facebook kapanırsa:))

Hasret ruzgari

Aktif Üyemiz
1969171_1462590770640233_1819849341_n.jpg

xxmolinaxx

Premier Сasual Dating - Live Women
Sosyal medya insanları çığırından çıkarttı aslında hepsi kapansa bizim için daha iyidir.

Muhtazaf

Yardımcı Yönetici (Şair|Yazar)
Yönetici
2010 millete sorulmuş bazıları bakın ne demiş!
İsimleri kaldırdım...

Facebook kapanırsa ne yaparsınız?

Sesimi yükseltirim

Facebook STK etkinlikleri, konser, eylem ve kampanyaları takip etmek için ideal ve sayfalar bazen çok işlevsel olabiliyor. Genellikle haber ve köşe yazısı paylaşıyorum. Sabah-akşam her yaptığımı yazmıyorum. Ama bir şey paylaştığım vakit insanların düşünce ve görüşlerini öğreniyorum. Facebook kapanırsa sesimi yükseltirim çünkü gazetecilik artık sosyal medyadan ilerleyecek. Sanal çiftlikte domates yetiştirmesem de olur ama Facebook, bloglar, Twitter gibi paylaşım siteleri 10-20 yıl içinde ana akım medyayı yenecek.

Daha çok kitap okurum

Mailime dönerim, MSN'imi açık tutarım, daha çok kitap okur, film izlerim. İyi de olur. Kapansın gitsin.

Benzer sitelere rağbet edilir

Kapanırsa bir şey olmaz. MSN devam eder. Sosyomat gibi blog ağırlıklı ama profile dayanan sitelere ilgi artar. Ama bu güruh dağılmaz. Benzer sitelere itibar edilir.

Sosyal paylaşım sitesi açarım

Facebook kapanırsa tıpatıp bir sosyal paylaşım sitesi açarım. İnternet pek sağlıklı olmasa da sosyallik sorununa farklı bir çözüm getiriyor. Burada işe bireyin duyguları karışıyor. Çünkü tıpkı gerçek hayat gibi ifade ettiği şeylerin ve bunlara gelebilecek tepkilerin bir simülasyonunu yaşamış oluyor. Farklı insanlarla tanışmak, sohbet etmek ve bir şeyler paylaşmak bireyin gerçek sosyal yaşamında büyük rol oynuyor.

Ağlarım valla !

Facebook kapanırsa ağlarım valla. Bodrum'da yaşıyorum bu yüzden bütün konserleri, sinemaları, sergileri ayrıca kim ne yapmış, nereye gitmiş, hangi mekan açılmış, ne etkinlik var ve en önemlisi eski sevgililerim neler yapıyor, bunların hepsini görebiliyorum. Facebook olmasaydı Bodrum'da herhalde sıkıntıdan patlardım.

Sansürcüler boşa kürek çekiyor

Facebook'u 3 yıldır aktif olarak kullanıyorum, hatta arkadaşlarım 'Facebook sana sigorta yapsın, yol-yemek-maaş versin' diye takılıyorlardı. Bilgisayar başında çalışanlar için her an bir kaçış noktası. Edebi veya görsel sanatlarla ilgili amatörce bir şeyler üretiyorsanız bu zemin aracılığıyla daha fazla insana ulaşabiliyorsunuz. İçine milyonlarca insanın doluştuğu bir kahvehane gibi; 'ağzı olan konuşuyor'. Facebook yokken sözlüklerde yazıyordum, her mecranın bence bir miadı var, inanıyorum ki internet yeni mecralar açacaktır ve sanal da olsa özgürlük macerası devam edecektir. Yani Türkiye'deki sansürcülerin işi zor, boşa kürek çekiyorlar.

Paylaşım kısıtlı olur

Facebook'un en çok duvar ve mesaj özelliğini kullanıyorum. Daha çok da sanatsal etkinliklerle ilgili paylaşımlarla ilgileniyorum. Paylaşmayı seviyorum. Facebook olmadan daha kısıtlı sayıda kişilerle paylaşım içindeydik. Facebook kapanırsa üzülürüm.

Facebook'tan daha sosyalim

Facebook'ta görüştüğüm insanların yüzde 80'inin telefonu var. Ben Facebook'tan daha sosyalim!
Aralıklarla fotoğraf paylaşıyorum. Kapanırsa paylaşmam, biraz sıkılırım, sonra geçer. Başka bir paylaşım sitesine de kayacağımı sanmıyorum. MSN'e devam.

Savaş çıkabilir!

Facebook kapanırsa küresel depresyona gireriz. Sıkıntıdan herkesin tepesi atar. Böylece suç oranı artar. Savaş bile çıkabilir.

Ömer-28

Aktif Üyemiz
Facebook'un sahipleri milyar dolarları cebe indirirken , zavallılarda onlar için birbirini yiyorlar. Olmasa ne olacak ki? ne kaybedilecek. Ama sahibine para kazandırmak için ortalığı yıkanlarada ne denebilir. Kapanırsa kapansın. Sahibi düşünsün. sahibinden çok başkaları düşünüyor :D

Üst Alt