Kanadı kırılan, içi burkulan can, umuda ram ol!

MustafaCİLASUN

Özel Üye

2005752141260718789rs28qx3.jpg

Issız ve sakin
sahrada sinemi meftun eden
bir ses duyuyordum

[FONT=Georgia, Times New Roman, Times, serif][FONT=Georgia, Times New Roman, Times, serif]Suskun çığlıklarımı,
yutkunduğum umutlarımı
[FONT=Georgia, Times New Roman, Times, serif]bir bir onun tınısından kokluyordum

[FONT=Georgia, Times New Roman, Times, serif][FONT=Georgia, Times New Roman, Times, serif]Adeta mest oluyordum,
içimin yanıklığını bir nebze olsun,
[FONT=Georgia, Times New Roman, Times, serif]ince sesten anlıyordum

[FONT=Georgia, Times New Roman, Times, serif][FONT=Georgia, Times New Roman, Times, serif]Gönlümün efkarını sessizce
ufuklara bırakıp dalıyordum,
[FONT=Georgia, Times New Roman, Times, serif]gözyaşlarımı saklıyordum

Yüreğimin üşümelerini,
gönlümden kopan
[FONT=Georgia, Times New Roman, Times, serif]çığlıkları ne yapmalıydım

[FONT=Georgia, Times New Roman, Times, serif][FONT=Georgia, Times New Roman, Times, serif]Edebin rahlesinde,
sabrın nefesi bizar bıraktıran
[FONT=Georgia, Times New Roman, Times, serif]çırpınışlarıyla, beklenen umudun nidasıyla

[FONT=Georgia, Times New Roman, Times, serif][FONT=Georgia, Times New Roman, Times, serif]Yıllara sari
hıçkırıklarımla artık daralmıştım,
çarelere sarılmıştım,
[FONT=Georgia, Times New Roman, Times, serif]ne derlerse kanmıştım

[FONT=Georgia, Times New Roman, Times, serif][FONT=Georgia, Times New Roman, Times, serif]Ruhumun hicranıyla
başbaşa kalmıştım, sine-i sürurumdan
[FONT=Georgia, Times New Roman, Times, serif]kopan yaprakları anmıştım

Neydi yaşadığım burukluk,
[FONT=Georgia, Times New Roman, Times, serif]yıllardır yaşadığım suskunluk

[FONT=Georgia, Times New Roman, Times, serif][FONT=Georgia, Times New Roman, Times, serif]Bir kalbim var,
narıda, hakkıda, vuslatıda,
inşirahıda anlayacak
[FONT=Georgia, Times New Roman, Times, serif]ve azimeti kuşanacak arla

[FONT=Georgia, Times New Roman, Times, serif][FONT=Georgia, Times New Roman, Times, serif]Yüreğim ise
bir uzuv cenahından,
beynime kan pompalamaktan,
[FONT=Georgia, Times New Roman, Times, serif]tevdi edilen aşkı sanattan

[FONT=Georgia, Times New Roman, Times, serif][FONT=Georgia, Times New Roman, Times, serif]İradem, aklın ve izanın
ilimle hemhal olan sadrından,
[FONT=Georgia, Times New Roman, Times, serif]ruhumdan kopan bir idraki farktan

Lafsayı celali zikrederken
[FONT=Georgia, Times New Roman, Times, serif]ve kitabı celili tilafet ederken

[FONT=Georgia, Times New Roman, Times, serif][FONT=Georgia, Times New Roman, Times, serif]İçim gidiyor,
kalbim titriyor, gözlerim seyiriyor,
[FONT=Georgia, Times New Roman, Times, serif]gönlüm alıp başını ötelere doğru gidiyor

[FONT=Georgia, Times New Roman, Times, serif][FONT=Georgia, Times New Roman, Times, serif]İhmal ettiklrim,
keşkesiz nedametlerim, iradeyi
[FONT=Georgia, Times New Roman, Times, serif]tercübesizliklerim ruhuma hucum ediyor

[FONT=Georgia, Times New Roman, Times, serif][FONT=Georgia, Times New Roman, Times, serif]Nefsim
nizam için direniyor, mütemadiyen
[FONT=Georgia, Times New Roman, Times, serif]maslahat üretiyor, vicdanım neler söylüyor

Kuş kanatlarını
çırparak uzaklaştı, bilmem ki
[FONT=Georgia, Times New Roman, Times, serif]saklı hevesinde ne vardı

[FONT=Georgia, Times New Roman, Times, serif][FONT=Georgia, Times New Roman, Times, serif]Güle bakmak,
edebi ruhumda bulmak,
kalbin inşirahı için el açmak,
[FONT=Georgia, Times New Roman, Times, serif]gönül kapımı aralamak

[FONT=Georgia, Times New Roman, Times, serif][FONT=Georgia, Times New Roman, Times, serif]Dur durak bilmeden
tahkike sarılmak, aklın ve irfanın
[FONT=Georgia, Times New Roman, Times, serif]senasında sabahlamak ve ağlamak

[FONT=Georgia, Times New Roman, Times, serif][FONT=Georgia, Times New Roman, Times, serif]Hiç nedamet duymadan,
arifin dergahından uzaklaşmadan,
[FONT=Georgia, Times New Roman, Times, serif]vecdin ferahlığına kavuşmak

Mustafa CİLASUN

Üst Alt