Dünya sevgisi

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
Nakl olunur ki:
Kiyamet günü mizan kurulur. Ameller tartılır. Bir kimsenin günahı ağır gelip Cehenneme emredilir. Melekler o kimseyi cehenneme götürürler. Cehennnem kapısını büyük bir taşın kapanmış olduğunu görürler
Taş dile gelir der ki:
-”Habibi Ekrem’in ( s.a.v.) mubarek başı için yemin ve kasem ederim ki, bir gün bu kimse beni göstererek: (şu taş şahidim olsun ki, Allah’u teala birdir. Muhammed Mustafa (s.a.v.) Allah’u tealanın hak peygamberidir) dedi.”
Bunun üzerine hitab-i İlahi geldi:
-”Bu kimseyi bu taşın şehadetine bağışladım.”
Hak teâla bir taşın şehadetiyle, cehenneme müstehak olan bir kulunu azad ederse, biz fakirleri de habibinin şefaatiyle cehennemden elbette azad eder inşaallah
Rivayet olunur ki,
Bir Nasrani ile bir Müslüman din mevzuunda munakaşa ettiler.
Müslüman:
-”İkimiz de elimizi ateşe koyalım. Hak batıldan ayrılsın. İkisi de ellerini ateşe koydular. İkisinin de elleri yanmadı.
Müslüman hak teâlaya teveccüh edip niyaz etti .
-”Ya rabbi habibin dini mubini için benim elim yanmadı. Lakin nasraninin eli de niçin yanmadı.
O mumine ilham oldu ki;
-“Senin elin habibimin muhabbeti sebebiyle, o nasraninin eli de
senin elin bereketi ile yanmadı.
-”Ey derviş bir nasraninin eli, bir ümmeti Muhammed’in (S.A.V.) muhabbeti bereketi ile yanmayınca, kıyamet gününde Habibullah (S.A.V.) şefaatiyle Hak teala bu ümmeti elbette yandırmaz inşallah.”
Mearicün Nübüvve (Altıparmak)
Allah-u Teala Hazretleri bizleri ve sizleri Muhammed sallallahu aleyhi ve sellem’in Şefaatına nail eylesin…Amin…

Üst Alt