Deniz Gezmiş'in avukatı öldü

Asil Şair

Aktif Üyemiz
393645.jpg

Deniz Gezmiş’in avukatı Erdoğan Gençel 81 yaşında hayatını kaybetti.

Yıllarca önemli davalara bakan, aynı zamanda Deniz Gezmiş’in de avukatı olan ve geçen sene sokakta yaşadığı ortaya çıkan ünlü avukat Erdoğan Gençel hayatını kaybetti.

23 Temmuz 2015 11:51

393646.jpg

Deniz Gezmiş’in avukatı Erdoğan Gençel 81 yaşında hayatını kaybetti. Gençel 1 Ocak 2015'te İstanbul'da belediyenin barınma merkezlerinde görülmüştü. Daha sonra Cumhuriyet Halk Partisi Lideri Kılıçdaroğlu'nun talimatı ile kendisine ev sağlanmıştı.

Yıllarca önemli davalara bakan, aynı zamanda Deniz Gezmiş’in de avukatı olan ve geçen sene sokakta yaşadığı ortaya çıkan ünlü avukat Erdoğan Gençel hayatını kaybetti. Gençel’in ölüm haberini Twitter’da Türk sanat müziğinin sanatçısı Onur Akay duyurdu ve Kılıçdaroğlu’na yazdı.

Deniz Gezmiş'in avukatı evsizlerin arasından çıktı.

Akay, ‘Erdoğan Gençel gençliğinde Deniz Gezmiş’in avukatlarından biriydi. Deniz Gezmiş gibi devrimciydi! Ünlü avukatı kaybettik. Geçen sene 3 yıl sokaklarda yaşadığı ortaya çıkmış ve Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatı ile kendisine ev sağlanmıştı. Mekanı cennet olsun.’ yazarak ünlü avukatın hastanede çekilen fotoğrafını paylaştı.

Geçen sene evsizleri sokaklardan toplayarak barınma merkezlerine götüren belediye ekipleri tarafından sokaktan alınanlardan biri de emekli Avukat Erdoğan Gençel’di.

Deniz Gezmiş’in de avukatlığını yapan Erdoğan Gençel’in bir bakımevinde olduğunun ortaya çıkmasıyla birlikte Cumhuriyet Halk Partisi harekete geçmiş ve konuyu öğrenen Cumhuriyet Halk Partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu, ‘Sayın Gençel’in bu sıkıntılı durumdan kurtulması için derhal devreye girin. Kendisine yakışır bir konukevine nakledilmesini sağlayın ‘ demişti. Kılıçdaroğlu’nun bu talimatı üzerine ise, Ataşehir Belediyesi’nin konukevinde misafir edileceği, daha sonra ise kendisine bir ev sağlanacağı öğrenilmişti.

Gençel, hiç evlenmemiş ve emekli olduktan sonra ise ev alamayan, ancak siyasi tarihe ilişkin çok kitap satın alan avukat Erdoğan Gençel, ‘Amacım Kadıköy’de bir halk kitaplığı tesisi yapmaktı. Gerçekleştiremedim. Geçmişte senelerce gençlerin davalarına ücretsiz baktım" demişti.

Moderatör tarafında düzenlendi:

MURATS44

Özel Üye
sokaklarda yaşayan hatta banklarda hakkın rahmetine kavuşan eski sinema sanatçılarını neden görmemişler ki? Chp işine geleni görür gelmeyeni görmez. Bir avukat nasıl sokaklara düşer ? ilginç konu.

Allah ac taksiratını affetsin inşaallah. Acaba öbür tarafta da devrimcilik yapacaklar mı? Yoksa dünyanın gelip geçici olduğunu, ölümün hak olduğunu , her şeyin dünyada kaldığını ve asıl kalıcı olanın kardeşlik, islam ve iman olduğunu da anlamışlardır. ama bir noktadan sonra anlamak bir şey değiştirmiyor. Devrimci lafına ve edebiyatına karşıyım. Devrimcilik diye bir saçmalık olamaz. Devrimciyiz deyip her türlü huzursuzluğu çıkaranlara nedense acımıyorum.

Tek doğru yol vardır . O da İSLAM..

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
ALLAH RAHMET EYLESİN...para bitince ün kaybedilince,şöhret bitince ne hallere düşülüyor,

Asil Şair

Aktif Üyemiz
Sevgili Murat kardeş hemen işi yine siyasete dökmüşsün. İnsan olan bir insan hele ki sizin gibi İslam'ı yaşadığına
içtenlikle inanan birisinin ölmüş bir insanın arkasından yok öbür dünyada de devrimcilik yapacak mı? gibi mantıksız
yorumlar size yakışıyor mu hiç?

Bak bir arkadaş bu ölüm haberine ne güzel ve de anlamlı ve aynı zamanda da gerçekçi bir yorum yapmış.

ÇOK ANLAMLI BİR YORUM

İslamcı hırsızlarla dinsiz halkın arasındaki fark. Birileri Allah'a daha fazla yaranabilmek için hırsızlık yapıp
değerli yerlere altından camiler inşaa etmekte ,dinsiz diye tanımladıkları halk ise sokaklarda yaşamaktadır.
Eminim eğer Tanrı var ise görüyordur gerçek müslümanın kim olduğunu.

BUDA BENİM YORUMUM

İnşallah Mekanı cennet olsun. Ama İnsanoğlunun çok ibret alacağı bir olaydır.
İnsanoğlu gençliğinde hayatını garantiye alması şarttır. Bir yere kadar kardeşiniz bile size sahip
çıkmayabilir. Onun için her şeyin başında çalıştığınız yerde ne olursa olsun sigortanızı asla ihmal
etmeyin. Sevgilerimle

Sizi çok önemli ve anlamlı bir Atasözü ile başbaşa bırakıyorum.

Dünya malı elde iken tüm düşmanlar dost olur.
Elde bir şey kalmayınca dost bile düşman olur.

MURATS44

Özel Üye
NOT
Sevgili Murat kardeş hemen işi yine siyasete dökmüşsün. İnsan olan bir insan hele ki sizin gibi İslam'ı yaşadığına
içtenlikle inanan birisinin ölmüş bir insanın arkasından yok öbür dünyada de devrimcilik yapacak mı? gibi mantıksız
yorumlar size yakışıyor mu hiç?

Bak bir arkadaş bu ölüm haberine ne güzel ve de anlamlı ve aynı zamanda da gerçekçi bir yorum yapmış.

Kaynak :http://www.rasulehasret.com/turkiye-den-haberler/60824-deniz-gezmis-avukati-oldu.html

Asil Şair kardeşim;

Öncelikle yanlış anladığını söyleyeyim.
Ölen birinin arkasından siyaset yapılmaz. Ölen ölmüştür. Dünyada yaptıklarıyla, sevabıyla günahıyla artık başbaşadır. İyilik düşünüp yaptıysa mükafatını alacaktır. Kötülük düşünüp yaptıysa da karşılığını alacaktır. Ölen bir insan artık ameliyle başbaşadır.

Benim söylemek istediğim, Bu dünyanın boş olduğu , 60-70 senelik dünya hayatı için islama sarılmak yerine başka arayışlar içine girmenin , olmayacak planlar peşinde koşmanın yanlışlığıdır. Allahın dini dururken , Allahın emirlerini yapmak ve huzurlu bir dünyada yaşamak varken bazı cümlelerin ardına sığınarak devrimcilik, ülkücülük, komünistilik..... gibi şeylerle ömrü heba etmenin gereksizliğidir.

İslam her zaman iyiliği emreder. Ailene, arkadaşına, komşuna, akrabana, hatta tanımadığın insanlara bile iyilik yapmayı emreder ve kötülüğü de şiddetle yasaklar. Verdiğin örnekteki "İslamcı hırsız" tabirini kesinlikle ve kesinlikle kabul etmiyorum. Böyle bir cümleyi dalgınlığına gelerek yazdığını farzediyorum. Böyle bir cümlenin mantıksızlığı ve yanlışlığını anlatmaya gerek yok heralde.

İslam , hırsızlığı çok sert bir şekilde yasaklamıştır. Hırsızlık yapan nasıl islamcı olur. Eğer "islamcı hırsız" varsa "Devrimci hırsız" lara ne diyeceksin. İslamcı hırsız bir kişinin yada bir kaç kişinin malını çalar. Devrimci hırsız insanların hayatını ve geleceğini çalar. Aradaki farkı anladın umarım. Devrimcilik edebiyatı altında bombalanan yerler , çıkan olaylar , yapılanlar yakın gelecekten beri gözönünde. Devrimci hırsız olmaktansa , islamcı hırsız daha iyidir , ki .... "İslamcı hırsız" diye bir şey yok. Ve bu cümleyi şiddetle reddediyorum.

Kısacası;

Dünya ömrü gelip geçicidir.

AYET-İ KERiME
Maide Suresi : 32. Ayet .
İsrâiloğulları'na şöyle yazmıştık: Kim, bir cana veya yeryüzünde bozgunculuk çıkartmaya karşılık olmaksızın, haksız yere bir cana kıyarsa, bütün insanları öldürmüş gibi olur. Her kim bir can kurtarırsa, bütün insanları kurtarmış gibi olur. Peygamberlerimiz onlara apaçık deliller getirdiler; ama bundan sonra da onlardan çoğu yine yeryüzünde aşırıya gitmektedirler.)

Maide Suresi : 32. Ayet .
İşte bu yüzdendir ki İsrailoğullarına (Tevrat'ta) şöyle bildirmiştik: “Kim bir canı, başka bir cana ya da yeryüzünde fesat çıkarmasına karşılık olmaksızın öldürürse, bütün insanları öldürmüş gibi olur. Kim de bir adamın hayatını kurtarırsa sanki bütün insanların hayatını kurtarmış olur.” Andolsun ki; onlara, peygamberlerimiz apaçık delillerle geldiler. Sonra, onlardan birçoğu, bu ayet ve mucizeler geldikten sonra, yine de yeryüzünde fesat çıkarmaya ve azgınlık etmeye devam ettiler.)

Allahın emir ve yasaklarının , insan için ne büyük hikmet olduğunu ancak islamı bilen bilir. İslam haricinde bir yol çizen, Allahın sözüne ters davranıp , karşı çıkanlar elbet hesabınıda kendileri verecektir.

Ölen ölmüştür. Hesabıyla başbaşadır. Ben sadece bir kişinin arkaından söylemedim. Genel olarak söyledim. İlk mesajımın sonunda "Allah taksiratını affetsin inşaallah" yazmıştım. Kimin ne olduğunu kimse bilemez. Ama, görünen köyde klavuz istemez.

Yani kardeş, :)
İnsan icadı düşüncelerle , eylemlerle, hareketlerle uğraşmak yerine , Allahın ipine sımsıkı sarılmak hem dünyamızı hem ahiretimizi kurtaracaktır inşaallah.

Saygılarımla....

Asil Şair

Aktif Üyemiz
11046626_10153160928246052_610854293482364310_n.jpg

Sevgili Murat kardeş biz toplum olarak bazı konuları daha aşamamışız.
En başta hala birbirimize tahammülümüz yok. Herkesin görüşüne saygı
duymuyoruz. İstiyoruz ki herkes bizim gibi dününsün. Bir insan belirli
bir yaşa gelmiş üniversite okumuş bir sürü kadar kitap okumuş ve kendine göre
bir şeye inanmış . Şimdi bizlerin onu sorgulamaya hakkımız var mı?

İsteyen istediği şeye inanır. Hiç kimse bir kimseyi zorla şuna inan,
buna inan diye zorlayamaz.

Bakın bir zamanlar Ülkücüler ve Devrimciler kendileri gibi düşünmeyen
inançlı İslamcılara nasıl hor bakıyorlardıysa, şimdi de İslamcılar kendileri
gibi düşünmeyen ülkücü e devrimcilere aynı gözle bakıyorlar. Bu çok yanlış
herkesin görüşüne inancına saygı göstermek zorundayız. İnsanlıkta budur.

Mesala ben bir alevi kökenli olarak peygamber Hz.Muhammed aleyhisselam efendimizin
3 konusuna hayran kaldıktan sonra her gün cumaya gitmeye başladım.Hiç kimse beni
zorlamadı. Kendi kararımla yaptım.

Hz.Muhmmed'in insanı etkileyen 3 söylemi.

1. İlimle geçen bir gece, ibadetle geçen bin geceden daha hayırlıdır.

2. Amcasını öldüreni af ediyor, ama gözüme gözükmesin, amcamı hatırladıkça içim parçalanıyor.

3. Ezanı Bilal-i Habeş-i ya okutttuğu zaman etrafındaki akrabaları karşı çıkıyorlar Diyorlarki o kadar
insan varken neden bu köleye okutuyorsun. Ama Hz.Muhammed hepsini red ediyor ezanı Bilal-i
Habeş-i ye okutuyor.

SON SÖZ. Bir Hz.Muhammed'in büyüklüğüne bakın birde şimdi Müslümanım diye geçinip her türlü
kul hakkı yiyen insanlara bir bakın.

BENCE DÜNYADA GELMİŞ GEÇMİŞ EN BÜYÜK DEVRİMCİ TARTIŞMASIZ HAZRETİ MUHAMMED'DİR.

MURATS44

Özel Üye
:)
Güzel yazıyosun da Asil şair kardeşim.. Bazı cümlelerinde doğru görünmek için yazdığın sözlerin yanlışlığının farkına varamıyorsun.
Sondan başlayayım.

Peygamber efendimiz (sav) gelmiş geçmiş en büyük devrimci değildir. Peygamber efendimiz (sav) Rabbimizin emirlerini , insanlara duyuran bir elçi ve Allahın kuludur. Kendi kafasından bir din indirmemiştir. Tebliğ ettiği din, alemlere rahmet olarak gönderilmiş bir peygamber olarak yeryüzünde insanların huzuru, mutluluğu , rahatı ve ahiret hayatındaki kazançlar içindir.

Efendimiz , Allah ac'ın emir ve yasaklarını insanlara tebliğ ederken hiç kimseyi zorlamamış, kimsenin canına , malına, .... zarar vermemiş aksine onları korumuştur. İnsanlar arasındaki iletişim, yardımlaşma, hoşgörü, iyi niyet vb. her türlü güzelliğin yerleşmesi için uğraşmış , son nefesinde ise ümmetinin iyiliğini düşünmüştür.

Yani zorlama olmadan... Ortalığı yakıp yıkmadan... İnsanların malına zarar vermeden... İnsanların canına zarar vermeden... Peygamberliği süresince savaşlarda geçirdiği toplam süre , sadece sadece 60 gündür. Kalan zamanda güzellikle, ince derslerle en güzel şekilde görevini yapmıştır.

Şu çok çok iyi bilinmeli ki;

Peygamber Efendimiz(sav)'in yaptığı devrimcilik değil, TEBLİĞ 'dir. Burayı karıştırmamak gerekir. İslam bir Devrimcilik dini değil, barış, kardeşlik , huzur..... bütün güzel şeylerin dinidir.

günümüz ve yakın geçmişimizdeki ve diğer ülkelerdeki devrimcilik olaylarının sonucuna bakarsak , devrimcilik gibi bir düşünce ne bir başarıya ulaşmış ne de ulaşacaktır. Devrimcilerin olduğu her yerde hep kargaşa, hep talan, hep huzursuzluk , hep maddi kayıp , hep manevi kayıp , hemde can kayıpları olmuştur.

Devrimcilik amacı olmayan, sadece huzursuzluk çıkarmayı devrimcilik adı altında yapan bir oluşumdur. Nedir Devrimciliğin amacı? Neyi devirecekler, Devrilenin yerine kim gelecek, neyi getirecek?

Laftan öteye geçmeyen bir laf. Devrimcilik. Tarih boyunca güzel bir örnek gösterebilecek misin ?

Şartlanmışlık ve inanmışlıktan başka bir şey değil. Ben devrimciyim. Tamam da amaç ne? Biz bu amacı çok iyi biliyoruz. 12 Eylül zamanında olanları da çok iyi biliyoruz.

Ben önceki mesajımda da belirttiğim gibi, insan icadı olan saçma sapan her şeye karşıyım. Benim için öncelikli olan Kur'an-ı Kerimle , Rabbimizin , peygamberi aracılığı ile bize TEBLİĞ ettiği dindir. Bu da, şartsız şekilde İSLAMDIR.

İnsanlar islam'a karşı olduklarından başka yollar seçerek mücadele etme yollarına girmişlerdir. Bu yolların içinde devrimcilikte vardır. Hiç kimse bana Devrimciliği şirin göstermesin. Örneklere bakalım;

Ülkemizdeki devrimci geçinen gruplar. Yaptıkları bir tek güzel şey yok. En iyi bildikleri, yüzlerine maske takıp, sağa sola molotof atıp , vatandaşın ve devletin malını yakıp yıkıp , etrafa zarar verip yakalanınca da slogan atmaktır. Devlete ve millete karşı bir isyan hareketidir.

Bazı noktalarda anlaşamayız belki. Ben islamın emrettiği taraftayım, sen devrimciliği savunuyorsun ve anlayış bekliyorsun. Peki beklediğin anlayış böyle mi olmalı? Zorla bir şeyler yapmak , bunu yaparken de etrafa , ülkeye , insanlara zarar vermenin anlayışı nerede?

İnsanlar her ne düşünüyorsa düşünsünler, her neye inanıyorlarsa inansınlar. Bu seçim kendilerinindir. Bu seçimin sonucu başkalarına, devlete, millete ve insanlara zarar veriyorsa bu kabul edilemez. Kabul edilmesi de mümkün değildir. Böyle bir anda anlayış bekleyip , savunmaya geçmekte anlamsız ve boş bir çaba olacaktır.

Kendi isteğinle namaz kılıyor olman çok güzel. Allah ac devamına erdirsin inşaallah. doğru olanı yapıyorsun. Ama her gün cuma namazı kılacağına haftada bir gün , Cuma günü kılsan yeter :) Her gün diğer namazları kıl. Espri bir yana, orda dalgınlıkla her gün, yazmışsın.
elinden geldiği kadar Farz namazları kılarsan çok daha iyi olur. Allah ac bütün namazlarını kabul etsin inşaallah.

Mesajında demişsin ya ;
birbirimizi anlayamıyoruz. Bazı şeyleri aşamamışız daha. Aynen de öyle. Çok doğru dedin. Bazı şeyler vardır tartışmasız doğru , bazı şeylerde vardır tartışmasız yanlış. Doğru ile yanlış kıyaslanamayacağı gibi , böyle bir hatayı yapan da çok şey kaybeder.

Doğru olan ALLAH ac, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed(sav) ve Kur'an-ı Kerimdir. Gerisi boş ve hikayedir. İslamda olan şeyler doğrudur, olmayan şeyler de yanlıştır. Kuranda Devrimcilikle ilgili en ufak bir detay yok. Şimdiki devrimcilik anlayışı ile Peygamber efendimizin tebliğ ettiği arasında uçurumlar varken nasıl oluyorda Peygamber efendimiz devrimci oluyor? Yapılanlar tamamen zıt , birbirine nokta kadar bir benzerliği olmayan iki farklı hayat. Bu işte biz yanlışlık var ! Hangisi doğru ?

Peygamber efendiğimizin tebliğimi doğru?

Devrimcilik mi doğru ?

Peygamber efendimizi böyle bir saçmalığın içine alet ederek bu yanlışa düşmeyin. Son peygamber , sadece ve sadece TEBLİĞ edendir. DUYURANDIR.... Mesele uzar gider. Yazacak çok şey var. Selametle inşaallah.

Adilbey

Aktif Üyemiz
Doğru sözlerle ifade etmişsiniz. Dinimiz kusursuz ve herşeyi en ince noktasından tutarak ifade eder herşeyi. Bunlara uydukça , ortada ne suç kalır ne huzursuzluk. İslam Dini haricindeki herşey karmaşa ve karşılıklı düşmanlıktır. Zararını herkes çeker. En güzel yolu , zaten bizlere sunulmuş olan islamdan geçiyor.

Bende katılıyorum size. İslamcılık gibi bir terim olmadığı gibi , hele hele islamcı hırsız gibi cahilce bir cümleyi kabul edemediğimiz gibi Hz. Muhammed Mustafa(asm) 'de devrimci değildir. Mevlamızın bizlere aracı kıldığı bir Kuldur. Ne mutlu onun yolundan gidip, onu örnek alanlara. Kurtuluş , Peygamberimizin izinden yürümekle olur. Başka düşünceler ancak ve ancak felakete götürür insanları. Allah cc muhafaza.......................

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
Nasıl yaşarsanız öyle ölürsünüz , nasıl ölürseniz öyle haşrolunursunuz ,,,,,
Rabbim razi oldugu bir sekilde yasayip,rizasini kazanaraktan,son nefesnde kelime-i sehadetle sehadet serbetini icmeyi tüm Ümmedi Muhammede nasip eylesn insallah.

Üst Alt