Hangi aşk daha büyüktür? Anlatılarak dile düşen mi, anlatılmayıp yürek deşen mi?

Deniz Feneri

Yeni Üyemiz
LZPP50.jpg
Ey Gönül !Şimdi sorarım sana, hangi Aşk daha büyüktür..?
Anlatılarak dile düşen mi, anlatılmayıp yürek deşen mi? Şemsi Tebrizi(k.s.)

Sormuşlar Leyla'ya:

''Mecnun mu seni daha çok seviyor, yoksa sen mi Mecnun'u daha çok seviyorsun?'' diye.

''Ben!'' demiş; ''Tabii ki ben daha çok seviyorum.''

''Ama'' demişler, ''O senin için çöllere düştü, dağa taşa seni sordu, çektiklerini hepimiz biliyoruz.''

Leyla yanıtlamış:

''Mecnun bana olan aşkını herkese söyledi, dağa taşa haykırdı, ama ben ona olan aşkımı hep içimde taşımak zorunda kaldım, neler çektiğimi bir ben bilirim. Şimdi siz söyleyin, gerçekten Mecnun mu beni daha çok seviyordu?''

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
Cevap: Hangi aşk daha büyüktür? Anlatılarak dile düşen mi, anlatılmayıp yürek deşen

Çok çok coook güzel di....teşekkürler.....

HASAN CAN

Administrator
Yönetici
Cevap: Hangi aşk daha büyüktür? Anlatılarak dile düşen mi, anlatılmayıp yürek deşen

Söylenen bence daha büyüktür. Çünkü söylenmeyen bilinmez . Bilinmeyen bir şeyin farkını ortada olanla kıyaslamak farklı olur.

Ne buyurmuş Peygamber efendimiz(sav) :

- Seven, sevdiğine sevdiğini söylesin ............

Bunun üzerine laf olmaz sanırım. Güzel ve edebi cümlelerle farklı anlam yüklemek yanlış olur bence. Satırlar çok güzel , çok etkili ama geçerli değil maalesef :)

Bana göre tabii....

Deniz Feneri

Yeni Üyemiz

söylemek konuşmak insanı rahatlatır ama içinde saklamak zor maharettir :)

MURATS44

Özel Üye

Bence söylemek daha zordur :)
Neden içinde saklama ihtiyacı duyar insan ? Hem Peygamberimiz(asm) ne güzel demiş :)

Güzel satırlar. Emeğinize sağlık. Teşekkürler.

Deniz Feneri

Yeni Üyemiz

aslında saklamak daha zordur bir yerde taşar çünkü tutamazsın.ikiside zor sanırım mecnununkide leylanınkide

MURATS44

Özel Üye

ikiside zorsa , kolay zor olanı seçmek lazım :) içinde saklayıp kendine eziyet edeceğine insan ne varsa söylemeli. Her konuda geçerli. sadece bir konuya takılmamak lazım. Bence peygamberimiz (asm) bunu ifade buyurduysa vardır bir hikmeti.

Deniz Feneri

Yeni Üyemiz

hımm doğrudur belkide öyle ama ikiside farklı farklı örnek olmuş bu biraz yapı meseleside olabilir

Adilbey

Aktif Üyemiz

insan neden içinde saklar ki ? Bazen saklamak huzursuzluk getirir. En güzeli , güzel olanı paylaşmak , konuşmaktır. Bilinmezliklerin içinde yaşamaktansa mutluluklarımızı sevinçlerimizi paylaşıp , karşımızdakilerin de mutluluklarını , sevinçlerini paylaşmaktır.

Gerçek güzellik bu olsa gerek :)

Konu güzeldi. Ama oldukça da derin. Herkes kendine göre pay çıkarabilir.

Teşekkürler.

Üst Alt