Kimbilir nerdesin, yalnızlığın hicran rengisin!

MustafaCİLASUN

Özel Üye

[FONT=Sylfaen, serif]

54126356_782.jpg

[FONT=Sylfaen, serif]Hasretin sakin sokaklarındayım
[FONT=Sylfaen, serif]Nereye baksam, solan yaprakları koklasam, hüzünle barışsam
[FONT=Sylfaen, serif]Feryadım dinmiyor, içimi sızlayan yara iyileşmiyor, ümit her vakit boyun büküyor
[FONT=Sylfaen, serif]Halin sahrasında,hıçkırıklar var sol yanımda, ah u zar ile çaresizliğe sessizce adım atsamda

[FONT=Sylfaen, serif]Artık sesim duyulmaz oldu
[FONT=Sylfaen, serif]Gönül mahzun ve mağdur birşeklide hesapla hazan oldu
[FONT=Sylfaen, serif]Dinemeyen ahım hiç yorulmadı, sehven yapılmış ne varsa hazince içime oturdu
[FONT=Sylfaen, serif]Gülmeye çaremi kaldı, tebessüm eden umuda dayandı, yorgun ve bitkin melal bana kaldı

[FONT=Sylfaen, serif]Geceye baksam haşyet kokar
[FONT=Sylfaen, serif]Sevdası olmayan bir yürek, nasıl mütebessim bakar
[FONT=Sylfaen, serif]Kar her vakit içime yağar,bıçkın dalgalar acziyetimi yoklar, lahza niye acır yar
[FONT=Sylfaen, serif]Süruru özlerim, kaderi nasıl isyan ederim, nasip için sabra ve kanaate niye hoyratça gülerim

[FONT=Sylfaen, serif]Hicaz mahakımı sever oldum
[FONT=Sylfaen, serif]Hüzzam tınısıyla artık huzur buldum, saba ile düş kurdum
[FONT=Sylfaen, serif]Tanburun sesiz alıp götürüyor beni, sazendenin derdi sanki benim ki gibi duruldum
[FONT=Sylfaen, serif]Korku ve kederi nasıl beslesem, sinemde ikamet ettirip hazan olup göçsem, çare değil unuttum

[FONT=Sylfaen, serif]Düşünmek için duygular haz olmalı
[FONT=Sylfaen, serif]Kalp lekelerinden arınıp, hakikatin aksanıyla konuşmalı
[FONT=Sylfaen, serif]Kararan ne varsa sevda diye avunmamalı, aşk için esarete nazar edip kölelik yapmamalı
[FONT=Sylfaen, serif]Ruhun sevdası okunmalı, kalbin inşirah ile aşka ram olmalı, ikram ve hassasiyet ihlas yapılmalı

[FONT=Sylfaen, serif]Her kimi hor görürsem, yaşarsın
[FONT=Sylfaen, serif]İçinde beslediğin canavardan haberdar mısın, anlamalısın
[FONT=Sylfaen, serif]Avunmak için bahane aramasan, muhakeme için azimle yol almaya adanmalısın
[FONT=Sylfaen, serif]Ecelin vakti gelmeden, nefesin tükenmeden, kalbin sedası bitmeden hesabıyla barışmalısın

[FONT=Sylfaen, serif]Akıl kalbin feri ve vicdanın rengidir
[FONT=Sylfaen, serif]Vuslata aşina olan her kimse emeğini ve merakını elcümle hak için hasretmelidir
[FONT=Sylfaen, serif]İlimsizlik sığlık demektir, halde yaşanmayan ilim sadece rivayet için derlediğin azık değildir
[FONT=Sylfaen, serif]Uyuyan bir kalp, ahdinden uzak bir hesap, içsellikten arileşmiş cenah aşk ve sevda ehli değildir

[FONT=Sylfaen, serif]Mustafa CİLASUN

Üst Alt