğarak öldürdüğünü ve kiraladığı oto ile cesetleri Yozgat ili Çayıralan ilçesinde gömdüğünü beyan etmiştir” denildi.iha
Kayseride Ölen Çocukların Katili Komşuları Çıktı Yozgatın Çayıralan İlçesinde yapılan kazı çalışmasında cesetleri bulunan 3 çocuğun katili komşusu çıktı

KAYSERİ’DE ÖLDÜRÜLEN 3 ÇOCUĞUN KATİLİ UĞUR VELİ GÜLIŞIK KİMDİR?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst Alt