HDP'nin Oy verecek olanları Fişleme Timleri iş başında!

MURATS44

Özel Üye
http://image.cdn.haber7.com//haber/haber7/photos/hdpnin_fisleme_timleri_is_basinda_1431504795_6354.jpg

HDP'nin Fişleme Timleri iş başında!

AK Parti Van Milletvekili Adayı Burhan Kayatürk, Doğu’da HDP’nin zorla oy almak için ‘fişleme timi’ kurduklarını söyledi.

Ülke TV’de Elif Çakır’ın sunumuyla ekrana gelen ‘Söz Bitmeden’ programının konuğu AK Parti Van Milletvekili Adayı Burhan Kayatürk oldu. Doğu ve Güneydoğu bölgelerindeki seçim çalışmalarını anlatan Kayatürk, HDP’nin kapı kapı dolaşarak tehditle oy istediğini söyledi. HDP’nin ‘fişleme timleri’ kurduklarını belirten Kayatürk şunları söyledi: ‘‘Bunlara ikna komisyonları da diyebiliriz, fişleme komisyonları da diyebiliriz. Gittikleri kapılara ikna timleri olarak gidiyorlar ama kapıdan ayrılırken fişleme timleri olarak ayrılıyorlar. Vanlı bir hemşerimizle görüştük. Hemşerimiz dedi ki; ‘akşam saat on buçukta kapıma geldiler; ‘Oyunuzu HDP’ye verin. Evde kaç kişi var, kimler oy kullanacak?’ diye sordular ve bunları yazdılar. En sonunda da oy verip vermeyeceğimizi sordular. Oy vermeyecekseniz onu da buraya not edelim diye söylediler’. Böyle yaparak ben oy vermem diyen insanları fişlemiş oluyorlar. Bu da bir korkunun yayılmasına sebep oluyor.’’

‘‘HDP’LİLERİN TAŞLI SALDIRILARINA UĞRUYORUZ’’

Burhan Kayatürk seçim çalışmalarında HDP’lilerin kendilerine saldırdıklarını ve çalışmalarına engel olmaya çalıştıklarını söyledi. ‘‘Kendi memleketimde korumayla dolaşmak çok zoruma gidiyor’’ diyen Kayatürk, Van’da taşlı saldırılara uğradıklarını şöyle anlattı; ‘‘Geçen dönem Ankara’dan Van’a Milletvekili Adayı olarak gittim. Ben orada elli dört gün kaldım, elli dört gün saldırıya uğradım. Benim dört tane otobüsüm vardı. Neredeyse kırılmadık camımız kalmadı, neredeyse her gün camlarımız kırılıyordu. Ciddi sıkıntılar yaşadık. Mesela Başkale’de üç bin kişinin saldırısına uğradık. Bu dönem de benzer şeyler oluyor… Kendi memleketimde korumayla dolaşmak çok zoruma gidiyor.’’

Üst Alt