Gönül çiçeğim....

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
zzzzzzzzerg.gif
zzzzzzzzerg.gif
zzzzzzzzerg.gif
zzzzzzzzerg.gif
zzzzzzzzerg.gif
zzzzzzzzerg.gif
zzzzzzzzerg.gif
zzzzzzzzerg.gif
zzzzzzzzerg.gif
zzzzzzzzerg.gif
zzzzzzzzerg.gif
zzzzzzzzerg.gif

glyapraklariis2dg3.gif

Yine buğulusun gönül çiçeğim, yine ağlıyorsun!

Gül kokmayan bir yürek gördün mü, salıverirsin damlalarını gönüllere...

Hep ağlıyorsun gönül çiçeğim,

Sevdaysa sevda, hasretse hasret, hüzünse hüzün... ne varsa buğulu bulutlarında, yağmur eder sunarsın bahara.

İyi ki ağlarsın gönül çiçeğim,

Çiçeklerin umut kokar. Baharı bile umutlandırdın ya gönül çiçeğim, gam sana yakışmaz gayrı. Gam bizim işimiz, hüzün bizim işimiz gayrı.

İyi ki ağladın gönül çiçeğim,

Sen açmasaydın, sen beyazlığını damla damla düşürmeseydin karakışın hüküm sürdüğü buzdan yüreklere, hangi ağaç meyveyi umut ederek çiçeklerini salardı karakışın bağrına? Hangi çiçek güneşli günleri umut ederek tomurcuğunu terk ederdi? Hangi beyaz kelebek, soğuktan kenetlediği titrek kanatlarını semaya açarak kanatlanırdı?

Sen damlamasaydın, kardelenler nazlı çiçeklerini açar mıydı beyaz karlara inat? Kim beyazlığın sadece karda değil, çiçeklerde de olabileceğini düşünebilirdi?

Sen de açmasaydın gönül çiçeğim, kara bulutların arkasındaki mavi gökyüzüne özlemler yeşermezdi dallarda. Belki hüzün savrulurdu sadece ağaçların kuru dallarında tipiyle karışık. Belki yağmur nedir bilinmezdi. Oysa sen hep gülü savurdun gökyüzüne, hep gülü koklattın rüzgarlara. Sen bilirsin ki; "Bir çiçek ölmeden, meyve dirilmez!"

Adın baharla birlikte anılır oldu gönül çiçeğim. Rüzgarlarla karlara savrulan her yaprağın, karlara baharı hatırlattı. Çiçeklerin sıcak gözyaşlarıydı zira. Gözyaşları yağmuru, yağmur baharı hatırlattı sonra.

İyi ki ağlamışsın gönül çiçeğim,

Şimdi bildim, sürgünlüklerin, hasretliklerin, hüzünlerin neden senin dostun olduğunu. Sen gülü damladın karakışın rüzgarlarına. Gülü saçlarına takıp giden rüzgarlar, gözyaşlarını da taşıdı yedi iklime.

Şimdi anladım; "gül sevginin özü" Hasretlikler, hüzünler, ayrılıklar gülün kokusudur çünkü. Sen gül kokuyorsun çünkü.

Dedin ya;

"Çiçekler ölmez!"

"Tomurcuklar yokolmadan güller açılmaz!"

Ölürsem başucuma bir gül dikilsin,
Ölürsem başucuma bir gülle gelinsin!

MURATS44

Özel Üye
Bugün yine buğulusun gönül çiçeğim, yine ağlıyorsun!

Gül kokmayan bir yürek gördün mü, salıverirsin damlalarını gönüllere...
Hep ağlıyorsun gönül çiçeğim,
Sevdaysa sevda, hasretse hasret, hüzünse hüzün... ne varsa buğulu bulutlarında, yağmur eder sunarsın bahara.
İyi ki ağlarsın gönül çiçeğim,
Çiçeklerin umut kokar. Baharı bile umutlandırdın ya gönül çiçeğim, gam sana yakışmaz gayrı. Gam bizim işimiz, hüzün bizim işimiz gayrı.
Sen açmasaydın, sen beyazlığını damla damla düşürmeseydin karakışın hüküm sürdüğü buzdan yüreklere, hangi ağaç meyveyi umut ederek çiçeklerini salardı karakışın bağrına? Hangi çiçek güneşli günleri umut ederek tomurcuğunu terk ederdi? Hangi beyaz kelebek, soğuktan kenetlediği titrek kanatlarını semaya açarak kanatlanırdı?
Sen damlamasaydın, kardelenler nazlı çiçeklerini açar mıydı beyaz karlara inat? Kim beyazlığın sadece karda değil, çiçeklerde de olabileceğini düşünebilirdi?
Sen de açmasaydın gönül çiçeğim, kara bulutların arkasındaki mavi gökyüzüne özlemler yeşermezdi dallarda. Belki hüzün savrulurdu sadece ağaçların kuru dallarında tipiyle karışık. Belki yağmur nedir bilinmezdi. Oysa sen hep gülü savurdun gökyüzüne, hep gülü koklattın rüzgarlara. Sen bilirsin ki; "Bir çiçek ölmeden, meyve dirilmez!"
Adın baharla birlikte anılır oldu gönül çiçeğim. Rüzgarlarla karlara savrulan her yaprağın, karlara baharı hatırlattı. Çiçeklerin sıcak gözyaşlarıydı zira. Gözyaşları yağmuru, yağmur baharı hatırlattı sonra.
İyi ki ağlamışsın gönül çiçeğim,
Şimdi bildim, sürgünlüklerin, hasretliklerin, hüzünlerin neden senin dostun olduğunu. Sen gülü damladın karakışın rüzgarlarına. Gülü saçlarına takıp giden rüzgarlar, gözyaşlarını da taşıdı yedi iklime.
Şimdi anladım; "gül sevginin özü" Hasretlikler, hüzünler, ayrılıklar gülün kokusudur çünkü. Sen gül kokuyorsun çünkü.
Dedin ya;
"Çiçekler ölmez!"
Ölürsem başucuma bir gül dikilsin,
Ölürsem başucuma bir gülle gelinsin!

Allah razı olsun..Zarif ama hüzünlü olmuş biraz ....
Dedin ya;
"Çiçekler ölmez!"
Burası da çok hoş ..Vurgulu ve dalgalı cümleler.. Emeğine sağlık...:):):)

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
Eyvallah murat adminim,,,okuyan gözlerine sağlık......Yaşam olduğu sürece
hüzünler hayatımızda var olacaktır.....İnşallah bu hüzünlerimiz bir gün güle çevrilenlerden olmak umuduyla......

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
0387.gif
0387.gif

Çaresiz bir insanIn feryadı dır bu
Yüreğimden geçeni, yazarım GÜLÜM
Bir çınarın dünyada hayatı dır bu
Ben yaşarken kabrimi ,kazarım GÜLÜM.........
Bağda bağban olursun, etrafın harap
Gözlerinden kan damlar, bitmez ıstırap
Dünya bir çöle döner, gördüğün serap
Yarana kimse merhem, sürmüyor GÜLÜM.....

Son düzenleme:

VuSLaT

Yönetim
Yönetici

Moderatör tarafında düzenlendi:

MURATS44

Özel Üye
Emeğine yüreğine sağlık vuslat. 2009 konusu. 7 yıla yakın zaman geçmiş. Birkez daha okuduk. Teşekkürler. Elinse yüreğine sağlık.

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
Teşekkür ederim sağolun var olun inşallah....eskileri okumak hoş oluyor...tozlarını üflüyorsun eskileri yad ederek okuyorsun işte:)

MURATS44

Özel Üye
Tozları üfleyince kitabın gerçek yüzü görünüyor. Eskiler her zaman yenilerden daha iyidir vuslat. Eski konularıokumak gerçekten çok güzel.

Üst Alt