Hanımlara İman Reçetesi

Muhtazaf

Yardımcı Yönetici (Şair|Yazar)
Yönetici
Hanımlara İman Reçetesi

Kur’an benim derdim,

Kur’an benim en değerli hazinem,

Kur’an benim şerefle taşıdığım yüküm,

O’nu gönlümün baharı,göğsümün nuru yapabilmek adına İslam Davası için “Ben ne yapabilirim?” diyerek bu davanın sancısını sadece diliyle değil de yüreğiyle hisseden ve bu hüznü,kaygıyı Kur’anla sürgün edeceklerine iman eden MÜ'MİNE KARDEŞLER!!

Yapılan yasin günlerinin keffareti(!),
dolar günlerinin günah çıkarıcısı olsun diye pahalı gün çantalarına koyulan UCUZ GÜLLÜ YA'SİN kitaplarından okunulan Ya’sinlerle arındıklarını zanneden kalabalıklar içinde “Bu insanlar ne yapmaya çalışıyor?” diyerek kendilerini yapayalnız hisseden MÜ'MİNE KARDEŞLER!!!

Sizler için hazırlanmış uygulandığı takdirde de gerçekten güzel sonuçlar alınan bir İMAN REÇETESİNİ sizlerle paylaşmak istiyorum...

Bir nevi İMAN tazelemek belki de“Ey iman edenler!İman edin….”ayeti gereği atalar dinine yapılmış imandan sıyrılıp,hakiki imanın yani Hz. Muhammed (Salat ve Selam Üzerine olsun) (Salat ve Selam Üzerine olsun) Dinine yapılacak imanın yüreklerde filizlenmesi için hazırlanmış küçücük ama bi iznillah tesiri kocaman bir ders proğramı diyebiliriz bu reçete için...

Dünyalık arzularını tatmin etmek adına toplanan paralarla haftada bir gün yapılan bunun yanında da ha-şa ALLAH’ı kandırmak üzere okunulan 41,5 (!) Yasincilere inat olsun diye değil ama Rabbe hakiki kullar olabilmek ve ümmetin özlemle baklediği TAİFET-UL MANSURA’NIN yetiştiricileri olacak ŞEREFLİ HANIMLARIN inşası için haftada bir mümine kardeşlerinizle siz de toplanacaksınız önce...

"Haftada bir gün toplanmakla asırlarca adları unutulmayan ve unutulmayacak bir nesli dünyaya getirmek kolay mı?"dediğinizi duyar gibiyim."Öyleyse siz çoğaltın bu birliktelikleri diyeceğimi" de siz anladınız inş…

Evet,bir araya geldiğiniz mümine kardeşler arasında Kur’an Sünnet bilgisi içinizde en güzel olan kardeşinizi istişare sonucu ders takibinizi yapmak üzere başınıza imam tayin edin.

Ve az sonra yazacağım proğrama bir hafta içinde uygulayıp,bir haftanın sonunda bir araya geldiğinizde değerlendirmesini yapın.

Dersinde başarılı olanları “RABBİM seni FİRDEVSİN HANIMEFENDİSİ yapsın!” diyerek damardan yapacağınız bir duayla ödüllendirirken,madde planında FİRDEVSİNE vesile olacak bir hediyeyle de taltif etmeyi ihmal etmeyin ki,bu hediye de ahirette alacağının dünyadaki acil müjdesi olsun inş...

Sünnetullah gereği geçerli bir mazereti olmadığı halde –ölüm gibi -dersini çalışmayan başarı göstermeyen kardeşleri de cezalandırmayı da unutmayın.Ancak öyle bir ceza verin ki bir dahaki haftaya dersini yapmamak için hiçbir mazereti kalmasın.

Ve bu vereceğimiz şifa reçetesinin ilaçlarının da hiçbir yan tesirinin olmadığını da aklınızdan çıkarmadan BİSMİLLAH deyip başlayın.

İŞTE İMAN REÇETEMİZ:

1-20 sayfa Kuran okuma…

2-7 sayfa hadis okuma...
(Buhari Hadisi Şerifler, Siracu'l-Muttekin Sultanımızın Yazmış oldugu bir Hadis Kitabı Tavsiyemizdir.)

3-Kur’andan belirlediğiniz bir sure veya bir bölüm ayetin Arapça kıratine (tecvid,mahreç) dikkat ederek ezberi ve bu bölümün meal ezberi…
(Bunların seçiminde de tavsiyemiz ilk olarak çoğunluğun namaz sureleri olarak tercih ettiği Fil-Nas arasındaki sureler veya nuzul sırasına göre sureler olacaktır. )

4-Kur’anı Kerim Tefsiri Ruhuıl Furkan tefsirden okunması...

5-Haftalık ALLAH Rasulü’nün dilinden bir tane dua ezberi...

6-Son olarak da Sohbetler, Risale-i kudsiye, Risale-i Halidiyye,Mektubat-ı Rabbaniden Bir Bölüm Okunması
Haydi vakit kaybetmeden kolları sıvayıp başlamanın tam zamanı…

Öncelikle sizin gibi tasayı çeken mümine kardeşleri toplayın ve reçetemizi sunun onlara…
İnanın öyle çok ihtiyacımız var ki İslam mektebinde yetişmiş mü’mine bacılara…

Unutmayın eşlerinizin Muhammed (a.s),
evlatlarınızın Fatıma (r.a.ha),
damatlarınızın Ali (r.a),
torunlarınızın Cennet gençlerinin efendisi Hasan ve Hüseyin (r.a.hüma) gibi olmasını istiyorsanız Hatice-tul Kübralar gibi vahyin ağır yükünü omuzlamanız şart!!!

Ve yine unutmayın ki iman kuru ifadelerden oluşmuş bir İDDİA değil,hayatta SALİH AMEL olarak kendisini göstermiş bir İSBATTIR.

Öyleyse imanlarımızı isbat etmek TAİFETUL MANSURA'NIN mürebbiyeleri olmak için BİSMİLLAH deyip başlayın.

Çünkü unutmayın Cennet hanımefendileri ağırlamak için süslenmiş sizi bekliyor.

Haydi Dünyanın cariyesi olmaktan sıyrılıp,Cennetin hanımefendisi olmak için BİSMİLLAH…
Alıntı...

Üst Alt