Hayırlı ve Müslüman Bir Nesil İçin edebileceğimiz dualar

MURATS44

Özel Üye
Dua, mü’minin en büyük gücüdür. Allah bizim duamızı istiyor, durmadan en çok isteyen olmamızı istiyor. Peygamber Efendimiz (sallAllahu aleyhi ve sellem) de bunun yolunu bize gösteriyor. Hatimler yaparken okuyup geçtiğimiz ayetlerin içinde öyle güzel dualar var ki, işte onların yalnızca dördünü yazıyoruz.

Düşünsenize henüz evli değilseniz, daha söz konusu olmayan evladınız için yıllarca bu duaları yapmış oluyorsunuz. Biz iman ediyoruz ki Rabbimiz Mucib’dir, yani duaları duyan, kabul eden ve icabet edendir. İşte bu nedenle yıllarca salih evlat ve nesiller için yapılacak dualar muhakkak ki bir yerlere tahsis edilecektir.

İcabet etme şekillerinin hepsi hayrımıza olduğuna göre, illa salih ve mükemmel çocuklarımız olacak değil ama illa ki bu dualarımız bir hayra dönüşecektir. Bu ise anne, babalık ve Müslümanlık görevini çok iyi anlamış olmanın verdiği bir gösterge olabilir. Bu yolun rızası için hazırlık yapmak demektir.

Bu ayetleri ezberleyip namazlarınızda kıraat sırasında yani Fatiha suresinden sonra okuyabilirsiniz. Yanı sıra Rabb ile başlayan kısmından itibaren Arapçasını, tahiyyat oturuşunda Rabbenalardan sonra okuyabilirsiniz. Namaz sonrasında duanıza ekleyebilirsiniz.

tyudggcx.jpg
©Murat's44

aznskx6o.jpg
©Murat's44

o566o59i.jpg
©Murat's44

9dquei4y.jpg
©Murat's44

 
Üst Alt