Cürmüm var, ruhta ar, kalbim yanar!

MustafaCİLASUN

Özel Üye

Image4.jpg

[FONT=Georgia, serif]Ne kadar figan etsem
[FONT=Georgia, serif]Ruhumun kefil olmadığı cürümlerimi bir bir zikretsem
[FONT=Georgia, serif]Kalbimden bihaber olarak ömrümü sarf eylediğimi boyun büküp anlatsam
[FONT=Georgia, serif]İçimi titreten korkulardan arınsam, iradi zafiyetlerimi nasıl fark edip yalvarsam

[FONT=Georgia, serif]Ne ettimse kendime ettim
[FONT=Georgia, serif]Ruhumun zerkettiği firkatin afakından geçtim, inledim
[FONT=Georgia, serif]Aklım kifayet eder zehabına kapıldım, takatim hiç tükenmeyecek sandım
[FONT=Georgia, serif]Keyfiyet için abandım, nefsi marazlardan, nefesin müddetini anlamaktan uzaktım

[FONT=Georgia, serif]Bir vakitte hastalandım
[FONT=Georgia, serif]En yakınlarımın bahanelerinde niye şaklınlık yaşadım
[FONT=Georgia, serif]Tefekkür etmek için neden ihmalin sahrasındaydım, idrakimle yaşayamadım
[FONT=Georgia, serif]Bir ömrü bin hüzünle hoyratça telef ettiğimi çok geçte olsa, içim yanarak anladım

[FONT=Georgia, serif]Eskiyen resimlere baktım
[FONT=Georgia, serif]Annem, babam yoktu artık,bu vesiyleyle yeniden andım
[FONT=Georgia, serif]Geçen günlerde kabirdeydim, ayrık otlarını baktım, nefsim gibi diye hayıflandım
[FONT=Georgia, serif]Ne kadar sessizce yatıyorlardı, vefa ve sadakat adına teslim olan canlardı, ağladım

[FONT=Georgia, serif]Evladın hayırlısı olması
[FONT=Georgia, serif]Ekilen tohumların gerekçelerinde umut adına naib bulunması
[FONT=Georgia, serif]Ruhunun ve kalbinin asliyetiyle mücehhez olarak ilmin südurunda yaşaması
[FONT=Georgia, serif]Fikreden, muhakemeyle istikameti için ceht eden, rabbinin rızası adına kul olması

[FONT=Georgia, serif]Edebin demiyle yaşaması
[FONT=Georgia, serif]Aşkı, halin tezkiyesi için anlaması ve kalbiyle anlaşılması
[FONT=Georgia, serif]Gönül insanı olarak, kin ve husumetten beslenmeden, sevdanın meşkiyle coşması
[FONT=Georgia, serif]Feyzin ilgasında ağlaması,inşirahın rahlesinde evet nefesini vakfetmeyi başarması

[FONT=Georgia, serif]Evlatlarım geldi aklıma
[FONT=Georgia, serif]İki kerimem ve dört zadem vardı, marazlıkları bulunmazdı
[FONT=Georgia, serif]Üç evladımın mürvetini gördüm, beş torun bahşeden hakka nasıl kul olmalıydım
[FONT=Georgia, serif]Vefakar zevcemin dur durak bilmeyen hizmetlerine tavdım, muhabbetle anıyorum

[FONT=Georgia, serif]Şayet bir keder varsa
[FONT=Georgia, serif]İlzamından yoksun olmak ne kadar manalı bir sonuçsa
[FONT=Georgia, serif]Derd-i gam nefsi çehremde bir ah u zar olunca, kuluğum sanki başka kapıya
[FONT=Georgia, serif]Kim Allahın hükümlerine mukabil olmak üzre,hüküm ihdas ederse hali anlaşılınca

[FONT=Georgia, serif]Nefsin hülyası bühtandır
[FONT=Georgia, serif]Kalbin latifleşen ali firkattir, ruhun deminden melaldir
[FONT=Georgia, serif]Akıl ve idrak aşkın sadrında ki lahzanın muvacehesinde ihsandır, yoksa zandır
[FONT=Georgia, serif]Gönül adamı olmaktan uzaklaşmak, nefsi telakkilerin içinde yaşamaktan ibarettir

[FONT=Georgia, serif]Mustafa CİLASUN

Üst Alt