Japon Tasarımı

VuSLaT

Yönetim
Yönetici

Ole Shereen’in tasarımı, Singapur’un yüksek yapıları arasında farklı bir yere yerleşiyor. Bir buçuk yıl önce OMA Singapur konut projesi için şematik bir tasarım aşamasında ilk görüntüler sunulmuştu. Temel olarak üst üste yığılmtış az katlı yatay kulelerden oluşuyor.

Bugün OMA projenin son hali ile ilgili görüntüleri de sundu. Proje yeşil bir bölge üzerinde bulunan ve 31üst üste yığılı gibi duran apartman bloklarını üzerinde oluşuyor ve her bloğun uzunlukları aynı.

Dairelerin bulunduğu kat alanı 170.000 m²’dir. Projede ilginç görüntüler de yansıyor; konutların aralarında bulunan yeşil alanlar ve avlular üst üste yığılı olan apartmanların çatı kısmından oluşuyor. Projede; yoğun yerleşim olanakları, yemyeşil bitki örtüsü ve sosyal alanlar, eğlence alanları bulunuyor. Singapur’un Gillman Heights banliyölerinin eteklerinde yerleşen Interlace, 8 hektarlık alandaki 1040 dairesinde Beverley Hills tarzı lüks hizmetler sunacak. Konsept, Singapur’un varlıklı kentlilerini kentin yüksek katlı merkezinden dışarıda, halen kent hissini veren yeşil merkezlere taşıyacak yeni bir yaşam biçimiyle tanıştırmayı hedefliyor.

Proje Mimarı: RSP Planlama Mimarlar & Mühendisler (Pte) Ltd
şehir Planlayıcısı: A CapitaLand liderliğindeki konsorsiyum ve CapitaLand Singapore Pte Ltd
Baş Tasarımcı: Ole Scheeren, Office for Metropolitan Architecture (OMA) Pekin
Peyzaj Mimarı: ICN Tasarım International Pte Ltd
Site Alan: Yaklaşık 81.000 metrekarelik (871.884 square feet)
Brüt Alan: Yaklaşık 170.000 metrekare (1,8 milyon metre kare)

TaHKaR

Aktif Üyemiz
Ne akıl yahu ...kimin aklına gelirki projeye bak yapılar deprem için düşünülmüş..tam sağlam bir yapı birbirleriyle kilitmenmiş gibi...çok sağlam yapı..

Edep Ya Hu

Yeni Üyemiz
:aferinHayatımda böyle birşey görmedim..Ne akıl ne mantık Yarabbim..Bakarken bile ürperdim..Paylaştığını iiçin teşekkürler Vuslat..

Ömer-28

Aktif Üyemiz
Bütün ilginç tasarımlar nedense hep Japonlardan çıkıyor. Her işlerinde teknik ve tasarım ön planda. Başarılarının sırrıda bu olsa gerek. Gerçekten çok ilginç yapılar. 2. sıradaki bloğun zemin katında duran biri aşağıyı nasıl görür acaba?

Edep Ya Hu

Yeni Üyemiz
Bütün ilginç tasarımlar nedense hep Japonlardan çıkıyor. Her işlerinde teknik ve tasarım ön planda. Başarılarının sırrıda bu olsa gerek. Gerçekten çok ilginç yapılar. 2. sıradaki bloğun zemin katında duran biri aşağıyı nasıl görür acaba?

Bilmem bi gidip bakmak lazım hhım:D

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
Ben baktım insanın sanki üzerine yıkılıyor,,, tutup düzeltesin geliyo haaahaaahaaa

Üst Alt