Herkes aşık olamaz, aşık olan kişiye dert gerek.

nefsimutmainne

Aktif Üyemiz
Herkes aşık olamaz, aşık olan kişiye dert gerek.

Kardeşim! Herkes aşık olamaz. Aşık olan kişiye dert gerek, dert nerede? Aşık olan kişinin sabırlı olması, aşkına sadık kalması lazımdır. Böyle bir er nerededir? Gerçek aşık nerededir?

Ne zamana kadar böyle yersiz, manasız düşüncelere kendini kaptıracaksın? Ne zamana kadar "Ben" düşüncesine saplanıp kalacaksın? Hani ateşli naralar, nerede sararmış yüzler ?

Ben kimya ve altın aramıyorum. Altın olmaya istidadı bulunan bakır nerede? Aşka doğru hararetli hararetli, hızlı hızlı gideni kim bulmuştur. Yarı hararetli, yarı soğuk yol alan nerede?

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
Emeğine sağlık,,,şu dizlerimle renk katmak istedim bu güzel konuya...

Mevlâna der ki, "Aşk geldi. Damarımda, derimde kan kesildi; beni kendimden aldı, sevgiliyle doldurdu. Bedenimin bütün cüzlerini sevgili kapladı. Benden kalan yalnız bir ad, ondan ötesi hep o.."
Uğruna bir ömür bağışlanan, yanıp yakınılan bu eşsiz sevgili. Allah'tır. Âşk'da Allah'a karşı aşırı sevginin kemale erişi, âşığın âşkta yok oluşudur. Gerçek ilhama mazhar olmuş, gerçek yokluğu zevk edinmişlerin en büyük arzusu ilâhî vuslat'tır. Mevlâna, bu yolun coşkun âşığıdır, aşktan doğmuş, aşkla yoğrulmuştur.....

nefsimutmainne

Aktif Üyemiz
''Aklın kimyası ile aşkın kimyası başkadır.Akıl temkinlidir.Korka korka atar adımlarını.
''Aman sakın kendini''diye tembihler.

Halbuki aşk öyle mi?Onun tek dediği:''Bırak kendini,ko gitsin!''

Akıl kolay kolay yıkılmaz.Aşk ise kendini yıpratır,harap düşer.Halbuki hazineler ve defineler yıkıntılar arasında olur.Ne varsa harap bir kalpte var!''

Tebrizli Şems................

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
Açlığa sabredersin adı "ORUÇ" olur. Acıya sabredersin adı ''METANET" olur. İnsanlara sabredersin adı "HOŞGÖRÜ" olur. Dileğe sabredersin adı "DUA"olur. Duygulara sabredersin adı "GÖZYAŞI" olur. ...Özleme sabredersin adı"HASRET" olur. Sevgiye sabredersin adı "AŞK" olur.....
Kvuşmak istersin adı VUSLAT olur.....

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
‘Aşk’ ile ‘Güzel kokuyu saklamanın imkânı yoktur; bunu herkes bilir.
Öyleyse biçare âşık, aşkını nasıl saklasın?

Muhtazaf

Yardımcı Yönetici (Şair|Yazar)
Yönetici
Aşk her gördüğün canlıda RAB,bi görmektir.
Yürekteki aşktan RAB,bin sevgisi ile yok olmaktır.....
Hasret,ten vuslata ermek için mecnun olmaktır.
Salih sokaklarda aramakla asla bulunmaz......
M.S.A.

Üst Alt