Gerİsİ yalan

ceylannur

Yeni Üyemiz

___GERİSİ YALAN___

Yaratılan bu çirkef dünyada niye yaratıldığını bilmiyor
Yaşayan da yaşadığı halde niye yaşadını hala anlayamıyor
Herşey yalan aslında,sadece bir oyun için insan yaratılıyor
Gerçek olan bir sey varsa oda ‘SENSİN’ yarim,, gerisi yalan......

Yalan ve menfaatlerin patronu olmuş artık sevgi de, sevenler bile
Hakk olan unutur, hak olanlar unutulur olmuş ama getiremiyorlar dile
Hala kötülüklerinde haklılar, biz de çekmek zorundayız bunu bile bile
Sahte olan herşeyde bir gerçek var oda bizim ‘AŞKIMIZ’ gerisi yalan

Aşklar ayaklar altında artık,dostum diyenler zulmün patronluğuna soyunmuş
Sevilen taşaronlara verilir zulmun ihalesi ameleleri için, demek usul buymuş
Sorarsan bizi sevdiklerini söylerler,işte böyleleri maskelerini takıp konuşurmuş
Sözler hoş ,maskeler güzel olsa ne yazar,gerçek olan senin ‘CEMALİN’ gerisi yalan...

Artık haklar sahiplerine geri verilmeden alınıyor,bunu yapan hiç bir şeye ihtiyacı olmayanlar
Şelaler boşa akarken bir bardak suyumuza göz dikerek suyumuzla suya kanıyorlar
Hakkı haksızlar dağıtıyor artık, kalbim kapalı her canlıya ahde vefa göstermiyorlar
Hak etmediklerimizi bulduk ama hakkım olan en değerli varlığım ’SENSİN’gerisi yalan...

Kapandık dünyamıza artık kimseyi görmemek,hiç bir ses işitmemek için hainlerin korkusuyla
Biz sadece yalnızlığımızdan lezzet alanlarız ama yine de rahat bırakmıyor yalancılar bizi hala
Sırtımıza vurmuşlar semerleri, onlar yol kesen acımasız bedevi bizler develeri olmuşuz ne akadar ala
Sabrımın bittiği yerde atarım hepsini sırtımdan, yarrr hamallığım sadece ‘SANA’ gerisi yalan.....

Gökyüzüne baktığımızda ay,güneş ve yıldızları imrendirecek kadar kıymetlidir bizim aşkımız
Seven kalbin niyazı ile güneşler açar, kışın uykusundandan hayvanları kaldırır birbirimize duamız
Nerede olursak olalım bizim için cesetlerimiz hariç, heryer bizim için kutsanmış aşk diyarlarımız
Çağırın cümle melekleri veya yüceleri konuşsun gerçeği,mubarek olan ‘BİZİM’sevdamız gerisi yalan...

Hak olanların ne olduğunu ne olmadığını biliyorum ,çok zor kaldırmak gerçeklerin hamallığını
Yallanlar üzerine yaratılan bu alemde kantarın topuzu adil değil yaşıyoruz bunun zavallılığını
Gören gözler gördüğünden,,dinleyen işittiğinden gafil,yaşıyor insanlar bilmeden kandırıldığını
Yaşıyoruz mecburen istemeden ama isteyerek yaşadığım tek gerçek ‘’SENSİN’’gerisi yalan.......

Ölümünü müjde gibi bekleyene cellatı güzel bir köprü olur severek gideceği
Tıpkı sonbaharda kuruyan otlar gibi baharı olur ölüm ona tekrar dirileceği
Heyhat ne dirilmek nede yaşamak istiyorum çünkü bizim gibilerin yok sevileceği
Zalimleri seven yüce dostlarının olduğu yerde tek dostum’ ‘SENSİN’ gerisi yalan...

alinti

Üst Alt