Hicranı içinde yaşatma,şevkle yaşa!

MustafaCİLASUN

Özel Üye

[FONT=Georgia, serif]Kimi zaman düşünüyorum
[FONT=Georgia, serif]Değerli dostların yaptıkları yorumları okuyorum
[FONT=Georgia, serif]Ne kadar içli ve samimi olduklarına bakıyorum, sonra cevaplıyorum
[FONT=Georgia, serif]Elhak kimsenin hakkı geçmesin istiyorum, vakit elverdikçe dikkat ediyorum

“[FONT=Georgia, serif]Diyor ki bir dost nefes
[FONT=Georgia, serif]Yorumlarınızdan çok istifade ediyorum, alıyorum
[FONT=Georgia, serif]Sanki bizzat ben yazıyorum, kalbi hissedişlerime bakıyorum
[FONT=Georgia, serif]Suskun bırakan hicranı, mısralarınızda buluyorum ve öyle ağlıyorum
[FONT=Georgia, serif]Bazen nasıl vakit geçmiş hiç anlamıyorum, okumak için hiç usanmıyorum”

[FONT=Georgia, serif]Rabbime hamdederim
[FONT=Georgia, serif]Halimin sefilliğini elbette ki sislere teslim ederim
[FONT=Georgia, serif]Yoksa edebi hangi hakla terennüm ederim, yazmaya cüret eylerim
[FONT=Georgia, serif]Kalbimin sahibiyle yol almak için, ruhumun hicran damlalarını serdederim

[FONT=Georgia, serif]Göçüp gitmeden isterim
[FONT=Georgia, serif]Fikrim ve zikrim hangi istikamettedir ayan ederim
[FONT=Georgia, serif]Her emeğin bir karşılığı var, niyaza muhatap olmak için kal eylerim
[FONT=Georgia, serif]Ne kadar biliyorsam, telakkilerimi yeniliyorsam, eskilerde yaşamayı dilerim

[FONT=Georgia, serif]Dinlediğim bestelerin
[FONT=Georgia, serif]Ruhundan tebarüz eden ve böyle fikreden nefeslerin
[FONT=Georgia, serif]Kalbinin lisanı olmayı dileyen cehtlerin, bin hüzün içinde ki ecir halinin
[FONT=Georgia, serif]Varlığına meftunum derim, aklın ve idrakin şevkiyle nazar etmeyi şiar edinirim

[FONT=Georgia, serif]Kim ne söylemiş bilmem
[FONT=Georgia, serif]Rivayetler için vaktimi gerekçesiz olarak tüketmem
[FONT=Georgia, serif]Kimin neyi, varmış asla bir hesabına girmem, rekabet adına düş kurmam
[FONT=Georgia, serif]Lahzanın her halinde ki teslimiyeti ve ruhumdan tebarüz eden vecdi nefeslenirim

[FONT=Georgia, serif]Zikretmeden amel olmaz
[FONT=Georgia, serif]Taatin efdal olanı taklit içinde mahkum bırakılamaz
[FONT=Georgia, serif]Aklın ve merakın ne anlama geldiği hususiyeti asla ihmale alınamaz
[FONT=Georgia, serif]Ecelin vakti için niyaza sarınılmaz, her halin bir ibreti olduğu gam ile yaşanmaz

[FONT=Georgia, serif]İçine bir keder zerketme
[FONT=Georgia, serif]Ne kadar bilgisizsen ancak o kadar eminsindir, unutma
[FONT=Georgia, serif]Nereye kaçarsan kaç, hangi yolun mecrasındasın ama tahkik etmekten kaçınma
[FONT=Georgia, serif]Tercihlerini idrakin ve aklın ikmaliyle yapmanın lehine olduğunu her fırsatta anla

[FONT=Georgia, serif]Ömür boyu çocuk değilsin
[FONT=Georgia, serif]Ehliyet sahibi olmak adına, vaktin lisanında ki bedelsin
[FONT=Georgia, serif]Mükellefiyetinin farkında oldukça değerlisin, ruhunun sahibinden heberlimisin
[FONT=Georgia, serif]Kalbinin ne kadar vecd içinde aşkın halinde çoşacağını ancak ihsanla, geciktirme

[FONT=Georgia, serif]Mustafa CİLASUN

Üst Alt