Faruk Tınaz Hayatını Kaybetti

BULUT

Aktif Üyemiz
Yönetici

Şarkıcı Faruk Tınaz hayatını kaybetti​

Faruk Tınaz (6 Haziran 1956 - 23 Aralık 2021)
Faruk Tınaz (6 Haziran 1956 - 23 Aralık 2021)
Şarkıcı Faruk Tınaz, 65 yaşında hayatını kaybetti. Tınaz'ın bir süredir hastanede tedavi gördüğü öğrenildi.

65 yaşındaki Faruk Tınaz'ın bir süredir rahatsızlığı nedeniyle tedavi gördüğü öğrenildi.

Tınaz bugün İstanbul'da hayatını kaybetti. Tınaz aynı zamanda Türkiye Jokey Kulübü Yönetim Kurulu üyesiydi.

Türkiye Jokey Kulübü'nden yapılan açıklamada, "Yönetim Kurulu Üyemiz Faruk Tınaz’ı kaybettik. Kulübümüz Yönetim Kurulu Üyesi Faruk Tınaz’ı kaybetmiş olmanın derin üzüntüsü içerisindeyiz.

Merhuma Allah’tan rahmet, başta kederli ailesi olmak üzere yakınlarına ve atçılık camiamıza başsağlığı dileriz." denildi.

FARUK TINAZ KİMDİR?​

Sekiz çocuklu bir ailenin beşinci çocuğu olarak Adana'da doğdu. Annesi mevlüthandır. Mustafa Erses, Ümit Tokcan ve Nevzat Sümer'den müzik dersi aldı. 1980 yılında TRT'nin Radyo Özel Eğlence sınavını kazanarak TRT'de çalışmaya başladı Ankara'da başladığı sahne hayatına istanbul'da devam etti. 1973'te Kamil Sönmez ve Osman Yağmurdereli ile Şişli'de tek odalı bir evde yaşamaya başladı. Daha sonra aralarına Asım Ekren katıldı. 2010 yılında Yeniköy'deki villasında darp edilmesiyle adı duyuldu.

Faruk Tınaz 6 Haziran 1956'da Adana'da dünyaya geldi. Aslen Adanalı'dır. Sekiz çocuklu bir ailenin çocuğudur. Annesinin adı Mevlüthane'dir.

Genç yaşlarından itibaren usta isimlerden müzik dersleri aldı. 1980'de girdiği TRT Radyo Özel Eğlence sınavını kazandı ve kurumda çalışmaya başladı.

Bir dönem Ankara'da, bir dönem İstanbul'da sahne aldı. İlk albümünü 1988'de çıkardı. Ardından çok sayıda albüme imza attı.

FARUK TINAZ'IN ALBÜMLERİ​

Göz Göze - 1988
Şansım Açıldı - 1989
Ömrümü Çalan Yıllar -1991
Kal Benimle - 1994
Kalbimin Kadını - 1998
Dinlenesi Şarkılar -2007
Yunus Gibi - 2012

Üst Alt