günün duası

Ayyüzlüm

Yeni Üyemiz
Günün Duası

Allahım,Lütfet ki gittiğimiz her yere barış götürelim;Bölücü değil, bağdaştırıcı olabilelim. Nefret olan yere sevgi,Yaralanma olan yere affedicilik, Kuşku olan yere inanç, Ümitsizlik olan yere ümit,Karanlık olan yere aydınlık Ve üzüntü olan yere sevinç saçıcı olmayı bize lütfet.Allahım , Kusurları görenlerden değil, örtenlerden; Teselli arayanlardan değil, teselli edenlerden; Anlayış bekleyenlerden değil, anlayış gösterenlerden;Yalnız sevilmeyi isteyenlerden değil, Sevenlerden olmamıza yardım et.Yağmur gibi hiçbir şey ayırdetmeyip Aktığı her yere canlılık bahşedenlerden; Güneş gibi hiçbir şey ayırdetmeyip Işığıyla tüm varlıkları aydınlatanlardan; Toprak gibi her şey üstüne bastığı halde Hiçbir şeyini esirgemeyip Nimetlerini herkese verenlerden; Ve gece gibi, ayıp ve kusurları sarıp örten, Alemin dinlenmesine imkân hazırlayanlardan olmayı bize lütfet.Alan değil, veren ellerin; Affedici olduğu için affedilenlerin;Hak ile doğan, Hak ile yaşayan ve Hak ile ölenlerin Ve sonsuz yaşamda yeniden doğanların Safına katılmayı bize nasip eyle. AMİN.

Ayyüzlüm

Yeni Üyemiz
]Günün Duası
]]Allah’ım, Hz. Muhammed ve âline salat eyle ve bana dünya ve ahirette, hoşnutluk ve gazap halinde hatalardan korunmayı, sürçmelere duçar olmamayı nasip et. Beni genişlikte de, zor durumda kalıp ihlas ile sana yalvaranların yalvardığı gibi yalvaranlardan kıl. Hiç kuşkusuz, sen pek yücesin, övgüye layıksın.
Âmîn... Âmîn... Âmîn...

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
Ya Rabbena.. Bizlere taşıyamayacağımız yükleri yükleme ...
Bizlere acı merhamet eyle, ey merhametlilerin en merhametlisi ..

Ayyüzlüm

Yeni Üyemiz
Günün Duası

günün duası

“Allah’ım, yaşamak benim için hayırlı olduğu sürece beni yaşat; ölmek hayırlı olduğu anda beni öldür.” Amin...

Ayyüzlüm

Yeni Üyemiz
günün duası
YA ERHAMÜRRAHIMİN çaresizim.açtım ellerimi sana tüm acizligimle,derman sende,çare sende,lütüf sende yüce RAHMAN.Ne olur boş çevirme kapından,yüregim yanıyor,kalbim aglıyor ne olur sen dualarımı kabul buyur YA LATİF.Gönlümün muradını nasip eyle ya RAHİM.ne olur bana merhametinle muamele et YA RAB. AMİN

Ayyüzlüm

Yeni Üyemiz
günün duası
YA RÂB! KALPLERİMİZİ İLMİNLE SÜSLE
Ya Râb! Kalplerimizi ilminle süsle, ibadetinle bütün âzâlarımızı güzelleştir, takva ile keramete kavuştur.
Allahım; Sen de benden razı ben Senden razı, olarak canımı al.
Rabbimiz bizleri dua edememe illetinden koru ve hepimizi rızana ve cemâline ermek dileğiyle korku ve ümitle gece gündüz sana dua edip yalvaran kullarından eyle!
Ya Râb! Bize Senin sevdiklerini sevdir. Bizleri razı olduğun işlerle meşgul eyle.
''Allahım! Senden sevgini ve Seni sevenlerin sevgisini ve Senin sevgine beni ulaştıracak ameli taleb ediyorum.''
Amin Amin AMİN

abdusselam

New member

27 Ekim 2009 salı
:::::::::::::::::::::::::::::
BUGÜNÜN DUASI
:::::::::::::::::::::::::::::

ya Rabbi!

ya Erhame'r-Râhimin!

ya Rabbe'l-Alemin!
Haksızlık etmekten, haksızlık edilmekten, saldırmaktan, saldırılmaktan,

hatâ işlemekten, bağışlamayacağın bir günaha düşmekten sana sığınırım.

Allâh'ım, nefsime takva ver. Onu temizle, nefsi en iyi temizleyen Sen'sin,

nefsimin velîsi ve Mevlâsı Sen'sin.

Âmîn... Âmîn... Âmîn..

Ayyüzlüm

Yeni Üyemiz
2 kasım 2009 pazartesi
:::::::::::::

BUGÜNÜN DUASI
:::::::::::::
Allah'ım, bize razı olduğun şeyleri yapmayı nasip et. Sana olan ibadetlerimiz ile bizleri diri eyle. Rabbim duamı reddetme, beni kendi güç ve kuvvetime terk etme, acizliğime merhamet et. Fakirlik ve perişanlığıma acı, bize layık olduğumuz şekilde muamele etme.

Yüzümüzü Senden başkasına secde etmekten koruduğun gibi, ellerimizi de Senden başkasına açmaktan koru. Âmîn... Âmîn... Âmîn...

Üst Alt