Haline kanmadan, şevkiyle yaşamadan!

MustafaCİLASUN

Özel Üye
421649b.jpg

[FONT=Georgia, serif]Suskundur yapraklar
[FONT=Georgia, serif]Uçamayan nice kuşlar, umudun vaktinde solanlar
[FONT=Georgia, serif]Sabrın hicranıyla burkulanlar, hüznün kanaatiyle şevksiz yol alanlar
[FONT=Georgia, serif]Adım adım buğulanan soluklar, nefesi yoran ağıtlar, bin dert ile hıçkıran canlar

[FONT=Georgia, serif]Ne kadar hayret etsem
[FONT=Georgia, serif]Kalbimin hüznüyle demlensem, firkatine erişmeden ölsem
[FONT=Georgia, serif]Umutlarımı efkumun renklerinde diritsem, içimi burkan hasretinle nefes versem
[FONT=Georgia, serif]Anlatmaya fırsat bulamadığım hislerimi resmetsen, yazdığım nameleri hasretsem

[FONT=Georgia, serif]Deniz dalgasız durulmaz
[FONT=Georgia, serif]İnsan hiç hatasız olmaz, sevgi kalbin kuraklığında bulunmaz
[FONT=Georgia, serif]Vecdin her sahnesinde zan ruhun ecrini anlatamaz, aşk asla nefsin feysi olamaz
[FONT=Georgia, serif]Akıl ne kadar tutuklu kalsa, sevdanın rengini siyaha boyasa, ihsanı kula yaşatmaz

[FONT=Georgia, serif]Her nefes Rabbinin esinidir
[FONT=Georgia, serif]Rahmet ve mağfiret asla gerekçesiz değildir, mühlet kimindir
[FONT=Georgia, serif]İnsanın asabiyeti cehlindendir,irfan ve izan ise aşkın refakat ettiği zindeliktir
[FONT=Georgia, serif]Kul olmayı başaran liyakat sahibidir,Rabbini hakkıyla tanıyan aşkın vecdindedir

[FONT=Georgia, serif]Ne kadar kal etsem aldırma
[FONT=Georgia, serif]İçimi titreten hissiyatıma kıymet atfedip ruhumu ağlatma
[FONT=Georgia, serif]Sefilliğim her vakit karşımda, urbasız can ne kadar ruhunun ve kalbinin farkında
[FONT=Georgia, serif]Edebin halsizliği çıkıyor karşıma, gözyaşlarım nedense çaresiz refakat ediyor ona

[FONT=Georgia, serif]Ey şehretmeye malik olan can
[FONT=Georgia, serif]İhsan ve inayetin halinde dirilen insan, kadrine muhtacım
[FONT=Georgia, serif]Hamiyetin için ne kadar sınırsız açım, her serdettiğin kalin şevkine ihtiyaçlıyım
[FONT=Georgia, serif]Suskundur lisanın,kalplerin hicranını aynen hissediyor ruhun, nasıl anlatmalıyım

[FONT=Georgia, serif]Ne vakit kalemi alsam elime
[FONT=Georgia, serif]Bin bir düşünce şekilleniyor her nasılsa naçiz zihnimde
[FONT=Georgia, serif]Yazmak adına umut beslesem bile, sığ fikrim kifayet etmesede, istiyorum yine
[FONT=Georgia, serif]Hissediyorum vakit ayırdığını, niteliksiz satırlarımı okuduğunu aşikar etmesen de

[FONT=Georgia, serif]Artık içim gülüyor, sürur diriliyor
[FONT=Georgia, serif]Hazanın ayan hali halimi titretmiyor, baharın şiarlaşan şevki beliriyor
[FONT=Georgia, serif]Sukun kuşlar çıvıl cıvıl ötüşüyor, mecalsiz yapraklar meltemle ruhuma sesleniyor
[FONT=Georgia, serif]Ne kadar yadetsem az geliyor, sessizliğin ihtişamı bir senfoni misali içimde inliyor

[FONT=Georgia, serif]Mustafa CİLASUN

Üst Alt