Hesap!

Muhtazaf

Yardımcı Yönetici (Şair|Yazar)
Yönetici
Hesap!
Baktımki dünya,ya günler yıldız gibi ayağımızın altından kayıyor.
İnsan ne yaparsa yapsın, belirli bir zaman sonra bütün dünyalık işlerdencanı sıkılıyor.
Boşa harcanan zaman ise büyük bir kayıp.
En büyük sermayemiz olan zamanı şu veya bu meselelerle elimizden kaptırıyoruz.
Hayatımız bir filim şeridi gibi gözümüzün önünden geçse boşa geçen ömremi üzülürüz.
Veya boşu boşuna geçen bir ömremi yanarız.
Bütün o güzelim ömrü bir fındık kabuğuna sığmayan aklın ermiyeceği acayip bir çeşit luzumsuzluklara harcayıp gitmişiz.
Ve geldi yalan dünya gitti yalan dünya.
Şimdi hayatın gerçeğine bir adım kala, hesabı nasıl vereceğini bir kere düşündünmü?
Hesap günü hesabı verememişsek ALLAH’u zül CELAL’den başka bizi kim kurtarabilir.
Ey fani beden içinde yaşayan adem oğlu nefs denen ağzın hırsına uyarsan geleceğinin ne olacağını ve nasıl hesab vereceğini düşündünmü hiç?
Ta uzaklarda bir ses yanına çağırınca, ne evlat ne mal nede şan şöhret adem oğlunu kurtaramaz.
Çünkü zil çalmış ders başlamış, ders bitincede imtihana çağırılmış bulunmaktasın.
Ama bir şeylerle kendimi avutuyorum, size göre boşu boşuna olan dünyada renkli bir hayat yaşıyorum diyorsan işte tam orada yanıldığını artık renklimi renksizmi zaman denen müddetin bittiği an anlıyacaksın.
Kendi hayatına bir sıfır kendin gol attığını ve kendini nasıl aldattığını, acıları ruhunda hissettiğin andan itibaren ah diyeceksin.
Geriye dönüşü olmayan yola girmeden ellerini kaldır içten gelen samimi bir pişmanlıkla tevbe et.
Hala kardeşlerini düşünmeden şu dünyada rahat ve huzur arıyorsan, bilmem ne kadar insanın aç, susuz, hasta, zulüm, tabii afet vesair sebeblerle ihtiyaç içinde olduğunu bilerek, enesiz ve benliksiz bir yaşama tabi olmam diyorsan, işte kendine bir sıfır gol atarak bu dünyadan gideceksin demektir.
Öyle değil bende duyarlıyım ümmetin derdi benimde derdim insanlığın derdi benimde derdim diyorsan önce ellerini kaldır ve hulisi bir kalble tevbe et ondan sonrada derdini sev çünkü bu dert hepimizin.
İşte sahne!!!
Bütün dünya nimetlerini yaşam sanmışım,
Yanılmışım.
Yaradanın yaradış ruhuyla bakmamışım,
Aldanmışım,
Kimin kimden ne götürdüğü var?
Terazi bir aşağı bir yukarı!
İnsan ol demişler.
Paşa olmak sanmışım insanlığı!
Ayağıma babamı çağırmışım.
Neler oluyor orada?
Duymadığım sesler geliyor.
Tahammül edemiyorum.
Uğultular çoğalıyor.
Vucudum kımıldamıyor.
Sanki dünya üzerimde.
Hareketim tamamen durdu.
Ahh dünya benide aldattın,
Şimdi hesap göründü.
Ve boşa geçen koskoca bir zaman geldi geçti.
Bitti.
Bitti.
Bitti.
Demeden.
Dünyadan azığımızı alarak çıkalım o uzun yolculuğa inşaALLAH.
Selam ve dua ile.
M.S. A.

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
Bu hesabı yapıp, büyük yolculuğa azıklarını almış olarak çıkanlardan eylesin mevlam bizi.Amin,,,,, Allah cc razı olsun,,,,

ceylannur

Yeni Üyemiz
Kimin kimden ne götürdüğü var?
Terazi bir aşağı bir yukarı!
İnsan ol demişler.
Paşa olmak sanmışım insanlığı!
Ayağıma babamı çağırmışım.
Neler oluyor orada?
Duymadığım sesler geliyor.
Tahammül edemiyorum.
Uğultular çoğalıyor.
Vucudum kımıldamıyor.
Sanki dünya üzerimde.
Hareketim tamamen durdu.
Ahh dünya benide aldattın,
Şimdi hesap göründü.
Ve boşa geçen koskoca bir zaman geldi geçti.
Bitti.
Bitti.
Bitti.
Demeden.
Dünyadan azığımızı alarak çıkalım o uzun yolculuğa inşaALLAH.
uyyy

Üst Alt