Günlük Yoklama Ve Selamlaşma Defteri 13 mart 2010 cumartesi

Ayyüzlüm

Yeni Üyemiz
İNSAN, beynine hangi alanda zevk almayı öğretirse beyni de ona göre çalışıyormuş. İnsan beynine yüksek ideallerden zevk almayı öğretirse, aklına, iradesine ve duygularına hâkim olmayı biliyor. Rabbim senden başka kimim var benim? Hedefinden, idealinden, yolundan, izinden ayırma, saptırma beni.

Kim senden daha fazla verebilir; kim senden daha fazla sevebilir; kim senden daha fazla gözetebilir ki bizi? Kim, kim, kim ey Rabbim?

Kim senden başka çağırmadan gelebilir; kim senden başka istemeden verebilir; kim senden başka sesimizi duyabilir?.. Kim, kim, kim ey Rabbim?

Kim senden daha fazla bilebilir; kim senden daha fazla affedebilir; kim senden daha fazla kördüğüm olmuş şeyleri çözebilir; kim senden daha fazla bizi önemseyebilir ki?..

Rabbim, senden başka kimim var benim? Kimsem yok benim senden başka ey Rabbim!.. rasule hasret alilesi hayırlı sbahlar diler
esselamü aleyküm
08:28

MURATS44

Özel Üye
EN BüYüK SEREF ALCAK GÖNÜLLÜLÜKTÜR

Alcak gönüllülük büyük bir erdemdir. Erdemin ödülü ise herzaman
onur olur .Hz.Peygamber de "alcak gönüllülük göstereni Allah yüceltir" buyurmuyormu? sürekli mütevazi davranan kisi o ölcüde yükselecek
sonunda en yüksek tahta oturacaktir. Onur ile tevazu arasinda
baska bir benzerlikte ikisininde temelde insanin kendi benliginden
dogmasi ve birdenbire degil yavas yavas ve dogal olarak kazanilan
birer üstün nitelik olmasidir.Tevatz insani gercek anlamda taniyarak
haddini hududunu bilerek kendiliginden ruhunda olusan bir haldir .
Seref de basta tevazu olmak üzere erdelerin göz ve gönüllerde insani agir agir cikardigi yüce bir tahttidir.

Esselamun Aleyküm.............09:32

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
Esselamualeykum canlar....*14 mart 2010 02:10

"Bahar kışa döner birgün gün akşama çıkar.
Sabahlar sendendir koru beni sabaha eriştir.
Yıldızlar söner birgün dağlar yerinden oynar.
Gökler senindir koru beni kapına yetiştir .
Göklerde ölür birgün yer yerinden oynar.
Her yer senindir koru beni menzile eriştir.
Kuşlar dağılır birgün denizler kaynar ufuklar senindir.
Koru beni ötelere eriştir."

Üst Alt